Sama doma

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 40021  
Sdílet
| Poslat odkaz
Chat

MUDr. Hana Středová – Kurz první pomoci zážitkem

Záznam chatu z úterý 23. listopadu 2010 během vysílání

Květa Smutná: Dobrý den, přišla jsem k obrazovce až teď,ale téma mě velmi zaujalo. Jaká je možnost zúčastnit se opravdu kvalitního kurzu a ještě aby to bylo zážitkem? Mějte se krásně, K.

MUDr. Hana Středová: Dobrý den. Podívejte se na naše webové stránky www.zdrsem.cz...máme tam nabídku kurzů jak první pomoci u dětí, tak u dospělých. Snažíme se učit opravdu tak, aby tam bylo minimum teorie, maximum praxe, což v TV nelze přenést :-)

Nikol: Dobrý den,co dělat,když dítě vypije třeba tekuté mýdlo-vetší množství? Pokud si mýdlo jen olizne,nic se neděje? Děkuji

MUDr. Hana Středová: Mýdlo nebývá jedovaté. Větší množství je dobré konzultovat s lékařem a vyvarovat se zvracení, díky možnosti vdechnutí pěny. Když si mýdlo jen olízne, tak se nic neděje.

Katka Mašková: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak moc je nebezpečné cucání fixy.Syn (1,5 roku)ji před týdnem cucal.Po všimnutí jsem mu vytřela pusinku hadříkem a dala mu napít.Může to mít další nějaké následky?Může s tím souviset fleky na jazyku?(povlak bílý a vzadu na jazyku je skvrna)Děkuji za odpověď.

MUDr. Hana Středová: Cucání fixy není v zásadě nebezpečné, ale mohlo by dojít k alergické reakci. V případě lihové fixy bych raději volala TIS...bílý povlak či skvrna s tím nesouvisí.

Ernekrová Anna: Dobrý den. Mám krátce ČOV. Jaké prací prášky a čistící prostředky pro sanitární keramiku mohu používat, abych nesnížila účinnost ČOV? Případně, kde najdu odkazy na tuto problematiku?

MUDr. Hana Středová: V tomto tématu se nevyznám, odpovědi najdete na internetu, když si vygooglíte čov.

petra bartyzalová: dobrý den,obavám se že má otázka bude pro pana MUDr. Neumana,ale nestihla jsem chat s ním. Pane doktore, v září letošního roku jsem prodělala žilní trombózu a následně i plicní embolii,po užívání HA. z genetických testů vyšlo,že jsem nositelka mutace MTHFR genu.je zde možnost ještě užívání nějaké antikoncepce, či zavedení tělíska?? děkuji za odpověď a Vám paní doktorko se omlouvám.

MUDr. Hana Středová: Bohužel nemáme chat propojen s panem doktorem, ten sedí na pčítači jinde.

Kateřina Češková: Dobrý den, co doporučujete při zjistění otravy - vyrazit "na vlastní pěst" do nejbližší nemocnice, či raději zavolat rychlou pomoct? Děkuji

MUDr. Hana Středová: Vyrazit na vlastní pěst je velké riziko z toho důvodu, že stav dítěte se během času může zhoršovat a to prudce...co uděláte s bezvědomým dítětem v zácpě? Lépe je zjistit informace o otravě na čísle Toxikoligického informačního střediska, kde vám poradí i postup první pomoci a zda volat, či nevolat. Pokud u dítěte zjistíte evidentní známky otravy, raději volejte 155

Stopáž: 56 minut – Rok výroby: 2010 – ZJ
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VI.15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
VII.1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: