První česká filmová reality showPostavili falešný hypermarket, nalákali tisíce lidi, proč to udělali?
Český sen: Vít Klusák & Filip Remunda
AKTUÁLNĚ
DVD ČESKÝ SEN
ČESKÝ SEN
vychází 30. listopadu na DVD i VHS!

K zapůjčení je i v široké síti videopůjčoven. Dvouvrstvý disk obsahuje pestrou nabídku bonusů: NEZAŘAZENÉ SCÉNY (32 min!), krvavý a nekrvavý trailer, rozsáhlou fotogalerii, soundtrack (vč. nového aranžmá písně Haj Hou), kompletní sérii českosnových TV reklam (dvě ve filmu nebyly) a ukryté překvapení! Titulky: české, anglické, francouzské, srbské, španělské a ruské. Zvuk ve formátu Dolby Digital 5 +1!

10 Kč z každého prodaného DVD je věnováno na podporu občanského sdružení NESEHNUTÍ, které vystupuje proti expanzi obřích nákupních center v ČR a jejich negativním dopadům.


Mediálními partnery DVD jsou
Literární noviny a RESPEKT!
28. 8. 2006
klikněte pro větší obrázek
ODS musí zaplatit ČESKÉMU SNU
Vrchní soud v Praze v odvolacím řízení rozhodl, že Občanská demokratická strana porušila autorská práva náležící k reklamního letáku, který účinkoval v dokumentární hyperkomedii ČESKÝ SEN. Leták totiž v roce 2003 fotomontáží pozměnila a otiskla ve svém bulletinu Listy ODS a na svých webových stránkách. Karikatury sociálnědemokratické vlády tehdejšího premiéra Špidly bylo dosaženo nahrazením fotografií výrobků (olivy, slunečnicový olej, mobilní telefon atd.) portréty členů tehdejší vlády (Škromach, Gross, Buzková atd.) Dle pravomocného rozsudku je ODS povinna výrobci filmu, společnosti Hypermarket Film, zaplatit finanční satisfakci. Vít Klusák a Filip Remunda, autoři filmu a zároveň jeho producenti, se rozhodli zmíněný obnos po odečtení nákladů za právní služby věnovat občanskému sdružení Nesehnutí, které vystupuje proti expanzi obřích nákupních center v ČR a jejich negativním dopadům.
7. 12. 2005
Samolepka
Vánoční dárek pro vaši poštovní schránku! Deset samolepek „NECHCI REKLAMU!“ ke stažení v tiskovém formátu ZDE:
samolepka_10ks (PDF, 91 KB).
Návod k použití: stáhnout, barevně vytisknout na samolepící arch velikosti A4, rozstřihat pevnou rukou, devíti kusy podarovat přátele a jednu si nalepit na schránku.
8. 12. 2005
Losování
Milí účastníci vánoční soutěže!
Ptali jsme se, jak se jmenoval náš hypermarket a nabídli vám 3 možnosti: a) Hezký sen, b) Český dům, c) Roh hojnosti. A protože vás nepodceňujeme, tak jsme soutěž lehce ztížili, neboť ani jedna z nabízených variant nebyla správná! Hypermarket se jmenuje ČESKÝ SEN, má to na sobě napsáno...
Nesprávných odpovědí dorazilo 273 a správných 42. (47 z vás se domnívá, že se ČS jmenuje Roh hojnosti!)

DVD vyhráli: Hynek Tlušťák ze Slavičína, Vlasta Herelová z Kolína a Luboš Kiprý z Brna. Gratulujeme!
8. 10. 2005
klikněte pro větší obrázek
ČESKÝ SEN získal v rámci Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM 2005 cenu za nejlepší scénář. Ocenění předal na slavnostním zakončení festivalu v Českém Krumlově jednomu z autorů, Vítu Klusákovi, herec Jan Tříska. Velkou cenu EKOFILMu získal kolega Martin Mareček za film Zdroj, který též doporučujeme vaší pozornosti: www.automatfilm.cz.

