Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Krize vyhnala Španěly z domovů, k mání jsou celé vesnice
  Krize vyhnala Španěly z domovů, k mání jsou celé vesnice

  20.4.2014 10:09

  Madrid - Ve Španělsku se nachází zhruba 3,5 milionu prázdných domů. Země je v tomto ohledu premiantem Evropy. Krize stlačila ceny nemovitostí tak nízko, že je dnes možné koupit si za relativně málo peněz nejen dům, ale rovnou celou vesnici. Tato vidina láká hlavně lidi z bohatších částí Evropy. Nejvíc opuštěných osad je v Galicii.

 • Politické spektrum: KDU-ČSL, Strana zdravého rozumu, TOP 09 a LES
  Politické spektrum: KDU-ČSL, Strana zdravého rozumu, TOP 09 a LES

  20.4.2014 10:00

  Praha - KDU-ČSL chce stabilní Evropu, která bude dobrým nástrojem pro prosazování českých zájmů. Hlavní prioritou Pavla Svobody je boj proti diskriminaci mezi potravinami pro západní a východní země. Pavel Hannig ze Strany zdravého rozumu – NECHCEME EURO chce razantní omezení přistěhovalectví, neboť podle něj přistěhovalci berou Evropanům práci a přinášejí do Evropy radikální islámský terorismus. Jiří Pospíšil, lídr TOP 09 a Starostové hodlá bojovat proti korupci a organizovanému zločinu a Milena Vicenová, lídr Liberálně ekologické strany (LES), upozorňuje na nebezpečí, které plyne od východních hranic Unie, podporuje přijetí eura, uvítala by jako symbol evropský pas.

 • U Slavjansku se střílelo, zemřelo pět lidí
  U Slavjansku se střílelo, zemřelo pět lidí

  20.4.2014 09:46

  Kyjev/Moskva - Při útoku neznámých ozbrojenců na kontrolní stanoviště proruských separatistů u ukrajinského města Slavjansk zemřelo pět lidí. S informací přišla ruská státní televize Rossija 24 s odvoláním na svého zpravodaje v oblasti, ovšem podle světových agentur nešlo zprávu ověřit. Ani nelze říct, kdo vlastně za útokem stál.

 • V Poličce se otevřela další část historického opevnění
  V Poličce se otevřela další část historického opevnění

  20.4.2014 09:25

  Polička – Gotické opevnění ve východočeské Poličce, jedno z nejzachovalejších ve střední Evropě, je pro návštěvníky opět o něco přístupnější. Po téměř třiceti letech se po rekonstrukci otevřela západní část hradeb. Zájemci se na ni ovšem dostanou výhradně s průvodcem. Opevnění ze čtrnáctého století je vůbec největším turistickým lákadlem Poličky.

 • Evropa končí na trhu v Medyce
  Evropa končí na trhu v Medyce

  20.4.2014 09:15

  Vesnice Medyka ve východním Polsku by za normálních okolností nebyla ničím zvláštní a pravděpodobně málokdo by znal její jméno. Svůj význam získala až díky několika zásadním událostem – přesunem polských hranic po druhé světové válce, vstupem Polska do Evropské unie v roce 2004 a následným připojením k Shengenskému prostoru v prosinci 2007. Čím je tedy Medyka tak významná? Nachází se v ní jeden z hlavních hraničních přechodů mezi Polskem a Ukrajinou. 

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.