BOLERO :: Domů

Tiskové zprávy

Všechny tiskové zprávy

TZ 02/04
Vydaná dne: 28. 2. 2004

Projekce a tisková konference filmu Bolero

Producent Ivo Pavelek, režisér F.A.Brabec, koproducent Česká televize a distributor firma Bontonfilm pořádali novinářskou projekci a tiskovou konferenci filmu Bolero

Projekce a následná tisková konference filmu Bolero se konala v kině Slovanský dům dne 27. 2. 2004 od 10,00 hod.
Do kin bude film uveden 11. 3. 2004. Tento den proběhne jako Den tří premiér.

V tento den uvidí tento film v kině Blaník 1 700 diváků.
První slavnostní premiéru ve 14,30 zahájí ministr kultury p. Pavel Dostál.

V pátek 27. 2. 2004 se v kině Slovanský dům konala projekce a tisková konference filmu Bolero. Vše probíhalo podle předem připraveného programu. Pozvaní novináři a hosté byli hned po příchodu pozváni do sálu, kde jim byl promítnut film. Po krátké pauze s občerstvením byla zahájena tisková konference.
Hned v úvodu si vzal slovo producent filmu Ivo Pavelek, který poděkoval celému tvůrčímu týmu a hercům za profesionálně odvedenou práci. Jako druhý si vzal slovo režisér F.A.Brabec, který zdůraznil, že chtěl především rehabilitovat českou detektivku. Téma a látka, kterou mu předložila scénáristka Markéta Zinnerová mu přišla velice zajímavá, ale protože autorka psala původně scénář pro několikadílný televizní seriál, musel toho hodně škrtat. Dále zdůraznil, že další důvod, proč se rozhodl scénář zfilmovat byl, že se ve filmu nenajde žádná scéna, kde by tekla krev.
"V takovém případě bych ten film vůbec nenatáčel," dodal.
Další otázky z řad novinářů byly směřovány především k režisérovi, Jiřímu Bartoškovi, Barboře Seidlové a Davidu Krausovi. Po ukončení tiskové konference byli novináři pozváni na občerstvení, při kterém již zcela neformálně kladli zvídavé otázky všem zúčastněným hercům - mimo výše uvedené byli přítomni Anna Polívková, Jan Kačer, Nina Divíšková, Kristina Filipová, Pavel Šimčík, Tomáš Racek, Jana Fabiánová, Jana Štefánková, Johana Rezková.

Všechny tiskové zprávy

Pro více informací, prosím kontaktujte PR:
Dana Voláková - tiskový mluvčí filmu Bolero
602 369 033
dvolakova@seznam.cz

 

© Česká televize 1996–2018