Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • Úřad pro vyzbrojování má novou ředitelku, chce zjednodušit nákupy
  Úřad pro vyzbrojování má novou ředitelku, chce zjednodušit nákupy

  17.4.2014 14:59

  Praha - Ministr obrany Martin Stropnický jmenoval do čela Národního úřadu pro vyzbrojování Jitku Nalevajkovou. Nová ředitelka přichází z vedení odboru logistiky a zahraniční pomoci na ministerstvu obrany. Místo šéfa zůstávalo neobsazeno od října 2013 po odchodu Pavla Bulanta. Ministerstvo obnovilo také pozici zástupce ředitelky, stal se jím Tomáš Dvořáček. Nové vedení úřadu vzešlo z výběrového řízení, u kterého seděl třeba i ředitel Transparency International David Ondráčka.

 • Metrostav rozšířil žalobu, chce za Blanku ještě o miliardu více
  Metrostav rozšířil žalobu, chce za Blanku ještě o miliardu více

  17.4.2014 14:51

  Praha – Další miliardu korun chce po Praze stavební společnost Metrostav v rámci dluhu, který vymáhá za stavbu tunelového komplexu Blanka. Žalobou, která se nyní rozšířila z 2,7 na 3,7 miliardy korun, se zabývá rozhodčí soud. Samotná stavba tunelů, které se mají stát severozápadní součástí Městského okruhu v Praze, nepokračuje. Arbitráž by kromě zaplacení dluhu měla vést také k jejímu obnovení.

 • Pervitin z Čech zaplavuje Německo, policie se přitom chlubí úspěchy
  Pervitin z Čech zaplavuje Německo, policie se přitom chlubí úspěchy

  17.4.2014 14:47

  Sadová (Karlovarsko) – Pervitin začalo v Německu loni nově užívat 2 750 lidí, oproti předchozímu roku se jejich počet zvýšil o sedm procent. Podle šéfa ústředního kriminálního úřadu (BKA) Jörga Zierkeho tak představuje droga dovážená z Česka pro Německo stále větší problém. Čeští policisté se přitom v posledních dnech pochlubili dvěma úspěšnými zásahy proti výrobcům a prodejcům drog. Desítky kilogramů pervitnu mohla vyrobit varna, kterou našli v Sadové na Karlovarsku. Podle velitele česko-německého protidrogového útvaru Krystal Miroslava Gnose byla varna největší nalezená v celém Karlovarském kraji. O den dříve policisté zadrželi také velkodistributora drog v Aši.

 • V dlouholetém sporu o dům na Hradčanech dostal Hrad na frak
  V dlouholetém sporu o dům na Hradčanech dostal Hrad na frak

  17.4.2014 14:46

  Praha – Kancelář prezidenta republiky dnes pravomocným rozhodnutím Městského soudu v Praze prohrála spor o historický dům v katastru Hradčan, který byl vyvlastněn v 50. letech. Ústavní soud loni pokáral justici, že ve vleklém sporu hájí zjevnou nespravedlnost. Jeho verdikt přinesl zvrat v kauze, obvodní soud rozhodl o vydání domu trojici dědiců. To dnes také městský soud potvrdil.

 • Putin odpovídal i Snowdenovi. Praktiky a la NSA jsou prý v Rusku vyloučené
  Putin odpovídal i Snowdenovi. Praktiky a la NSA jsou prý v Rusku vyloučené

  17.4.2014 14:43

  Moskva – Vladimiru Putinovi během televizní debaty s diváky položil dotaz také "prominent na útěku", Američan Edward Snowden, který se kvůli stíhání za vyzrazení špehovacího programu NSA ukrývá v Rusku. Snowdena zajímalo, zda Rusko využívá tajné služby k podobně rozsáhlému sledování telefonátů, e-mailů a jiné elektronické komunikace. Putin odvětil, že takto masivní špionáž je v jeho zemi nemyslitelná – odporovala by prý zákonům.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.