Film, který vás donutí vyjít v noci ven.

V kinech od 25. září 2008

Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Film byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jež byl pro změnu oceněn v roce 2006 Cenou Sazky v rámci Českého lva.

Hrdinkou příběhu ze současné Prahy je mladá dívka Ofka (Martha Issová), která po nečekaném rozchodu s přítelem (Jan Dolanský) a zradě své nejlepší kamarádky (Kristýna Nováková) marně hledá smysl života v dnešní době. Zaujatá sama sebou nevnímá lásku věrného kamaráda Ubra (Jiří Mádl). Ofka pracuje jako prodavačka v nonstop otevřené prodejně u svého švagra (David Novotný) a žije ve zvláštním spojení s lidmi, kteří jsou stejně jako ona vzhůru, když ostatní spí. Až loupežné přepadení, jehož obětí se v nonstopu stane, probudí Ofku z její letargie. Film o křehkém přátelství, lásce a naději.

Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Lenka Termerová, Igor Chmela, Václav Helšus, Simona Babčáková

 

PR a tiskový servis: Martina Reková, martina.rekova@4press.cz, tel. +420 731 573 993
Producent: Negativ s.r.o., Ostrovní 30 Praha 1, bashka@negativ.cz, tel: +420 224 933 755