Realitní kanceláře Prolux: kvůli podezření z podvodu ji vyšetřuje policie. Rathovi zastupitelé musí dodržovat stranickou disciplínu pod sankcí 4 milionů korun. Falešná baronka okouzlila západní Čechy.

Obsah dílu

Přehrát vše

Podivné praktiky realitní kanceláře Prolux

Na český trh s nemovitostmi dopadla krize: ale přinejmenším jedné z realitek se to netýká. Sama o sobě to tvrdí firma Prolux, paradoxně právě ta, s níž vedou klienti spory o desítky milionů korun. Poprvé jsme o ní vysílali před rokem. Šlo o případ muže, kterému Prolux zadržoval peníze a zpět je dostal až díky naší reportáži. Reportáž Davida Havlíka ukazuje, že to nebyl ojedinělý případ. Policie dokonce prošetřuje, jestli Prolux svoje klienty nepodvádí systematicky.

Autor reportáže: David Havlík


Sládkův duch v Rathově politice

V lavicích nově zvoleného zastupitelstva středočeského sedí - jako ve všech krajích - většina sociálních demokratů. Ti středočeští se však přece jen něčím odlišují: už před volbami museli podepsat slib věrnosti. Jeho porušení by se jim nemuselo vyplatit - čtyři miliony korun zaplatí nejen ti, kdo opustí stranu, ale i ti, kteří budou hlasovat po svém. David Rath, bývalý občanský demokrat, svobodný demokrat a nyní sociální demokrat, tak vytáhl do boje proti politickým přeběhlíkům. Přímo za Davidem Rathem se vypravila reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Falešná baronka

Veřejný život v obci Valeč v karlovarském kraji už dva roky ovládá dáma, kterou nikdo nikam nezvolil. Říká si Alena Baronin Tysen Bornenissa von Kaszon. Od lidí vyžaduje, aby jí takřka století po zrušení šlechtických titulů oslovovali baronko a poslouchali na slovo jako poddaní. Někteří místní rodáci včetně starosty nechtějí uvěřit, že německé baronce neproudí v žilách modrá krev, ale normální česká červená. Jak by ne, vždyť je to naše krajanka Alena Vávrová. S Německem však přece jen něco společného má - byla tam odsouzena za podvody. Do západních Čech se vydal reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST