Oblíbený seriál o dětech, rodičích, tajné skrýši na půdě babiččiny chalupy a mnoha důležitých věcech, které dospělí nikdy nepochopí (1977). Hrají: M. Chytilová, R. Knotek, M. Dymek, Z. Černý, F. Srb, J. Šulcová, J. Krampol, J. Kemr, J. Obermaierová, L. Havelková a další. Scénář M. Zinnerová. Kamera M. Dostál. Režie L. Ráža

Televizní seriál scenáristky Markéty Zinnerové, která v těchto dnech oslavila významné životní jubileum (*21. 6. 1942), vypráví o tom, co děti trápí i co je těší, o jejich přirozené touze po harmonických rodinných vztazích, o kamarádství, ale také o dospělých, na nichž hlavně záleží, bude-li dětem dobře na světě.

Mezi Zdeňkem (M. Dymek) a Vláďou (R. Knotek) je trvalé napětí. Učitel (J. Satoranský) zadává dětem úkol, aby nakreslili obrázek s nejhezčím zážitkem z prázdnin. Zdeněk namaluje svatbu své matky (J. Obermaierová) s Vláďovým tátou (J. Krampol) a s výkresem má úspěch. Vláďu Zdeňkovo neustálé vychloubání novým otcem trápí. A tak mezi oběma kluky není daleko ke rvačce, ke které se přidává celá třída.

Stopáž28 minut
Rok výroby 1977
 ST 4:3