Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Obsah dílu

Přehrát vše
Reportáž

Domov dobrovolného otroctví

Absolventské autorské představení Domov dobrovolného otroctví má podobu site-specific a odehrává se v jeskyni Výpustek u obce Křtiny. Ústřední výpověď se zaměřuje na současnou globalizovanou společnost, která sice „všem“ dopřává blahobyt symbolizovaný designovanými výrobky za dostupné ceny, ale zároveň vytváří systém, ve kterém je člověku těžké se orientovat a udržovat lidské vztahy.

Domov dobrovolného otroctví


Kritická židle

Andrea Jochmanová – Divadlo na brněnském Výstavišti

Divadelní historička Andrea Jochmanová nás seznámí s mimořádnou stavbou – Divadlem na brněnském Výstavišti architekta Emila Králíka. Přes stavební úpravy v neblahých 50. letech 20. století se v budově zachovala původní funkcionalistická dispozice i cenné detaily, ale už léta chátrá. Najde se pro ni nové využití, ale zejména peníze na citlivou rekonstrukci?


Nenechte si ujít

Nové album dua Gerda Blank

Kapelu s neobvyklým jménem Gerda Blank tvoří Novozélanďan Rhys Braddock a Londýňan Start Mills. Už tři roky tvoří a žijí v Brně a nedávno pokřtili desku nazvanou Numbers. Jejich zhnusením z celosvětové krize na sebe bere podobu opuštěných paneláků, které připomínají naši nedávnou historii.


Rozhovor

Studio Anymade

Studio Anymade bylo založeno v roce 2007 v Brně. Během posledních let se studio rozvinulo do multifunkční platformy kombinující činnosti jako grafický design, ilustrace, motion design a další intermediální formy. Anymade Studio představují mladí designéři Petr Cabalka, Filip Nerad a Jan Šrámek.


Portrét

Bibliofil Jan Perůtka

Už dvacet pět let obléká Jan Perůtka knihy do vepřovice, kozinky, ale i rejnočí kůže a zdobí je nalezenými kamínky, dřevem, kostmi. Výstava jeho padesáti knižních vazeb se nám stala vítanou záminkou k jeho portrétu. Kromě zpracovávání bibliofilských tisků se věnuje i restaurování historických vazeb.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín