Andělské oči

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 84  
Sdílet
| Poslat odkaz

Josef Abrhám, Pavel Kříž, Viktor Preiss a Pavel Zedníček ve filmové komedii o nevinných podvodnících, podvodných láskách a láskyplných nadějích podle povídek Bohumila Hrabala (1994). Dále hrají: Z. Adamovská, M. Hrubešová, M. Kopecký, J. Lábus, M. Labuda, G. Wilhelmová a další. Scénář V. Nývlt. Kamera J. Vaniš. Režie D. Klein

Filmové zpracování novely Bohumila Hrabala o skupině sympatických podvodníčků a jedněch krásných nevinných očích uvádíme jako vzpomínku jednoho z nejvýznamnějších a nejosobitějších spisovatelů druhé poloviny 20. století, který by se dožil 28. března 100 let.

Bizarní příběh se odehrává v létě 1947, kdy narůstala hrozba likvidace drobných živností. Této dobové atmosféry využije parta falešných pojišťováků a začne ustrašeným řezníkům, holičům, drogistům či ševcům nabízet ve své „Opoře ve stáří“ jakousi pomyslnou ochranu před neodvratitelnou společenskou katastrofou. A přestože se parádně a s patřičnou nadřazeností baví na účet důvěřivé slepoty svých klientů, nakonec sami nedopadnou nejlépe…

Režisér Dušan Klein obsadil do rolí drobných živnostníků i falešných pojišťováků a dalších postav z léta roku 1947 Josefa Abrháma, Pavla Zedníčka, Viktora Preisse, Pavla Kříže, Zlatu Adamovskou, Markétu Hrubešovou a další známé herce.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
  • M. 2. 2. 2011 10:01

    Podivný počin.

    Tato vyložená srágora (Klein se s Hrabalem dokonale minul) byla vysílána v HD proved…

  • jenik 23. 3. 2004 21:39

    Andělské oči

    Televizi sleduji jen sporadicky, avšak na Andělské oči se třesu nedočkavostí. Nevím, kolik zku…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 88 minut – Rok výroby: 1993 – ST  HD  4:3
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Kdo byl…
Bohumil Hrabal
Bohumil Hrabal

spisovatel

* 28. 3. 1914

† 3. 2. 1997

Nejpřekládanější český autor dvacátého století, jeden z nejosobitějších spisovatelů vůbec.