Když se kamera promění ve zpovědnici a casting v terapii.

 
 

Tomáš Choura

Tomáš Choura

Tomáš Choura (1975) o sobě s oblibou říká, že pochází „z hor“. Na přelomu tisíciletí se však rozhodl „hory“ opustit a přestěhoval se do Prahy, kde se začal intenzivně věnovat psaní písňových textů, především pro zpěváky country a pop music. Sám své vyprávění začal takto: „Já jsem vám přišel povědět takový příběh o tom, jak se z takového malého venkovského telátka, které šlo za svým cílem, postupně stala úplně jiná osobnost.“

Na začátku byl Tomáš plný strachu a věčně se ohlížel na to, co si o něm budou myslet druzí. Postupně se ale této křeče zbavoval a stával se z něj uvolněnější, vnitřně svobodnější člověk. Jak tento přerod vypadal, a kdo a jak mu k němu napomohl, se dozvíte ve filmu. A nejen to: zjistíte třeba také, co je to „kapření“.

Osobní stránky: www.choura.balustrada.cz
Stanovisko Tomáše Choury k výsledné podobě filmu: www.tomas-choura.cz/index.php/blog/

Sedm vět o sobě

Co se u mě přihodilo po dotočení Cinematerapie?

Odešel jsem z Prahy, protože po devíti letech jsem z ní byl takříkajíc „vypraženej“ a navíc jsem si uvědomil, že v době internetu a zmodernizovaných železničních koridorů tam člověk bydlet na trvalo opravdu nemusí.

Vrátil jsem se do svého rodného Ústí, kde si renovuji garsonku a oprašuji stará přátelství.

Také jsem se mihnul v seriálu „Vyprávěj“ a na cédéčkách vyšly nějaké nové písničky s mými texty.

Bohužel ale život nepřináší jenom radosti – v prosinci mi zemřela maminka (podotýkám, že právě ona mi tenkrát řekla o inzerátu na Cinematerapii).

Je to hodně těžká situace, ale zvládám to, beru to tak, že život je v jádru přátelský a smrt, jakožto jeho nedílná součást, tedy vlastně také. Nicméně vzpomínky se ozývají pořád...

Také jezdím “do hor” za taťkou, na Teplicko za ségrou, švagrem a roční neteří, píšu nějaké nové věci a samozřejmě se najde čas i na “kapření”:-).

Minirozhovor po premiéře

Pro zobrazení videa je potřeba nainstalovaný zásuvný modul Adobe Flash Player.

Diskuse k jednotlivým protagonistům byly přesunuty do celkové diskuse o filmu.

 

Distribuce: Artcam, Tiskový servis: Sylva Poláková (777 314 664), Web: Česká televize