TS Ostrava | TS Brno

Reportéři ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5596  

Z rodné světničky Jana Husa v Husinci má vzniknout velkolepá atrakce za 150 milionů. Neúspěšný boj policie s vykradači aut. Magistrát nebral zprávu o tunelu Blanka vážně, teď spadl potřetí.

Husův Disneyland v Husinci

(Macháček David)

Jan Hus, rodák z jihočeského Husince u Prachatic, vyzýval ve svých kázáních ke skromnosti a pokoře. Varoval před kupčením, bránil pravdu. Jenže to bylo před šesti sty lety, jak jsme si připomněli právě minulý týden. Teď, ve třetím tisíciletí, je život v Husinci otočený naruby. Radnice připravuje rekonstrukci Husova rodného domku podivně marnotratným způsobem. Původní cena za opravu vyšplhala ze 30 milionů na 150. To by asi Jan Hus koukal, jaká zakopaná hřivna leží pod jeho domem. Do rodiště Jana Husa se vydal reportér David Macháček.

přehrát video

Vykradači aut

(Vojtěchová Aneta)

Letos už policie v Praze zaznamenala přes 5000 vloupání do aut. Pouze v patnácti případech dopadla pachatele. Objasněnost tak dosáhla závratného čísla - 0,3 procenta. Ano, slyšíte dobře. Co to znamená? Že vykradači aut našli v metropoli své eldorádo a jejich výnosné podnikání nese nulové riziko. Okraden už byl přitom snad každý, kdo má v Praze auto. Spoustu let se proto diskutuje, co by se mělo změnit, abychom se aspoň trochu přiblížili civilizované vládě zákona. Proč se to pořád nedaří? Po tom pátrala reportérka Aneta Vojtěchová.

přehrát video

Tunel Blanka potřetí

(Macháček David, Neumannová Jana)

Jsou situace, kdy se věta "Došlo na naše slova" říká hodně těžko. Neuběhlo ani půl roku od chvíle, kdy jsme vám v tomto pořadu exkluzivně ukázali výsledky přísně utajované zprávy. Byl to posudek dozoru nad stavbou tunelu Blanka. Získala ho naše redaktorka Jana Neumannová a teprve od ní se informace dostaly k pražským zastupitelům. Kdo mohl do posudku nahlédnout, rychle pochopil, proč ho zodpovědní lidé z magistrátu schovávali. Zpráva upozorňovala na to, že stavbu tunelu hlídá čtyřikrát méně kontrolorů než by mělo. A že bez potřebného dohledu může brzy dojít k neštěstí. Bohužel, na naše slova došlo. Proč se radní nepoučili? Poučí se aspoň pro příště? Na to se ptal reportér David Macháček a Jana Neumannová.

přehrát video

Klikněte pro větší obrázek
Reportéři ČT
- aktuální publicistický magazín.
Tým reportérů České televize Vám přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí komentují jejich aktéři či významné osobnosti přímo ve studiu. S redakcí spolupracuje řada renomovaných českých i zahraničních novinářů. Pořadem provází Marek Wollner

Redakce pořadu Reportéři ČT
Diskuse
  • Gertruda 7. 2. 2012 18:36

    žamberk

    Absolutně neobjektivní, sestříhaná reportáž o kauze tajemníka a co to je vůbec z…

  • mike_fish 7. 2. 2012 10:42

    K čemu to?

    Pravidelně sleduji Reportéry a vždycky si říkám: K čemu to? Stejně se vůbec nic…

  • Otakar 7. 2. 2012 09:59

    Komouš, komouše neodsoudí

    Co čekat od českých soudů, je to smutné, ale vždyť ještě dnes min. 30% soudců j…

Vstoupit do diskuse

Stopáž: 37 minut – Rok výroby: 2010 – -ST-W
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Tajemník úřadu ze Žamberka dostal výpověď od starosty
Kopanec do zadku za dva miliony
Disident Petr Placák kontra čtyři příslušníci StB

pondělí 6. 2. 2012

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

Velikáni filmu