Stanislava Pence navštívil exekutor kvůli nezaplacené pokutě před 9 lety.
Tajná smlouva o tatrách pro armádu. Obchod s diamantovou vodou nese peníze. Reportéři ČT

Obsah dílu

Přehrát vše

Pokuta po devíti letech

Stanislava Pence měli před devíti lety napadnout policisti, když s přítelem popíjel ve vinárně. Chtěli po něm občanku a on se jich zeptal proč. Násilím ho vyvlekli ven a odvedli na služebnu. Bývalý člen rady pro lidská práva Penc na ně podal trestní oznámení a pak na případ zapomněl. Letos v únoru se mu ale vrátila paměť: kvůli nezaplacené pokutě ve výši 500 korun k němu přišel exekutor. Až do té chvíle o pokutě nic nevěděl. Co se stalo, natáčel reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Tajná smlouva o tatrách pro armádu

Dvě miliardy šest set miliónů zaplatí stát za nákladní tatrovky pro české vojáky. A to jen v první fázi. „Je to strategická zakázka, důležitá pro český průmysl“, tak vysvětlovali ministři obrany, proč nevypsali obchodní soutěž. My jsme zjistili, že existuje i jiné zdůvodnění. Objevili jsme smlouvu, která slibuje miliony bývalému důstojníkovi, pokud bude zakázka přiklepnuta tatře přímo, bez obchodní soutěže. Co je za smouvou, to zjišťoval reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Diamantová voda

Trochu to připomíná pohádku o Živé a mrtvé vodě. Zázračná voda, která uzdravuje tělo i mysl. Je to sice obyčejná H2-0, ale dá se na ní slušně vydělat. Možná i proto ji její vynálezce obdařil názvem diamantová. Pro diamantovou vodu si zašel reportér David Vondraček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3