5. 10. 2005
Recenze ČESKÉHO SNU konečně v plném znění! Ponořte se do kritického slohu Mirky Spáčilové (MF Dnes), Víta Janečka (Iluminace), Tomáše Baldýnského (Reflex), Marcela Kabáta (Lidové noviny), Petra Šafaříka (Blisty), Michala Procházky (Právo) a dalších! ZDE

1. 10. 2005
dvdČESKÝ SEN vyjde do konce listopadu na DVD i VHS!
Pestrá nabídka bonusů! Vystřižené scény (5 ks!), krvavý a nekrvavý trailer, rozsáhlá fotogalerie, soundtrack ve formátu MP3, kompletní série českosnových TV reklam a ukryté překvapení!
Vydává BONTON, www.bontonfilm.cz.

29. 9. 2005
18. 9. 2005
BONUS z roku 1991! Vít Klusák, spolurežisér ČESKÉHO SNU, objevil ve svém dětském pokoji zaprášenou audiokazetu s popiskem "VÍŤA 1991" (tehdy mu bylo 11) a na ní důkaz, že v něm námět filmu klíčil dlouhých 14 let! Stáhněte si audiovýstup "Od reklamy k reklamě" (mp3, 2.97 MB).
8. 9. 2005
klikněte pro větší obrázek
Na četné divácké dotazy, co říká kreativec Martin Přikryl v záběru, jehož zvuk byl na přání reklamní agentury MARK/BBDO v televizní verzi odstraněn, odpovídáme inkriminovaným úryvkem z dialogové listiny filmu:

Martin Přikryl: "Mě reklama baví. Ale jako... Vždycky, když jdu z práce a přijdu mezi svoje kamarády do hospody, tak si upřímně myslím, že jsem to vlastně já, ty vole, kdo hejbe tím světem."

Filip Remunda: "V jakým slova smyslu?"

Martin Přikryl: "No, v tom slova smyslu, že třeba to, co tady teď děláme s Hadžim a budem to dělat ještě pár hodin...."

Hadji Moussa: "No ještě tak hodinu..."

Martin Přikryl: "...tak rozhodujeme o tom, v tom nejlepším případě, co bude dělat několik tisíc lidí 31. v 10 hodin ráno. A to je docela zábavný. Ten pocit, že prostě jsi někoho ukecal, přesvědčil, donutil jako, dokopal k něčemu prostě. To mně přijde, že je dobrý."

