Svatební cesta do Jiljí

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 496  
Sdílet
| Poslat odkaz

Adepti manželství, dříve než se rozhodnete, podrobte svůj vztah zatěžkávací zkoušce – společné dovolené! Libuše Šafránková a Josef Abrhám v populární komedii (1983). Dále hrají: J. Kodet, J. Větrovec, B. Holišová, P. Maršálková, Z. Svěrák, L. Smoljak, J. Skopeček, K. Augusta, V. Vydra, V. Maurer a další. Scénář M. Skála. Kamera J. Tarantík. Režie H. Bočan

Česká filmová komedie režiséra Hynka Bočana z roku 1983 byla natočena podle stejnojmenné knižní předlohy Miroslava Skály, který je také autorem scénáře, s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem v hlavních rolích.

Poprvé se potkali v příšeří biografu, omylem si vyměnili tašky. Podruhé se „našli“ u okénka Ztrát a nálezů, kam slečna Petra přišla Tomášovi Krchňákovi připomenout, že podle jeho ztraceného diáře by právě v tomto okamžiku měl sedět v zubařském křesle. V témže duchu známost stále ještě svobodného, pětatřicetiletého, značně roztržitého vědeckého aspiranta Krchňáka a romanticky založené slečny Petry pokračovala až do dne, kdy se Tomáš odjel podívat za rodiči na venkov. Doma jej uvítala bábovka a dobře míněné rady, začínající u Tomášovy kandidátské práce a končící u maminčina povzdechu, že vnoučků se už asi nikdy nedočká. Když nakonec Tomáš vyhrkl: „Já se budu ženit“, rodinný rozhovor mžikem nabral jiný směr. „Člověk by se měl ženit s rozmyslem,“ varoval před zbrklostí otec. „Toho druhého nejlíp poznáš, když s ním cestuješ.“ Oni dva s maminkou například jeli na svatební cestu do Jiljí…

Přehrát video

Diskuse diváků
 • krfi 15. 4. 2013 18:57

  Svatební cesta jak má být

  Svatební cesta do Jiljí se pro mne stala kultovní, ač toto slovo nemám příliš v lásce. Je to pohodový film, s vynikajícími herci, dobře vymyšlenou zápletkou(tkami) a bez oparu ideologie. Typicky rodinné pokoukáníčko, dá se vidět i desetkrát. Vtipné, milé, české a chytré. Mimo to vidíme i část naší krásné země.

 • MartinV 7. 7. 2014 18:07

  HD

  Tento film by si zasloužil restaurování do HD kvality

 • Natálie 16. 6. 2014 19:09

  Nejlepší ;)

  Tuto komedii id dětství miluju. Děkuji!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 83 minut – Rok výroby: 1983 – ST  4:3
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.