Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • Evakuace přišla pozdě, kapitán údajně prchnul mezi prvními
  Evakuace přišla pozdě, kapitán údajně prchnul mezi prvními

  17.4.2014 17:57

  Soul – Akce na záchranu téměř 300 pohřešovaných lidí z jihokorejského trajektu pokračují. Rostou obavy, že půjde o nejhorší lodní neštěstí v zemi za posledních 20 let. Zatím bylo nalezeno 18 mrtvých, 180 osob se podařilo zachránit. Není vyloučené, že uvnitř trajektu jsou ve vzduchových kapsách stále živí lidé. Mezitím se objevily zprávy, že se kapitán lodi evakuoval mezi prvními. Podle jihokorejských médií čelí trestnímu vyšetřování a hrozí mu obvinění z nedbalosti vedoucí ke smrti a z porušení zákonů týkajících se chování posádek lodí. Terčem kritiky je i fakt, že posádka nařídila cestujícím zůstat na místě, přestože se plavidlo zjevně potápělo - a spustila jen dva záchranné čluny.

 • Time for design: Sociální exkluze a inkluze z pohledu architekta
  Time for design: Sociální exkluze a inkluze z pohledu architekta

  17.4.2014 17:55

  Všechno, co jste chtěli vědět o současném designu, se můžete dozvědět v přednáškovém cyklu pro veřejnost, který pořádá pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová. Time for design je možné sledovat i v přímém přenosu na webu ČT24. Příspěvek Osamua Okamury připadá na 17. 4. Začátek je v 18:00. Záznam najdete později v tomto článku.

 • V Ženevě se řeší osud Ukrajiny, čeká se "zásadní prohlášení"
  V Ženevě se řeší osud Ukrajiny, čeká se

  17.4.2014 17:34

  Washington – Ministři zahraničí Ruska, Ukrajiny, Evropské unie a Spojených států jednají v Ženevě o ukrajinské krizi. Diplomaté prý pracují na "zásadním prohlášení", na němž se ovšem nepodílejí Ukrajinci. Pokud by se nedohodli, Západ plánuje uvalit další sankce vůči Kremlu. Americký prezident Barack Obama už Moskvu pod hrozbou dalších sankcí vyzval, aby přestala podporovat separatisty. Stejný požadavek vyslal do světa i ukrajinský ministr zahraničí Andrij Deščycja, jenž zároveň vyzývá ke stažení ruských jednotek od hranic. To žádá v nejnovějším usnesení rovněž Evropský parlament.

 • Tři sazby DPH? V Evropě žádná výjimka
  Tři sazby DPH? V Evropě žádná výjimka

  17.4.2014 17:02

  Praha – Pokud by Česká republika zavedla dvě snížené sazby daně z přidané hodnoty, nebylo by to v Evropské unii nic výjimečného. Tři sazby DPH používá nyní patnáct členských států. Nižší z obou snížených sazeb se zpravidla zdaňují knihy a léky. Podobně by tomu mělo být i v tuzemsku, na zavedení třetí sazby DPH na vybrané produkty se totiž včera dohodla vládní koalice. Dnes ji s určitými výhradami podpořil i prezident Miloš Zeman.

 • Chrudim potřetí boduje. O památky se stará nejlépe v republice
  Chrudim potřetí boduje. O památky se stará nejlépe v republice

  17.4.2014 17:02

  Chrudim – Příkladná péče o památkové objekty a historické dědictví města zvládla v uplynulém roce nejlépe Chrudim. Náleží jí tak dvacátý titul Historického města roku 2013. Ocenění sestávající z českého křišťálu symbolizujícího historická sídla převzal na Pražském hradě starosta Petr Řezníček, stejně tak i milion korun, které jsou určeny na péči o další památky.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.