AZ-kvíz

Hodnocení pořadu:
Celkem hlasů: 16444

Soutěž pro každého

Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku.

Noví majitelé AZ-kvízového trička


Dynamická hra pro čtyři soutěžící má dvě kola a finále, které určí vítěze. Ten si může v závěru vylosovat na „bankomatu“ výhru až do výše 15 000 korun, k tomu případně i prémii, a postupuje do dalšího dílu soutěže, stejně jako druhý finalista. Ti nejúspěšnější se probojují do pěti dílů a jako důkaz pětinásobné účasti v soutěži získávají cennou trofej – AZ-kvízové tričko. Pětinásobný vítěz finále získává kromě výhry ještě mimořádnou prémii 5000 Kč.

AZ-kvíz je otevřen soutěžícím od 18 let a svým podtitulem „soutěž pro každého“ dává na vědomí, že je určen co nejširšímu okruhu diváků.

V moderování soutěže se střídají Eva Machourková a Aleš Zbořil.

Diskuse
  • Milda 10. 3. 2010 19:21

    Zřejmě dnes došlo k omylu

    V soutěži by se měli soutěžící v otázkách střídat. Dnes patrně došlo k omylu a t…

  • Jan Machaň 1. 3. 2010 17:44

    Černobílý monitor

    Dnes opět po delší době zopakoval Aleš Zbořil informaci o tom, že soutěžící při…

  • Jan Machaň 23. 2. 2010 17:33

    Klipsy?

    Možná jsem před chvílí špatně slyšel. Odpověď na otázku - cyklistické úchyty bot…

Vstoupit do diskuse

Stopáž: 23 minut – Rok výroby: 2010 – P-ST-W
Tento díl ve vysílání

pondělí 15. 3. 2010 v 17:00 ČT1

Nastavit připomenutí

Přidat do Osobního programu

VPS: 115031700

Opakování:

úterý 16. 3. 2010 11:35 ČT2

Nejbližší díly ve vysílání
V Anglii se zpravidla stavěly čtvrti pro movitější obyvatele na západní straně města. Snad proto, že tam převažující západní větry přiváděly čistší vzduch z venkova. Jak se takovým městským částem dodnes v Anglii říká?