Dokumentární cyklus k padesátiletému výročí srpnové invaze

Tento pořad připravujeme
Video není k dispozici

Cyklus vzniká podle populárního izraelského formátu Capturing the Moment, který se dočkal adaptací v mnoha zemích světa. Německá ZDF formát připravila k příležitosti výročí pádu Berlínské zdi, Španělé si jím zase připomněli okolnosti velké a násilně potlačené hornické stávky.

I česká verze je založena na jednoduchém principu. Každý může ČT poskytnout svoji fotografii spojenou se zlomovým okamžikem invaze vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna 1968. Fotografie může být i z celého léta roku 1968. Měl by na ní být dosud žijící člověk, který chce sdílet svoje vzpomínky na tu dobu, mohl být tehdy dítětem i dospělým člověkem. Scenáristce Tereze Brdečkové pak před kamerou vypráví o sobě, svém životě před invazí, o té fotografii a okolnostech jejího vzniku. Svěřuje se, jak mu nebo jí invaze změnila životní plány.

Pro dokumentární sérii Ten okamžik jsme veřejnou výzvou hledali 10 příběhů a fotografií ze srpna 1968. Sešlo se nám jich dobrých 75, včetně stovek fotografií. Každý týden dáváme jednu vzpomínku s fotografií na naši facebookovou stránku Ten okamžik/Můj osmašedesátý. A příběhy srpnové invaze s fotkou z Vašeho rodinného alba nám můžete posílat i dál na tenokamzik@ceskatelevize.cz, rádi je uveřejníme na Facebooku a později i na našem webu.

Děkujeme!

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrDokument