Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2298  
Sdílet
| Poslat odkaz

Další zprávy na portálu ČT24

 • Chládek slibuje větší ochranu vychovatelů a více peněz pro ústavy
  Chládek slibuje větší ochranu vychovatelů a více peněz pro ústavy

  17.4.2014 12:17

  Praha - Více financí na nákup vybavení i na platy vychovatelů přislíbil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek výchovným ústavům. "V současných podmínkách nemohou vychovatelé dále pracovat," řekl Chládek po jednání s řediteli výchovných zařízení a ústavů. Ministerstvo školství chce kromě návrhu zákona, který by vychovatelům mohl přinést postavení chráněné osoby, pracovat i na metodické pomoci výchovným ústavům, řekl Chládek v návaznosti na nedávné brutální napadení ve výchovném ústavu v Králíkách.

 • Češi mohou spatřit tři unikáty pod jednou střechou
  Češi mohou spatřit tři unikáty pod jednou střechou

  17.4.2014 12:15

  Opava – Největší zemská muzea oslaví 200 let své existence. V rámci oslav budou společně k vidění unikátní předměty – Věstonická venuše, hlava Kelta i vzácný meteorit z Opavy-Kylešovic. Projekt "Strážci paměti. 200 let muzejnictví v ČR", který organizují Slezské zemské muzeum, Moravské zemské muzeum a Národní muzeum, bude probíhat v rozmezí pěti let s vrcholy v letech 2014, 2017 a 2018, kdy si zmíněné instituce připomínají své jubileum. Návštěvníci všech tří muzeí se mohou těšit na mnoho zajímavých výstav a akcí.

 • Mráz nelámal ledy, ale rekordy. O Velikonocích se oteplí
  Mráz nelámal ledy, ale rekordy. O Velikonocích se oteplí

  17.4.2014 12:11

  Praha – Hned na 15 stanicích měřících déle než 30 let klesla v noci rtuť teploměru pod rekordní stupeň, třeba na Šumavě spadla pod minus 13 stupňů Celsia. Chladno bylo především na území Čech; na Moravě a ve Slezsku ranní teploty dosahovaly čtyř stupňů nad nulou. V dalších dnech přijde oteplení.

 • Řeky jsou bez vody, přehrady se upouštět nebudou – vodáci ruší akce
  Řeky jsou bez vody, přehrady se upouštět nebudou – vodáci ruší akce

  17.4.2014 12:10

  Olomouc – Řeky jsou téměř prázdné a více vody v nich nemohou vodáci očekávat. Již proto začali rušit některé plánované akce. Na vyschlosti řek se nic nezmění především na Moravě a jejích přítocích. Vodohospodáři oznámili, že oproti plánu nebudou kvůli suchu pro vodáky upouštět přehrady.

 • ČT: Kauza starosty Rojetína se týká přidělování bytů azylantům
  ČT: Kauza starosty Rojetína se týká přidělování bytů azylantům

  17.4.2014 11:59

  Brno - Starosta Rojetína na Brněnsku Pavel Hubálek (nez. za KDU-ČSL) je podle informací České televize ve vazbě. Starosta, který zároveň pracuje na odboru zdravotnictví Krajského úřadu Jihomoravského kraje, je stíhán pro podvod. Kauza nesouvisí s prodejem obecním pozemků, ale s rozdělováním městských bytů v rámci Brna azylantům.

Tento pořad nelze na internetu přehrát.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2009 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.