Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Poprvé se sešla komise, co má hlídat nákupy zdravotnické techniky
  Poprvé se sešla komise, co má hlídat nákupy zdravotnické techniky

  18.4.2014 20:35

  Praha – Nákup drahých zdravotnických přístrojů by měl nově být pod větším dohledem. Poprvé se sešla přístrojová komise ministerstva zdravotnictví, která má centrálně hlídat, aby se za nákladnou techniku zbytečně neutrácelo. Některé kusy, jako kybernetický nůž, gama nůž nebo magnetická rezonance, totiž vyjdou i na desítky milionů korun.

 • Cesta na Kepler-186f by trvala desítky milionů let
  Cesta na Kepler-186f by trvala desítky milionů let

  18.4.2014 20:22

 • Česká televize se cloní k dalšímu krimiseriálu
  Česká televize se cloní k dalšímu krimiseriálu

  18.4.2014 20:05

  Česká televize nasazuje do programu další jednotku kriminalistů. Nový krimiseriál Clona natočil podle scénáře Marka Epsteina Tomáš Řehořek. Obrazově přitažlivá detektivka, v níž akce a profesionální týmová spolupráce převažují nad deduktivním způsobem pátrání, je jeho režijní seriálový debut. První díl s Kryštofem Hádkem v hlavní roli uvede Jednička 28. dubna, nahlédněte zatím do přípravy seriálu: 

 • PET lahve z PET lahví umožní vyrábět český vynález
  PET lahve z PET lahví umožní vyrábět český vynález

  18.4.2014 20:03

  Praha – Plastových lahví i igelitových tašek rok od roku přibývá. Jen v Česku končí každý rok na skládkách přes 8 tisíc tun PET lahví, zhruba stejně tolik se spaluje. Díky novému vynálezu českých vědců by ale mělo být z PET lahví možné vyrábět nejen textilní látky nebo střešní krytinu, ale také nové plastové lahve. Metoda získala šest patentů a v Polsku už se staví první recyklační závod, který má zpracovat 10 tisíc tun plastu. Spotřebu igelitových tašek chce zase omezit Evropská unie - do tří let se má snížit spotřeba jednorázových igelitových tašek o polovinu.

 • Dokončete Blanku, nařídil soud Metrostavu. Praha musí zaplatit 4 mld
  Dokončete Blanku, nařídil soud Metrostavu. Praha musí zaplatit 4 mld

  18.4.2014 19:58

  Praha – Rozhodčí soud ukončil spor mezi stavební firmou Metrostav a Prahou. Nařídil obnovit stavbu tunelového komplexu Blanka, který má být podle arbitráže hotový do pěti měsíců. Praha potom musí za stavbu zaplatit přes čtyři miliardy korun. Na rozhodčí soud se obrátil Metrostav právě kvůli dluhu, Praha zase proto, že považovala smlouvu se stavební firmou za neplatnou. Arbitráž verdiktem ještě nekončí, soud se bude muset zabývat ještě dalším požadavkem Metrostavu, který ve čtvrtek požádal o další miliardu.

Stopáž: 10 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.