Předchozí díl | Následující díl

Arabela

Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Arabela s královnou vrací pohádkové říši její podobu a svatbě Arabely s Petrem už nic nebrání. Pohádkový seriál pro celou rodinu (1980). Hrají: J. Nagyová, V. Dlouhý, V. Menšík, S. Zázvorková, J. Brejchová, V. Brodský, O. Kepka, V. Týblová, J. Lábus, J. Sovák, D. Patrasová a další. Scénář M. Macourek a V. Vorlíček. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Královna, Arabela, Petr i děti přijedou na královský hrad. Maminku Arabely vítají poddaní proměnění v auta troubením. Arabela dá Petrovi prsten, aby dal vše do pořádku. Z poddaných jsou zase lidé i zámek má opět svou původní podobu. Z lidské říše se vrátil i vodník. Děti jdou na prohlídku pohádkové říše, uvidí trpaslíky i Sněhurku. Červenou Karkulku doprovodí k babičce, kde už je místo ní v posteli Frankensteinův umělý vlk Agrip, který zaujal pozici mluvícího vlka. Těsně před tím, než sní Karkulku, přijdou pro děti stráže a ony se musejí vrátit na zámek.

Královna si vezme cestovní plášť a spolu s ní se pod něj schovají Petr, Arabela i děti a nenápadně pod něj proklouzne i krkavec. Všichni se objeví u Majerů na zahradě, kde se setkají s paní Hermanovou. Od ní se dozvědí, že jsou všichni na výstavě mistra Pimpery, a vyrazí tam. Arabela vrátí prstenem sochám lidskou podobu a asistenta Grosse vysvobodí ze žaludku pana Majera. Společně se pak vypraví k továrně, kterou dá prstenem král Hyacint do pořádku.

Na stromě v zahradě u Majerů se setká čarodějnice s Rumburakem a on jí znovu požádá o pomoc. Na základní škole vyprávějí Honzík s Mařenkou spolužákům i řediteli o svých zážitcích, učitel Adam si vše pečlivě zapisuje do svého notýsku. Učitel je překvapen, že Honzík je švagrem princezny.

Arabela z katalogu vyčaruje Petrovi svatební oblek a otce požádá, aby její sestra Xenie s Vilibaldem mohli být také na její svatbě. Král svolí a Arabela jim vrátí lidskou podobu, Xenie s Vilibaldem ale málem pokračují ve své hádce, kterou rázně ukončí král Hyacint. Pan Vigo s paní Hermanovou jdou vařit, ostatní odjíždějí na svatební obřad. Arabela vzkáže panu Vigovi, že kouzelný prsten leží na stolku v Petrově pokoji. Na obřadu všichni čekají na Fantomase, který na poslední chvíli, když hrozí zrušení svatby, sundá svůj převlek shrbené babičky.

Rumburak rozbije okno v Petrově pokoji a s čarodějnicí vniknou dovnitř. Rumburak promění prstenem Arabelu v ovci a Petra ve velké hodiny. Pan Vigo se vrátí ze sklepa s okurkami a od paní Hermanové zjistí, že se nahoře rozbilo okno. Na větvi sedící krkavce už také nevidí a domyslí si, co se stalo. Vezme z ruky paní Hermanové váleček na nudle a běží nahoru do pokoje. Rumburaka, který hledá plášť ve skříni, praští zezadu po hlavě válečkem a sebere mu prsten.

Úředník odmítne Arabelu s Petrem v této podobě oddat, ale Fantomas vystřelí ze své ruky dva hřeby a úředníkovy boty zůstanou přibité k podlaze. Ke svatbě nakonec tedy přeci jen dojde. Taxikář, který vezl generály, už si na podivnosti zvyknul a pomáhá naložit ženicha-hodiny do svého auta. U Majerů vrátí pan Vigo Arabele i Petrovi jejich podobu a předá jim svatební dary - lednici a pračku, v které proměnil Rumburaka i čarodějnici. Od krále Hyacinta dostanou kouzelný zvoneček, aby mohli zavolat Vigova nástupce, kdyby něco potřebovali. Pajda zvoneček ale sebere a zahrabe ho na zahradě.

Královský pár, pan Vigo i Xenie s Vilibaldem se přenesou v cestovním plášti zpět do pohádkové říše. Petr s Arabelou si užívají společnou chvilku, kterou přeruší výkřiky pana Majera. Hlava rodiny leží ve vaně a drží nad sebou bojler. Chtěl ho vyhodit, zazvonit zvonečkem a nechat si vyčarovat nový. Nikdo ovšem zvoneček nemůže najít. Bojler všichni odnesou na zahradu a Petr s Arabelou si na něj sednou. Arabela je šťastná, že se zbavila kouzel a může žít jako normální člověk.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Eduard Nud 15. 7. 2015 11:46

  Co říct a neurazit.

  Dokud byla Arabela dlouhá pouhých třináct dílů nebo kolik, dost se mi i líbila. Ale co přitočil…

 • Jitka 29. 6. 2015 13:41

  klasika, která nerezaví :-)

 • RK 3. 10. 2014 12:55

  Podekovani

  Jsem moc rada, ze je tento serial na Internetu Ceske televize, mam ho moc rada…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 29 minut – Rok výroby: 1980 – ST  4:3
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Edice ČT
Křest DVD Arabela

Nemusíte mít ani kouzelný zvoneček nebo prsten, abyste se mohli vypravit do pohádkové říše. Její hrdinové na vás čekají na premiérovém DVD vydání seriálu Miloše Macourka a Václava Vorlíčka Arabela, které vyšlo ve Zlatém fondu České televize. Znovu se setkáte s Rumburakem, rodinou Majerových i princeznou Xénií.