Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Cesta na Kepler-186f by trvala desítky milionů let
  Cesta na Kepler-186f by trvala desítky milionů let

  18.4.2014 20:22

 • PET lahve z PET lahví umožní vyrábět český vynález
  PET lahve z PET lahví umožní vyrábět český vynález

  18.4.2014 20:03

  Praha – Plastových lahví i igelitových tašek rok od roku přibývá. Jen v Česku končí každý rok na skládkách přes 8 tisíc tun PET lahví, zhruba stejně tolik se spaluje. Díky novému vynálezu českých vědců by ale mělo být z PET lahví možné vyrábět nejen textilní látky nebo střešní krytinu, ale také nové plastové lahve. Metoda získala šest patentů a v Polsku už se staví první recyklační závod, který má zpracovat 10 tisíc tun plastu. Spotřebu igelitových tašek chce zase omezit Evropská unie - do tří let se má snížit spotřeba jednorázových igelitových tašek o polovinu.

 • Dokončete Blanku, nařídil soud Metrostavu. Praha musí zaplatit 4 mld
  Dokončete Blanku, nařídil soud Metrostavu. Praha musí zaplatit 4 mld

  18.4.2014 19:58

  Praha – Rozhodčí soud ukončil spor mezi stavební firmou Metrostav a Prahou. Nařídil obnovit stavbu tunelového komplexu Blanka, který má být podle arbitráže hotový do pěti měsíců. Praha potom musí za stavbu zaplatit přes čtyři miliardy korun. Na rozhodčí soud se obrátil Metrostav právě kvůli dluhu, Praha zase proto, že považovala smlouvu se stavební firmou za neplatnou. Arbitráž verdiktem ještě nekončí, soud se bude muset zabývat ještě dalším požadavkem Metrostavu, který ve čtvrtek požádal o další miliardu.

 • Babišovy miliardové škrty: O nejvíc peněz má přijít doprava a zemědělství
  Babišovy miliardové škrty: O nejvíc peněz má přijít doprava a zemědělství

  18.4.2014 19:25

  Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) žádá pro další rok po některých resortech velmi výrazné škrty. Podle prvního návrhu rozpočtových výdajů, který se podařilo ČT získat, by měly nejvíce šetřit doprava, zemědělství a vnitro. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSd) už proto varuje, že nebude mít peníze na zvýšení platů policistů a hasičů. A peníze chybí také na vyšší platy učitelům. Naopak třeba armáda by si měla polepšit a miliony navíc dostane i Poslanecká sněmovna.

 • Nemocné děti dostaly od papeže spoustu čokoládových vajíček
  Nemocné děti dostaly od papeže spoustu čokoládových vajíček

  18.4.2014 19:23

  Vatikán – Zásilkou čokoládových vajíček papež František na Velký pátek překvapil děti z římské nemocnice Bambino Gesu nedaleko Svatopetrského náměstí. Část ze 150 kusů této pestrobarevné dobroty putovala mimo jiné na oddělení dětské onkologie. Kliniku, která patří k nejznámějším v Itálii a kterou Vatikán vlastní od roku 1924, navštívil František už loni v prosinci.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.