Kultura.cz

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1840  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Na nádrži Nové mlýny dokončil nedávno fotograf Evžen Sobek část svého cyklu Life In Blue, jenž byl vystaven na začátku prosince ve Fotografic gallery v Praze. Cyklus vznikal po dobu čtyř let a reflektuje útěky lidí k vodě. Sobek v souboru fotografií ukazuje mnohdy groteskní souvislosti, které si relaxující člověk u vody sám na sebe přichystá.

Literární skupiny Vítrholc a Weles patří mezi brněnské fenomény již od poloviny devadesátých let. Weles orientován spíše k tradičním hodnotám mikulaškovské a skácelovské literární generace, Vítrholc naopak k naturalistické metropolitní dekadenci. Rozhovor o smyslu a estetice jejich tvorby jsme zaznamenali v jejich oblíbené kavárně.

Výstava 1984-1995 ve Wannieck Gallery čítá na dvě stovky pláten generace výtvarníků, kteří se po umrtvujícím období socialistické normalizace razantně přihlásili ke svému právu svobodně tvořit. Tito umělci iniciovali nástup postmoderních tendencí ve své tvorbě. V expozici jsme našli díla umělců dnes již renomovaných jmen jako jsou Jiří David, Vladimír Kokolia, Jiří Kovanda, Petr Kvíčala, Martin Mainer, Jan Merta, Vladimír Merta, Petr Nikl, Otto Placht, Vladimír Skrepl, Václav Stratil, Margita Titlová-Ylovski a mnoho dalších.

Ivo Krajíček, boskovický knihkupec a řezbář připravuje již několik let rozsáhlý projekt nazvaný Boskovická epopej. Inspirací tomuto svéráznému umělci byly pověsti, a to nejen přímo z Boskovic, ale i z širšího okolí a jeho dílo se rozrůstá o další nové exponáty. Ivo Krajíčka jsme navštívili s kamerou v jeho Letovickém ateliéru.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Jan Adámek: Cestování a záhady mi nezevšední
  Jan Adámek: Cestování a záhady mi nezevšední

  6. 3. 2013 16:50

  Televizní diváci ho už více než šest let znají jako dobrodruha Honzu Vrabce ze seriálu Záhady Toma Wizarda, který připravuje brněnské studio České televize. Co mladý herec dělá, když nepátrá po nadpřirozených bytostech nebo se právě nepokouší odhalit další tajemství z české historie? S Honzou Adámkem jsme si povídali o divadle, koníčcích, ale také o jeho zálibě v akrobatických kouscích.

Diskuse diváků
 • ten nejvyšší 9. 4. 2013 16:19

  v pondělí před obědem?děláte si srandu?

 • kazetak 18. 1. 2013 15:51

  kazetak

  Duta pro Dute.

 • Tomáš Sajvera 6. 1. 2013 20:48

  Konec kultury?

  Ve snaze podívat se na internetu (protože obvykle naprosto nevhodný čas televizního vys…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady