Stačí jen přivonět a svět se změní. Komediální sci-fi seriál pro celou rodinu (1983). Hrají: L. Bech, V. Menšík, Z. Hadrbolcová, P. Nárožný, I. Janžurová, I. Andrlová, I. Vyskočil, J. Sovák, A. Kala, Ž. Fuchsová, J. Kreidl a další. Scénář M. Macourek. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Originální sci-fi seriál o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech, z pera Miloše Macourka (od jehož úmrtí 30. 9. uplyne 15 let) a v režii Václava Vorlíčka (letošního laureáta Ceny prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii).

Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka (L. Bech) o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová (J. Bohdalová) zabavila spolužáku Davidovi (A. Kala), signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy.

Stopáž45 minut
Rok výroby 1983
 ST 4:3