Hádej, kdo přijde na večeři

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 38  
Sdílet
| Poslat odkaz

Spencer Tracy a Katharine Hepburnová se nemohou smířit s nečekaným partnerem své dcery. Americký film oceněný dvěma Oscary (1967). Dále hrají: S. Poitier, K. Houghtonová, C. Kellaway, I. Sanfordová a další. Režie Stanley Kramer

Přitažlivá, sympatická intelektuálka Joey Draytonová jednoho dne oznámí svým liberálně uvažujícím rodičům, že má poměr s lékařem Johnem Prenticem, černochem, za něhož se také hodlá provdat. Je to pro ně pořádný šok, který ustupuje pouze velmi pomalu, i když charakter a vědecká erudice nápadníka jim imponují…

Film natočený uznávaným hollywoodským režisérem Stanleyem Kramerem (Kdo seje vítr, Norimberský proces, To je ale bláznivý svět) získal dva Oscary: za ženský herecký výkon v hlavní roli (Katharine Hepburnová) a původní scénář (William Rose).

Lékaře Johna ztělesnil Sidney Poitier, jenž patřil k prvním Afroameričanům, kteří se dokázali prosadit v hollywoodských studiích, a také se stal skutečnou hvězdou. Nejvíce zaujal ve filmech Džungle před tabulí, Polní lilie, Panu učiteli s láskou, V žáru noci.

Postavu otce Matta Draytona ztvárnil Spencer Tracy, který začal hrát ve filmech již na počátku zvukové éry a také byl velmi často obsazovaným hercem. Ztělesňoval tvrdé chlapy, trestance a všední hrdiny, stejně jako pohodlné či šťastné manžely, muže bojující za prosazení dobra i zdánlivě mrzuté otce. Je nejvíce známý z filmů San Francisco, Sedmý kříž, Cesta na severozápad, Nevěstin otec, Kdo seje vítr, Adamovo žebro.

Diplomaticky jednající maminku – Christinu Draytonovou uvidíme v podání Katharine Hepburnové, která rovněž dlouho patřila mezi vyhledávané hollywoodské herečky. Do divácké paměti se zapsala svými kreacemi ve snímcích Malé ženy, Pat a Mike, Žena roku, Na Zlatém jezeře, Lev v zimě. V soukromém životě ji řadu let spojoval vztah právě se Spencerem Tracym.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • 1ajvn 11. 6. 2012 11:09

  Poděkování

  Včera jsem zhládl tento famózní film s úchvatným původním dabingem, jedním slovem skvost.…

 • Vít Sedláček 10. 6. 2012 04:36

  Nedělní filmový svátek

  V roce 1967 byly natočeny hned dva výjimečné filmové skvosty tohoto žánru, V žáru noci a Hádej,…

 • Michal 7. 6. 2012 21:28

  pro pana Dolezala

  ...ja smysl diskuze o dabingu chapu,puvodni s p.Cupakem je skvost, ale ten pre…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Guess Who's Coming to Dinner – Stopáž: 103 minut – Rok výroby: 1967 – ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Filmové návraty