2. 9. 2005
TV VEČÍREK u příležitosti TV PREMIÉRY!
Vážení diváci, vážení přívrženci! Vít Klusák a Filip Remunda si Vás dovolují pozvat na TV premiéru ČESKÉHO SNU, která proběhne ve středu 7. září ve 21.00 na ČT 1 – duhový signál bude přenášen do divadelního stanu STAN D´ART, který se u příležitosti TV SOIRÉE (tzn. televizního večírku) ČESKÉHO SNU zdrží na tradičním místě festivalu Letní Letná. (Nejblíže je tram zastávka Chotkovy sady, z níž půjdete Gogolovou ulicí směrem k parku na Letné, po 150 metrech lehké chůze je stan na dohled.) Začátek již ve 20.00! Bohatý výběr alko i nealko neamerických nápojů a veselá hudba dlouho do rána v baru Čistá Krása, jež obsluhují přenádherné herečky divadelních společností zvučných jmen.
Svoji účast potvrďte na tv-vecirek@ceskysen.cz.
24. 8. 2005
ČESKÝ SEN vyráží na obrazovku! Televizní premiéra filmu se odehraje 7. září ve 21.00 na ČT1. Skalní příznivce určitě zaujmou "cenzurní" zásahy do dvou scén, které jsme na nekompromisní žádost reklamní agentury MARK BBDO museli podniknout. O týden později poběží v tomtéž čase konkurenční počin naší kolegyně Eriky Hníkové "Ženy proměny", který též doporučujeme vaší pozornosti (www.zenypromeny.cz).
1. 8. 2005
ČESKÝ SEN získal cenu pro nejlepší dokumentární film na festivalu MICHAELA MOORA, který se tento držitel Zlaté palmy z Cannes 2004 rozhodl uspořádat ve svém rodném městě – v Traverse City, aby, jak sám říká, obohatil kulturní život tohoto dvacetitisícového městečka o nejlepší filmy posledních let. Festivalu se zúčastnilo takřka 50 000 návštěvníků z celých Spojených států! Michael Moore projevil ČESKÉMU SNU sympatie, když jím celý festival zahájil a osobně jej uvedl. Jasson Pollock, festivalová ředitelka o vítězství ČESKÉHO SNU prohlásila: „Film jsem sledovala společně s panem Moorem, oba nás nadchl a pohnul námi. Mike cítí, že ocenění ČESKÉHO SNU je pro festival velmi důležité“. (www.traversecityfilmfestival.org)
2. 6. 2005
Autoři ČESKÉHO SNU Vít Klusák a Filip Remunda získali cenu za nejlepší režii na prestižním ruském festivalu ZOLOTOY VITYAZ (Zlatý rytíř) v uralském Čeljabinsku.
11. 7. 2005
ČESKÝ SEN získal na Evropském filmovém festivalu v Bruselu (Belgie) Cenu udělovanou televizní stanicí Be TV pro nejlepší film (Prize Be TV for best Film). Soutěže se zúčastnilo 14 filmů z celého světa.
3. 7. 2005
ČESKÝ SEN získal na 35. ročníku polského festivalu Lubuskie Film Summer – Lagow 2005 cenu Silver Grape Award. Organizátoři festivalu v tiskové zprávě o projekci filmu píší: „ČESKÝ SEN byl přerušován opakovanými výbuchy smíchu“.
22. 6. 2005
ČESKÝ SEN získal na MFF dokumentárních a animovaných filmů „Poslanije k čelověku“ v Petrohradě (Rusko) Zvláštní ocenění mezinárodní poroty s odůvodněním „za originální, vtipný filmový protest proti síle komerčního úsilí manipulace veřejného mínění“. Soutěže se zúčastnilo 29 filmů a v porotě zasedl mj. i Victor Kosakovsky, jeden z nejvýraznějších dokumentaristů současnosti.
6. 5. 2005
ČESKÝ SEN
zvítězil na Mezinárodním filmovém festivalu v jihokorejském Jeonju v kategorii Digital Spectrum. Na závěr přehlídky, na níž bylo představeno 170 filmů ze 30 zemí, převzali Klusák s Remundou cenu JJ-Star Award, která se uděluje za „novátorské dílo, překračující dosavadní hranice a objevující nové možnosti digitální filmové tvorby“.
4. 5. 2005
ČESKÝ SEN
získal ocenění Golden Gate Award za nejlepší celovečerní dokumentární film na 48. Mezinárodním filmovém festivalu v San Francisku, díky čemuž výrazně postoupila jednání s několika americkými společnostmi o kinodistribuci filmu v USA!
1. 5. 2005
Mezinárodní porota festivalu českých filmů Finále Plzeň 2005 udělila v kategorii celovečerních filmů jediné Zvláštní ocenění a sice ČESKÉMU SNU „za mimořádný počin“.
8. 4. 2005
ČESKÝ SEN získal Cenu české kritiky – Kristián – za nejlepší audiovizuální dílo loňského roku, kterou udělují filmoví novináři v rámci Febiofestu. Čestnou cenu udílenou festivalovými tvůrci, si převzal španělský filmař Carlos Saura. Autorské duo Klusák – Remunda se závěrečného ceremoniálu nezúčastnilo, protože se právě nacházeli na festivalu The Influencers v Barceloně, kde byl ČESKÝ SEN uváděn v jedné sekci spolu s pozoruhodným dokumentem The Yesmen (www.theyesmen.org).
4. 3. 2005
Byla spuštěna anglická verze českosnového webu www.czech-dream.com! Z novinek zde naleznete recenze ze zahraničního tisku (The Times, Guardian, Economist aj.) a diskuzi pro anglicky píšící diváky.
9. 2. 2005
V sekci Fotogalerie přibylo 21 nových fotografií z natáčení filmu! Foto: Dora Kubíčková.
21. 12. 2004
Český filmový a televizní svaz (FITES) udělil ČESKÉMU SNU v rámci ceny TRILOBIT 2004 Čestné uznání s odůvodněním: "Vítu Klusákovi a Filipu Remundovi za pronikavou analýzu mechanismů manipulace a konzumu globalizované společnosti na prahu třetího tisíciletí v dokumentárním filmu Český sen."
24. 11. 2004
ČESKÝ SEN získal prestižní cenu mezinárodní filmové kritiky FIPRESCI na soutěžním festivalu v Lublani. "Cena FIPRESCI je z mezinárodního hlediska pokládaná za jedno z nejvýznamnějších uznání talentu mladých tvůrců," říká PhDr. Eva Zaoralová, umělecká ředitelka karlovarského festivalu.
14. 11. 2004
ČESKÝ SEN zvítězil na letošním FAMU FESTu a získal hlavní cenu MAXIM za nejlepší film festivalu, předsedou poroty byl režisér Juraj Herz. Cenu doprovází putovní plastika z autorské dílny Františka Skály.
9. 11. 2004
ČESKÝ SEN v Americe! Celovečerní debut Víta Klusáka a Filipa Remundy soutěží v dokumentární sekci 18. ročníku filmového festivalu AFI v Los Angeles (Americký Filmový Institut). Americká premiéra filmu se odehraje v hollywoodském multiplexu, film bude promítnut dvakrát.
4. 11. 2004
Exprezident Václav Havel o ČESKÉM SNU v pořadu Press klub Frekvence 1 řekl: "Ten film je podle mého mínění skutečně velmi dobrý a vytýkají-li mu, že je založen na podvodu, že oklamal lidi, pak musím říci, že tato výtka by se mohla vztahovat ke všem Formanovým filmům a že tak to prostě chodí. Chceme-li se dostat na dřeň nějakého tématu, potom musíme být v zájmu dobré věci trošku tvrdí."
31. 10. 2004
ČESKÝ SEN získal hlavní cenu dánského festivalu AARHUS FILMFESTIVAL 2004. Cena se oficiálně jmenuje Spar-Nord-Award for Best Documentary Film.
31. 10. 2004
ČESKÝ SEN přivezl z Jihlavy dvě ceny! Porota Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava 2004 udělila filmu cenu za nejlepší český dokumentární film Česká radost a za nejlepší film festivalu jej zvolili i diváci - Cena diváků.

