Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • Vměšování Moskvy? Kyjev předloží v Ženevě důkazy
  Vměšování Moskvy? Kyjev předloží v Ženevě důkazy

  16.4.2014 22:56

  Ženeva – Ukrajinská krize nepolevuje. Řešit ji mají zítra zástupci USA, Unie, Ukrajiny a Ruska. Sejdou se v Ženevě. Kyjev už dal na srozuměnou, že bude žádat, aby Rusko přestalo podporovat ozbrojence na východě země. Předloží navíc důkazy, že Moskva zasahuje do dění v zemi. Ukrajina bude také chtít zpět Krym. Ruský prezident Vladimir Putin prý chce mít právo veta v ukrajinských záležitostech, USA s průlomem nepočítají.

 • Záminka pro invazi? Moskva prý plánuje zabít až stovky Ukrajinců
  Záminka pro invazi? Moskva prý plánuje zabít až stovky Ukrajinců

  16.4.2014 22:52

  Kyjev – V Mariupolu na jihovýchodě Ukrajiny prý došlo k přestřelce mezi ukrajinským vojáky a separatisty. Místní média hovoří až o 12 zraněných. Ukrajinská rozvědka (SBU) předtím oznámila, že už odhalila čtyřicet ruských agentů, kteří působili na území Ukrajiny. Ruské speciální síly prý jako záminku pro invazi chystají zabít až 200 Ukrajinců. Proruské síly na východě Ukrajiny dál posilují. Ruská agentura Regnum navíc uvedla, že se sesazený prezident Viktor Janukovyč vrátí už 20. dubna do Doněcku. Píše o tom Ukrajinska pravda. Podle nacionalisty Vladimira Žirinovského se tak stane do 1. května s pomocí armády zformované na jihovýchodě Ukrajiny.

 • Téma církevních restitucí se obloukem vrací k šéfům koalice
  Téma církevních restitucí se obloukem vrací k šéfům koalice

  16.4.2014 22:51

  Praha – Koaliční rada, což je subjekt složený ze zástupců ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL, se na večerním jednání nedohodla na vzniku vládního týmu k církevním restitucím. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) budou nyní celou věc řešit s předsedy Andrejem Babišem (ANO) a Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL). Lidovci se dlouhodobě netají postojem, že považují restituce za uzavřenou věc. Naopak se ale koalice dohodla na tom, že vznikne šestičlenná expertní skupina pro ústavní změny.

 • Novým šéfem ÚSTR zvolen Hazdra
  Novým šéfem ÚSTR zvolen Hazdra

  16.4.2014 22:46

  Praha – Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se stal nynější náměstek ústavu Zdeněk Hazdra. Ve třetím kole konkurzu získal nadpoloviční většinu hlasů. Šestičlenná rada ústavu se rozhodovala mezi ním a francouzskou historičkou Muriel Blaiveovou. Vedle pozice náměstka byl Hazdra v roce 2010 po několik měsíců přechodným ředitelem ústavu. 

 • VIZE 2014 chce do EU vnést více pohybu
  VIZE 2014 chce do EU vnést více pohybu

  16.4.2014 22:36

  Praha - Uskupení VIZE 2014 má jako jeden z hlavních bodů svého programu pro volby do Evropského parlamentu sport. V EU trpí nadváhou či obezitou více než polovina dospělých, u dětí pak každé sedmé. "Česko bylo vždy velmocí pohybu a sportovních aktivit. Přinesme toto téma Evropě, protože i díky tomu budeme zdravější, aktivnější, agilnější a úspěšnější," přiblížil program strany předseda Aleš Hemer. Volby se konají 24. a 25. května; ČT24 proto ode dneška v odpoledním vysílání představuje jednotlivé kandidáty. 

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.