Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Vzdělávání strážníků šéfideologem svazáků

Před měsícem jsme vysílali reportáž o podivné privatizaci půd v domech Prahy 7. Radní tam uzavřeli nevýhodnou smlouvu s firmou pana Kyselého, který má na radnici velmi dobré styky. Tentýž pan Kyselý se ale podílí na dalším problematickém projektu. Týká se vzdělávání pražských městských strážníků. A nejde jen o to, že o duševno městské policie má pečovat kádr vskutku povolaný: Aleš Kyselý byl totiž šéfideologem Socialistického svazu mládeže až do jeho rozpuštění v roce 1990. Kolik problematických projektů je kolem pana Kyselého zjišťoval reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Důkaz z kamer policii nezajímá

Blíží se Vánoce a kapsáři mají žně. Mnohé z nich neodradí ani bezpečnostní kamery. Není divu. Přístup některých policistů dává chmatákům pocit bezpečí. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila paní Zlata Takácsová. Policistům donesla důkazy až pod nos, ale nestalo se nic. Jak pracuje česká policie natáčel reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Příběh kněze upotaného na lůžko

Vy, kdo se díváte na náš pořad, si možná občas po anglicku říkáte, že situace je beznadějná, nikoli však vážná. Teď vám ukážeme příběh člověka, který dokázal najít východisko i přesto, že jeho situace byla beznadějná i vážná zároveň. Jak se žije s nemocí a káže, natáčela Gabriela Božilovová.

Autor reportáže: Gabriela Božilovová


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3