Týden v regionech

(Ostrava)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 229  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nejdůležitější události týdne v krajích moderuje:

Silvie KlekováSilvie Kleková
redaktorka, editorka, moderátorka

e-mail: silvie.klekova@ceskatelevize.cz

Usain Bolt, jamajský atletický sprinter, na pět dní pobláznil Ostravu. Jeho pobyt ve městě před atletickým mítinkem Zlatá tretra Ostrava připomínal příjezd rockové hvězdy. Aby ne, ve sportovním světě není mnoho podobných osobností, jakou je nejlepší sportovec světa za rok 2008. Jeho účast na mítinku přišla organizátory na 250 tisíc dolarů - přesto doufají, že Ostrava se Bolta dočká i příští rok.

Po 10 letech skončil ve funkci šéf Národního divadla Moravskoslezského Luděk Golat. V divadle to vřelo delší dobu, část herců kritizovala jeho hrubé chování a žádala jeho odchod. Napjaté vztahy nakonec potvrdil personální audit, který si zadali ostravští radní. Ti taky v úterý Golata odvolali - celá aféra podle nich poškozuje pověst města.

Šestnáctiletý mladík proti sobě obrátil pistoli, jako zázrakem ale přežil. Podle policistů se stal obětí vyděrače a devianta v jedné osobě. Kriminalisté po muži z Frýdku-Místku, který se snaží pomocí slibů a peněz navázat vztahy s mladými chlapci, pátrají už dlouhé měsíce - zatím ale neúspěšně. Teď doufají i v pomoc veřejnosti.

Před dvěma lety zdolal v expedici Poldy Sulovského obávanou K2. Letos mířil Libor Uher z Frýdku-Místku až na nejvyšší vrchol světa. Expedici na Everest ale provázela jedna smůla za druhou: potíže s vízy, zákeřná infekce a rozmary lidí i přírody. K úspěchu jim chyběl hlavně jeden den dobrého počasí, a možná i jeden nepokažený zip u boty. Vrátili se ale živí a zdraví – ne všichni tam letos měli to štěstí.

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

E-mail: tvr.ova@ceskatelevize.cz
Telefon: 596 201 434, 596 201 237

Diskuse
 • Karel 3. 4. 2014 23:21

  Ví někdo něco s tím Polským domem?

  To je šílené, polovina roku 2014 a tam se vůbec nic nepohlo. Ví někdo, v čem je problém s tou …

 • Buncol 13. 12. 2013 11:27

  Hornické muzeum bez Vopaska? Faux pas!

  Je hezké, že ostravské studio ČT připomnělo 20. výročí vzniku Hornického muzea v Ostravě-Petřkovicích, o…

 • Milan D 15. 9. 2013 04:33

  Týden v regionech - Brno versus Ostrava

  Obě vydání sleduji a nedá mi to, abych nesrovnával. Brněnská verze je mi daleko bližší, vytv…

Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

pondělí 7. 4. po půlnoci

Důchodkyně z Hlučína rozprášily předváděcí akci; Rekonstrukce Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě se komplikuje; Začala sezóna klíšťat; Spory o osud dolu Paskov neberou konce; Mendelovo gymnázium v Opavě si připomíná 130. výročí své existence; Největší letadlo flotily Českých aerolinií Airbus A330 přiletělo do Mošnova; Vědecká knihovna je v trvalém provizoriu; Ostrava má za sebou nejprestižnější matematickou olympiádu středoškoláků na světě

sobota 12. 4.

Vláda přerušila debatu o řešení situace kolem Dolu Paskov; RPG prodává některé domy. Podmínky se nájemníkům nelíbí; Ministryně práce navštívila ubytovnu Předvoj v Karviné; Dramatický nárůst HIV pozitivních; Olomouc jako jeden volební obvod; Ostravica-Textilia má nového majitele; Koncesi k prodeji lihovin má jen pětina podnikatelů; Pošta ve Velkých Kuněticích znovu otevřela; Petr Wolf je už rok na útěku

sobota 19. 4. po půlnoci

Týden v regionech