Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Obsah dílu

Portrét: fotograf Evžen Sobek

Portrét: fotograf Evžen Sobek

Na nádrži Nové mlýny dokončil nedávno fotograf Evžen Sobek část svého cyklu Life In Blue, jenž byl vystaven na začátku prosince ve Fotografic gallery v Praze. Cyklus vznikal po dobu čtyř let a reflektuje útěky lidí k vodě. Sobek v souboru fotografií ukazuje mnohdy groteskní souvislosti, které si relaxující člověk u vody sám na sebe přichystá.

Reportáž: Výstava 1984-1995 ve Wannieck Gallery

Reportáž: Výstava 1984-1995 ve Wannieck Gallery

Výstava 1984-1995 ve Wannieck Gallery čítá na dvě stovky pláten generace výtvarníků, kteří se po umrtvujícím období socialistické normalizace razantně přihlásili ke svému právu svobodně tvořit. Tito umělci iniciovali nástup postmoderních tendencí ve své tvorbě. V expozici jsme našli díla umělců dnes již renomovaných jmen jako jsou Jiří David, Vladimír Kokolia, Jiří Kovanda, Petr Kvíčala, Martin Mainer, Jan Merta, Vladimír Merta, Petr Nikl, Otto Placht, Vladimír Skrepl, Václav Stratil, Margita Titlová-Ylovski a mnoho dalších.

Portrét: Ivo Krajíček

Portrét: Ivo Krajíček

Ivo Krajíček, boskovický knihkupec a řezbář připravuje již několik let rozsáhlý projekt nazvaný Boskovická epopej. Inspirací tomuto svéráznému umělci byly pověsti, a to nejen přímo z Boskovic, ale i z širšího okolí a jeho dílo se rozrůstá o další nové exponáty. Ivo Krajíčka jsme navštívili s kamerou v jeho Letovickém ateliéru.

Rozhovor: Literární skupina Vítrholc a Weles

Rozhovor: Literární skupina Vítrholc a Weles

Literární skupiny Vítrholc a Weles patří mezi brněnské fenomény již od poloviny devadesátých let. Weles orientován spíše k tradičním hodnotám mikulaškovské a skácelovské literární generace, Vítrholc naopak k naturalistické metropolitní dekadenci. Rozhovor o smyslu a estetice jejich tvorby jsme zaznamenali v jejich oblíbené kavárně.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín