Na cestě po Benátkách

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3789  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za královnou karnevalu, tajemstvím správného řízení gondol a krásou benátského skla (2010). Režie M. Hlucháň

O Benátkách toho již bylo napsáno hodně. Perla středověké Evropy je zasazena do překrásné laguny a rozkládá se na 118 ostrůvcích. Za jejich vznik vděčíme obyvatelům rozpadající se Římské říše. Ti byli kolem roku 421 zahnáni do bahna a močálů, aby „postavili“ ostrůvky. Benátčané si však z provizoria udělali přednost. Už v raném středověku se prosadili jako jedineční námořníci i obchodníci a jejich republika se nakonec stala mocností celé východní části Středozemního moře. Zdatný obchodník ví, že značnou část svého výdělku musí investovat do propagace. Naštěstí v době největšího rozkvětu Benátek si jeho obyvatelé zvolili jako svou reklamu umělecká díla. Díky bohatství a osvícenosti Benátčanů se nám zachovaly skvosty nejuznávanějších malířů, sochařů a stavitelů. Benátky jsou překrásné město a jejich půvab ještě více vynikne v době konání karnevalu, kdy se mumraj masek nejpodivnějších tvarů a barev mísí s milióny návštěvníků ze všech koutů světa. Drahokam na laguně je ale ohrožen. Mnohé z domů se propadají do mořské vody a nenávratně mizí z povrchu zemského.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Werner Holubiczka 1. 7. 2014 18:49

  Z fotografií je jasně vidět

  ze Srbové jsou většinou Romové.

 • Ing Voloda 29. 5. 2014 08:37

  Ruska malirka v Ugande ?

  Vice byse dalo ocekavat skladiste kalacnikovu s prislusnym personalem pro bo…

 • prazsky Pepik 29. 5. 2014 07:49

  Bude nekdy ostrov v Praze pro divky volnych mravu ?

  Bohuzel nee,to by nezbyly penize na Baby boxy

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Nejbližší díly ve vysílání

středa 30. 7.

Benátky