Adopce pořadu aneb charitativní díl

Díl Odpočinková zahrada je celý věnovaný pomoci dětskému respitnímu hospicu Klíček v malé středočeské vísce Malejovice. Spolu s dětmi a jejich blízkými se promění část veliké zahrady. Veřejnost se do pomoci může snadno zapojit formou DMS, příspěvkem na sbírkové konto anebo nákupem dalších rostlin a materiálu.

„Budeme rádi, když se díky projektu Ferdinandovy zahrady podaří zútulnit část zahrady u naše respitního hospicového domu v Malejovicích. A kdyby se podařilo postavit i zahradní altán, měli by naši malí a velcí hosté možnost trávit čas na zahradě nejen za slunečného počasí. Krásná dřevěná zahradní stavba by poskytla ochranu proti dešti, větru, ostrému sluníčku a vytvořila by útulné místo pro klidné posezení: s knížkou, s přáteli, jak by to kdo uvítal. I vážně nemocné děti potřebují více, než jen odbornou péči zdravotníků – jsou to děti, které mají své plány, přání, sny i strachy, děti, které si potřebují povídat, něco podnikat, které potřebují kamarády, svobodu a rozlet, které se chtějí také na něco těšit a v něčem se rozvíjet, a které nechtějí být jen objektem něčí péče a nechtějí být jen na někom závislé,“ říká o spolupráci Markéta Královcová, ředitelka neziskové organizace.

O magazínu

Pořad je koncipován jako osmidílná uzavřená série. Natáčet se začalo v létě 2016 a kamery nepřestanou zaznamenávat nejkrásnější pohledy na zahrady až do posledního okamžiku před vysílání, tedy do dubna 2017. Každou sobotu podvečer tak diváci uvidí premiérově proměnu jedné zahrady, balkonu či terasy. Z neutěšeného pozemku či zanedbané staré zahrady se Ferdinand spolu s dalšími skvělými předními českými zahradními architekty pokusí během 26 minut vytvořit zákoutí plné harmonie, klidu, zeleně. Důraz se klade na nápad, vkus, estetiku, ale také praktičnost a především na potřeby a přání samotných majitelů.

Ferdinand Leffler
zahradní architekt a projektant

Ferdinand Leffler