Erik Janiš – Ptejte se továrního pilota Mercedesu Benz v Eurosérii F3 a patron projektu F1 ve školách !!!
kokoschka: Dobry den, jak se lisi F3 od F1?
Erik Janiš: F3 má menší výkon a horší aerodynamiku než F1. Je to třetí podstupeň formule 1.
martin: Dobre rano. Rad bych se zeptal, v cem konkretne ted spociva vase prace u Mercedes benz, na cem vsem se podilite?
Erik Janiš: Účastím se veškerých aktivit, které si Mercedes vyžádá ať už fyzické kondiční soustředění, či marketingové akce pro sponzory a pod.
Karel: Jakou nejvetsi rychlosti jste prozatim ve voze jel?
Erik Janiš: Doposud má nejvyšší rychlost byla v A1Gp kolem 290km/h. Záleží ovšem na daném okruhu jestli tuto rychlost umožní. A1Gp má na to jezdit přes hranici 300 km/h.
Hana: Mivate pri zavodech strach nebo tremu? Dekuji za odpoved.
Erik Janiš: Nervozita samozřejmě panuje všude. Záleží potom pouze na samotném jezdci jak se s tím dokáže vypořádat. Největší nervozita panuje především před samotným startem závodu a v první zatáčce po startu. Po té, už na nervozitu úplně zapomenete a není na ni ani čas.
Milan: Co je podle vas pro upech dulezitejsi? Kvalita vozu nebo kvalita a zkusenosti ridice?
Erik Janiš: Pro dosažení úspěchu je potřeba mít kombinaci perfekního vozu a rychlého jezdce. Dnes už technika předběhla dovednosti jezdce.
Zdeněk: Zdarec :-) Budou se v F3 používat akumulátory výkonu teda kinetické energie ??? Díky offroad.men@email.cz
Erik Janiš: Prozatím se o tom neuvažuje.
Zdeno: Za ja rychle dokazi studentske modely ujet vymerenou drahu?
Erik Janiš: Nejrychlejší model měl rychlost 1.002 s na 24m.
Pavel: Nakolik se jako jezdec podilite na konstrukci vozu? Dekuji.
Erik Janiš: V průběhu závodního výkendu záleží především na jezdci, aby přenesl poznatky z tratě ingenýrovi a spolu pak s pomocí telemetrie změnili nastavení vozu pro další trénink. Na konstrukci jako takové se zatím příliš nepodílím.
Tristan: Musite se jako jezdec nejakym zpusobem udrzovat v kondici, dodrzovat specialni zivotospravu a pod.?
Erik Janiš: Fyzická kondice je jedna z nejdůležitějších věcí, která vyplňuje program mimo závodní výkendy. Stravování určitě také.
Mika: Dobry den, existuje mezi jednotlivymi jezdci v tymu spis rivalita, nebo spoluprace a predavani zkusenosti? Co povazujete za dulezitejsi? Individualni vykon, nebo uspech tymu?
Erik Janiš: Každý jezdec se snaží především sám za sebe. Je ovšem důležité aby si piloti mezi sebou pomáhali aby tak dosáhli lepšího výsledku celého teamu.
Modjo: Jezdite rad rychle i v civilu? Dodrzujete rychlost na civilnich silnicich? Nebo platite casto pokuty za jejich prekroceni?
Erik Janiš: Pokutu za rychlost jsem zatím ještě nedostal. Pouze za parkování, světla a pod.
zdena: Dobre rano. Jak je vase prace casove narocna? Jak vypada vas bezny pracovni den?
Erik Janiš: Pokud se jedná o nezávodní den, tak mou náplň dne především vyplňuje kondiční trénik. Jelikož v součastné době přebývám u týmy v Berlíně, tak velkou část mi zabere i učení jazyka.
Ondra Černý: Dobré ráno pane Janiši, chci se zeptat, zda je realné že se závody Formule 1 pojedou někdy v ČR? Předem děkuji za odpověď. Krásný den přeje Ondřej Černý
Erik Janiš: Jak se říká ´´nikdy neříkej nikdy´´ věřím tomu, pokuď by se dostal český jezdec do F1, tyto šance by se razantně zvýšili.
Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:
Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.
Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu