Loučím se, děvče

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11  
Sdílet
| Poslat odkaz

I nevítaný host se může časem proměnit v milovaného muže. Richard Dreyfuss v americké romantické komedii, oceněné Oscarem a čtyřmi Zlatými glóby (1977). Dále hrají: M. Masonová, Q. Cummingsová, P. Benedict a další. Režie Herbert Ross

Tanečnice Paula, která má v životě i v lásce už tak dost smůly, marně hledá uplatnění v některém z broadwayských muzikálů. Na konkursu si většinou vyberou mladší kolegyně. Nikoho nezajímá, že musí živit osmiletou dcerku Lucy a platit nájem bytu, ve kterém zůstala sama po odchodu dalšího ze svých povedených partnerů. Ten navíc svůj byt výhodně pronajal svéráznému herci Elliotu Garfieldovi, aniž by se postaral o dvě „podnájemnice“. Vynucené soužití nového nájemníka se dvěma přívažky začíná dramaticky uprostřed noci a lijáku. Uslyší Paula i tentokráte tolik známé „loučím se, děvče“, nebo půjde o něco víc? O tom vypráví americká romantická komedie, těžící z vtipného scénáře zkušeného autora Neila Simona, nominovaného na Cenu Akademie za nejlepší původní scénář. Role Pauly byla ostatně „šitá na míru“ jeho tehdejší ženě Marshe Masonové, tanečnici a především divadelní herečce, která za roli Pauly získala svou druhou oscarovou nominací. Její herecký partner Richard Dreyfuss dopadl podstatně lépe – svým přesvědčivým výkonem v těžké roli talentovaného herce a představitele Richarda III. získal ve svých 29 letech Oscara za herecký výkon v hlavní roli.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
  • Maruška 9. 11. 2011 17:28

    děkuji

    skvělý film, přimlouvám se za reprízu... :-)

  • m 4. 11. 2011 20:49

    ...můj zamilovaný film, stojí za to v originále!!!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Goodbye Girl, The – Stopáž: 106 minut – Rok výroby: 1977 – ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.