TV program Osobní program  

ST
Stopáž: 42 minut, rok výroby: 2009

 Přidat do Osobního programu

Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 156934

O pořadu Uvolněte se prosím

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky. V New Yorku jsem měla možnost zažít show Davida Lettermana, která se natáčí v jednom z divadel na Brodwayi. Stála jsem po skončení natáčení asi hodinu před divadlem a poslouchala diváky, kteří štěbetali o tom, co viděli a slyšeli. Občas i nesouhlasně vykřikovali, že to či ono David neměl říkat. Zvláštní bylo, jak dlouho byli ochotni čekat na hosty i moderátora, aby si je vyfotili, a ještě ze sebe dostali, co měli na duši.

Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života je neformální. Prvoplánově nejde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení. Už při prvním natáčení jsme si opět potvrdili geniální schopnost Jana Krause improvizovat a vést rozhovor nejen s politikem, ale i s obyčejným člověkem.

Pořad také aktuálně reaguje na to, co se v naší zemi děje. Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahráli a zazpívali, můžete vidět třeba v on-line archivu.

Simona Matásková


Jan Kraus o televizi

Pro mě je televize něco jako hospoda. Každý by tam měl mít šanci se buď u nějakého stolu pobavit, nebo dozvědět něco zajímavého,... čtěte více >>"Uvolněte se prosím" má za sebou první stovku!

Pohotový moderátor a vyhlášený vtipálek Jan Kraus baví ve svém pořadu diváky už déle než dva a půl roku. Do stého dílu své „uvolňovací“ show si pozval opravdu originální hosty... čtěte více >>Rád si dělá věci po svém

"V anglicky mluvících zemích pro to, o co se u nás snažím já, používají slovo comedian." čtěte více >>


Co řekli o Krausovi

Syn David, režisér Vojtěch Nouzák, dramaturgyně Simona Matásková a vedoucí produkce Roman Blaas – čtěte více >>


Sláva dvoustovce!

Jubilejní dvousté vydání pořadu Uvolněte se prosím bylo pro Jana Krause plné překvapení. čtěte více >>

Pořad pro vás připravují

moderátor Jan Kraus

scénář Jiří Hapala, Jan Kraus, Jan Štern

režie Vojtěch Nouzák

dramaturgie Simona Matásková

skupina Davida Krause
Pavel Fanta-klávesy, Tomáš Vychytil-kytara, Dalibor Joska Mucha-basa, Radek Břicháč-bicí, Milan Šenki - perkuse

architekt Martin Hruška

spolupracovali David Sís, Klára Antošová, Radim Vaněk, Jana Medková, Jakub Vodvářka, Simona Ledererová, Eva Vošahlíková, Mirka Dolejší, Miloslav Čemus

osvětlovači pod vedením Oldřicha Havelky

přenosový vůz pod vedením Antonína Dekoje

efektová světla Robin Hozák

kameramani Aleš Malý, Tomáš Eder, Jaroslav Kukrál, Martin Benoni

asistentka režie Hana Chaloupková

zástupce vedoucího produkce Lucie Zvěřinová

zvuk Jiří Znamenáček, Marek Hlaváčik

střih Vlastimil Urban

hlavní kameraman Miroslav Veselý

vedoucí produkce Roman Blaas

vedoucí dramaturg Josef Viewegh

šéfdramaturg Aleš Ulm

šéfproducent Martin Kopřiva

ProbuÄŹ DĂ©ÄŤko!