TV program Osobní program  
 

L.B.P.

L.B.P.

Pod pseudonymem se ukrývá zpěvačka Markéta Poulíčková. Narodila se 15. 3. 1988 ve Valticích. Od podzimu 2003 studovala pražskou konzervatoř u profesorky Lídy Noppové, studium ale po čase přerušila. Učí se hrát na klavír, flétnu a kytaru. Poprvé na sebe upozornila v roce 2002 vítězstvím v sedmém ročníku hudebního festivalu Zlíntalent, kde jako čtrnáctiletá zvítězila s písní „Dream a little dream of me“ od kapely Mamas and Papas. Účastnila se pěveckých soutěží po celém světě. V lednu 2003 získala hlavní cenu Grand Prix na festivalu Children International Nile Song Festival v egyptské Káhiře, kde soutěžila s písní Michala Davida „Teď královnou jsem já“ z muzikálu Kleopatra. V srpnu 2003 vyhrála cenu Vocal Award na dětském pěveckém festivalu Golden Magnolia v Baton Lounge v americké Louisianě. V červnu 2004 vyhrála speciální cenu na festivalu International Contest of Kazakh Song v kazašské Astaně. V roce 2006 Markéta představila své první sólové album, které nabízí propojení různých hudebních žánrů od rocku, soulu až po elektronickou hudbu. Druhý singl „Story of Life“ ze stejnojmenného alba se stal titulní melodií amerického nezávislého filmu Breathful. Své druhé autorské CD, které vyjde na přelomu února a března 2008, L.B.P. představuje na právě probíhajícím turné Petra Bendeho. Na základě konkurzu byla také vybrána do amerického muzikálu, který bude mít premiéru na podzim roku 2008 a ve stadiu příprav je i spolupráce na velkém koncertu Bobby McFerina v České republice v květnu 2008. V národním kole L.B.P. zazpívá píseň „Don’t leave me“.

 

rozhovor

www.lbpmusic.cz

 

Vysílání:

Eurosong 2008
sobota 5. 7. 2008 ve 21:25 na ČT2

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 52 minut
Rok výroby: 2008
PST

Novinky

25. 05. '08

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska. Gratulujeme!

23. 05. '08

Druhé semifinále již proběhlo a pro nás bohužel ne příliš dobře. Tereza Kerndlová s písní Have Some Fun se do finále neprobojovala. Přesto předvedla velkou show a vy se těšte na finále!

21. 05. '08

Máme za sebou první semifinále a vidět vše z Bělehradské arény byl opravdu zážitek. Do finále se z devatenácti zemí probojovalo těchto deset zemí : Řecko, Finsko, Izrael, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Arménie, Azerbajdžán, Polsko, Norsko a Rusko. Počkejme si na čtvrtek jak vše dopadne v našem semifinálovém kole! Diváci ČT již v tomto kole mohou hlasovat, samozřejmě platí pravidlo, že hlasování pro vlastní zemi je nemožné.

archiv zpráv

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1250