Svatební cesta do Jiljí

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 463  
Sdílet
| Poslat odkaz

Adepti manželství, dříve než se rozhodnete, podrobte svůj vztah zatěžkávací zkoušce – společné dovolené! Libuše Šafránková a Josef Abrhám v populární televizní komedii (1983). Dále hrají: J. Kodet, J. Větrovec, B. Holišová, P. Maršálková, Z. Svěrák, L. Smoljak, J. Skopeček, K. Augusta, V. Vydra, V. Maurer a další. Scénář M. Skála. Kamera J. Tarantík. Režie H. Bočan

Česká filmová komedie režiséra Hynka Bočana z roku 1983 byla natočena podle stejnojmenné knižní předlohy Miroslava Skály, který je také autorem scénáře, s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem v hlavních rolích.
Poprvé se potkali v příšeří biografu a hned si omylem vyměnili tašky. Podruhé se „našli“ u okénka Ztrát a nálezů, kam slečna Petra přišla Tomášovi Krchňákovi připomenout, že podle jeho ztraceného diáře by právě v tomto okamžiku měl sedět v zubařském křesle. V témže duchu pokračovala známost stále ještě svobodného, pětatřicetiletého, značně roztržitého vědeckého aspiranta Krchňáka a romanticky založené slečny Petry až do dne, kdy se Tomáš odjel podívat za rodiči na venkov. Doma jej uvítala bábovka a dobře míněné rady, začínající u jeho kandidátské práce a končíčí u maminčina povzdechu, že vnoučků se už asi nikdy nedočká. O to větším překvapením byla pro rodiče Tomášova reakce: „Já se budu ženit“. Rodinný rozhovor mžikem nabral jiný směr. „Člověk by se měl ženit s rozmyslem“, varoval před zbrklostí otec. „Toho druhého nejlíp poznáš, když s ním cestuješ“. Oni dva s maminkou například jeli na svatební cestu do Jiljí. Když Tomáš půjde v jejich šlépějích, nemůže nic zkazit.

Režisér Hynek Bočan právě v těchto dnech oslavil významné výročí – pětasedmdesáté narozeniny. Srdečně blahopřejeme!

Tento pořad nelze na internetu přehrát.

Diskuse
 • krfi 15. 4. 2013 18:57

  Svatební cesta jak má být

  Svatební cesta do Jiljí se pro mne stala kultovní, ač toto slovo nemám příliš v lásce. Je to p…

 • CYnik 20. 6. 2012 17:11

  Proboha proč???

  Proč dáváte tak úžasné pořady v tak nesmyslných časech? Proč nereprízujete? Tak to dejte večer na ČT2 do…

 • Michaela Wehleová 15. 7. 2011 23:45

  Poradíte prosím ???

  Může mi , prosím, někdo prozradit, kde se nachází kemp(rekraeční areál), kam jel Josef Abrhám …

Vstoupit do diskuse

Stopáž: 82 minut – Rok výroby: 1983 – ST  4:3
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.