13. 7. 2004
ČESKÝ SEN žaluje ODS a supermarket JULIUS MEINL
za porušení autorských práv (pdf 50 KB)

23. 6. 2004
ČESKÝ SEN zvítězil v hlasování o „Cenu PR Klubu Merkur 2003“ a byl vyhlášen Projektem roku. V kategorii Osobnost roku zvítězil Václav Klaus. Spoluautor filmu Vít Klusák při přebírání „okřídlené helmice boha Merkura“ řekl: „Vůbec nechápeme, proč nám to dáváte. Přijde mi to podobné, jako kdyby žák nakreslil na tabuli kosočtverec se svislou čárou uprostřed, byl za to pohnán do ředitelny a tam obdržel vyznamenání.“ Filip Remunda za cenu poděkoval a přítomná média požádal o zveřejnění Klusákova výroku jako PR odpovědi ČESKÉHO SNU na udělené ocenění. Zaznamenáníhodné je vyjádření vedoucího tiskového oddělení společnosti ČEZ Ladislava Kříže („Profesionál roku“), který při přebírání diplomu prohlásil, že máloco je tak napínavá práce jako vyhledávání nepatrných nepřesností v anti-temelínských materiálech Hnutí Duha, na jehož základě sepisuje dementi pro média.
10. 6. 2004
Vít Klusák odpovídal na otázky na chatu IDNES

Pokud máte zájem o promítání filmu ČESKÝ SEN, kontaktujte:
Distribuční společnost SPI International

v kinech od 3. 6. 2004