Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Dienstbierův plán: Homosexuálové si mohou osvojit dítě partnera
  Dienstbierův plán: Homosexuálové si mohou osvojit dítě partnera

  23.4.2014 08:40

  Praha - Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) chce příští měsíc se skupinou poslanců předložit novelu, podle níž by si registrovaní partneři mohli osvojit potomka svého protějšku. Uvedla to Mladá fronta Dnes. V návazném kroku by rád usiloval také o možnost adopce, byť připouští, že pro ni se bude ve sněmovně hůře hledat podpora.

 • Z trajektu už vytáhli 146 mrtvých, zatčeni další členové posádky
  Z trajektu už vytáhli 146 mrtvých, zatčeni další členové posádky

  23.4.2014 08:28

  Soul - Vyprošťování těl z vraku jihokorejského trajektu pokračuje, záchranáři našli už 146. oběť neštěstí. Policie zároveň kvůli ztroskotání zatkla další dva členy posádky – počet zadržených tím stoupl na jedenáct. Loď se potopila minulý týden nedaleko pobřeží Korejského poloostrova, na palubě bylo 476 lidí.

 • Kerry: Rozšíříme sankce, pokud Rusko nepřispěje ke zklidnění situace
  Kerry: Rozšíříme sankce, pokud Rusko nepřispěje ke zklidnění situace

  23.4.2014 08:25

  Washington/Moskva - Rozšířením protiruských sankcí v případě, že Moskva nepřispěje ke snížení pnutí na Ukrajině, pohrozil šéf americké diplomacie John Kerry během telefonátu se svým protějškem Sergejem Lavrovem. Ruský ministr naopak poukázal na nutnost "svědomitého plnění" dohod dosažených minulý týden na schůzce ministrů v Ženevě. Ukrajinská armáda má dnes obnovit takzvanou "protiteroristickou operaci" pozastavenou po dobu Velikonoc.

 • Svět podle Zdeňka Velíška (265)
  Svět podle Zdeňka Velíška (265)

  23.4.2014 08:12

  Na tom to místě už devět let pravidelně nacházíme komentáře Zdeňka Velíška, tedy skoro tak dlouho jako trvá členství České republiky v Evropské unii. Není ale vůbec náhodou, že to byl právě Zdeněk Velíšek, kterého Evropská komise požádala o úvodní slovo na pražské vernisáži výstavy Deset let v Evropské unii. Stalo se tak 15. dubna v Sovových mlýnech. Velíškův projev publikujeme s jeho laskavým svolením, protože přesně zapadá do rubriky, která se už devět let jmenuje Svět podle Zdeňka Velíška.

 • Jak žil gadžo mezi "kopiemi Čechů"
  Jak žil gadžo mezi

  23.4.2014 08:03

  Inzerát na dům, ve kterém chci bydlet: Předlice, Ústí n. L., garsonka (i nezaříz.), cigáni v sousedství podm., platím předem, zn.: jsem gadžo. Filmař Tomáš Kratochvíl se rozhodl na půl roku odstěhovat do romské čtvrti. Stal se bílou vránou mezi černými ovcemi? Svůj dokumentární deník zveřejní 23. dubna ve 20:00 na ČT2 v cyklu Český žurnál.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.