Předchozí díl | Následující díl

Zlá krev (7/7)

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 203  
Sdílet
| Poslat odkaz

Osudy rodin Bornů, Nedobylů i Pecoldů se uzavírají (1986). Hrají: M. Růžek, V. Postránecký, J. Moučka, L. Munzar, J. Satoranský, J. Císler, L. Šafránková, P. Zedníček, K. Heřmánek, M. Brodský, D. Kolářová, V. Ráž, J. Jirásková, I. Janžurová, J. Abrhám, V. Vydra, M. Stehlík, R. Hrušínský a další. Na motivy románů V. Neffa napsal O. Zelenka. Kamera A. Barla. Režie F. Filip

Mrvovo předstírané zatčení nemělo dlouhého trvání a Mrva v Kittlově salonu sklidí posměch. Nikdo nevěří v jeho statečnost. Uraženě se opije a v hospodě žvaní o tom, že je členem tajné organizace, a tak se dostane zpátky na policii. Do protokolu si opile vymýšlí, že v Praze existuje rozsáhlé protistátní spiknutí s názvem Omladina. Jsou zatčeni i někteří bývalí Míšovi spolužáci a také redaktoři, které Metoděj Nedobyl poznal u Kittlů.

Karel Pecold zapomněl na slib, že nechá politiky a v žižkovském spolku dělníků agituje pro stávku.

První skupiny zatčených žasnou, co se jim klade za vinu. Neznají se mezi sebou a jsou přesvědčeni, že jejich zatčení byl omyl.

Metoděj to všechno téměř nevnímá. Má svoje housle a lásku k Emmě. Proto je do krve ponížen, když ho Emma označí za zbabělého tichošlápka. Jde tedy na ulici a osloví Mrvu a řekne mu, že i on je člen Omladiny. Marie Nedobylová prosí Borna o přímluvu u Kiesela. Ten je spokojen, že se po dlouhé době propracoval do Bornova salonu. Jeho strýc má požádat císaře o Metodějovo omilostnění. Císař ho zamítne.

Mrva je zabit v hádce. Soudní proces s Omladinou prokazuje, že žaloba je smyšlená, namířená proti jednotě dělnické a intelektuální mládeže. Vězení naopak vyvolalo u všech souzených soudržnost a hrdost, s níž čelí vykonstruované obžalobě. Metoděj umírá ve vězení na souchotiny. Při vyhlášení rozsudku proti Omladině je náměstí před soudní budovou četnictvem vyklizeno. V přilehlých ulicích jsou však mezi demonstranty jak Pecold s Ankou, tak někdejší kolegové Míši z fakulty. Namísto policejního zastrašení se lid semknul k odporu.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • smecenak  •  12. 11. 2012 20:04

  Proč ne?

  Z historického a naučného hlediska je tato sága, jak Sňatků z rozumu tak i Zlé krve, to nejle…

 • Petr Feyfar 11. 11. 2012 16:16

  Obraz let osmdesátých?

  Myslím si, že jde o celkem věrný obraz let osmdesátých minulého století obohacený o (zjednodušeně ře…

 • jams 4. 5. 2009 10:31

  Reálka?

  V medailonu Vladimíra Neffa se píše, že chodil na reálku do Truhlářské ulice. Jenže tam …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 78 minut – Rok výroby: 1986 – ST  4:3
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady