Pořad je koncipován jako osmidílná uzavřená série. Natáčet se začalo v létě 2016 a kamery nepřestanou zaznamenávat nejkrásnější pohledy na zahrady až do posledního okamžiku před vysílání, tedy do dubna 2017. Každou sobotu podvečer tak diváci uvidí premiérově proměnu jedné zahrady, balkonu či terasy. Z neutěšeného pozemku či zanedbané staré zahrady se Ferdinand spolu s dalšími skvělými předními českými zahradními architekty pokusí během 26 minut vytvořit zákoutí plné harmonie, klidu, zeleně. Důraz se klade na nápad, vkus, estetiku, ale také praktičnost a především na potřeby a přání samotných majitelů.

Adopce pořadu aneb charitativní díl

V první fázi sháníme co nejvíce finančních prostředků a rostlin na proměnu první etapy malejovické zahrady.

Ve druhé fázi bychom rádi pomohli k vybudování krásného zahradního altánu, který v létě nahradí táborovou jídelnu.

Třetí fáze dotvoří v budoucnu zahradu kolem novostavby hospice.

Pokud máte k nabídnutí potřebný materiál, obracejte se přímo na sdružení Klíček v Malejovicích a nebo nás kontaktujte na našem e-mailu zahrady@ceskatelevize.cz.

Na jaře 2017 uvidíte v jednom z dílů, co všechno se nám podařilo sehnat a v zahradě už zrealizovat.

Během pořadu pak budeme pak ještě formou DMS a příspěvků na zveřejněné konto vybírat finanční prostředky na další etapy proměny zahrady dle konceptu proměny od architektonického týmu. Půjde zejména o stavbu pavilonu a rekonstrukci zbývající části zahrady.

„Budeme rádi, když se díky projektu Ferdinandovy zahrady podaří zútulnit část zahrady u naše respitního hospicového domu v Malejovicích. A kdyby se podařilo postavit i zahradní altán, měli by naši malí a velcí hosté možnost trávit čas na zahradě nejen za slunečného počasí. Krásná dřevěná zahradní stavba by poskytla ochranu proti dešti, větru, ostrému sluníčku a vytvořila by útulné místo pro klidné posezení: s knížkou, s přáteli, jak by to kdo uvítal. I vážně nemocné děti potřebují více, než jen odbornou péči zdravotníků – jsou to děti, které mají své plány, přání, sny i strachy, děti, které si potřebují povídat, něco podnikat, které potřebují kamarády, svobodu a rozlet, které se chtějí také na něco těšit a v něčem se rozvíjet, a které nechtějí být jen objektem něčí péče a nechtějí být jen na někom závislé,“ říká o spolupráci Markéta Královcová, ředitelka neziskové organizace.

» více o charitativním dílu

Ferdinand Leffler
zahradní architekt a projektant

Ferdinand Leffler