Třináctiletá Maruška po třech letech u nevlastního otce v Německu zvolila útěk. Na pohřeb undergroundové legendy Ivana Martina Jirouse přijely do Kostelního Vydří stovky lidí.

Obsah dílu

Přehrát vše

Útěk třináctileté dívky od nevlastního otce

Už jsou to dva roky, kdy jsme naposledy vysílali o Marušce Škeříkové. Tehdy devítiletou dívku odvezl její nevlastní otec do Německa. Nebyl to únos. Umožnil mu to rozsudek krajského soudu v Ústí nad Labem. Dítě se začalo v cizím prostředí brzy trápit, otec jí ani nedovoloval stýkat se s matkou. Případ jsme stále sledovali a mohli tak zdokumentovat, že nevlastní otec usiluje o to, aby Maruška na mámu zapomněla. Jenže dosáhl pravého opaku. Dívka využila příhodné situace a za matkou po třech letech strádání utekla –takový útěk je ovšem očima zákonů únos. Případ sledovala reportérka Markéta Dobiášová.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Veselé rozloučení s Magorem

Pokud může být funus veselý, byl to funus Ivana Martina Jirouse. S undergroundovou legendou se na Vysočinu přišlo rozloučit nejméně tisíc lidí. Magorovi by se to podle jeho kamarádů určitě líbilo, chvíle hlubokého smutku střídal zpěv a smích. Básník, rebel, manažer skupiny Plastic People, který si za komunismu odseděl osm a půl let v nejtěžších žalářích, zemřel den před svým svátkem 10.listopadu ve věku 67 let. Reportáž z jeho pohřbu natočila reportérka Monika Elšíková.

Autor reportáže: Monika Elšíková


Stopáž38 minut
Rok výroby 2011
 P ST