Otázky Václava Moravce 2. část

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15585  
Sdílet
| Poslat odkaz

Témata, o kterých se začne mluvit. Diskusi připravují: Václav Moravec, Čestmír Franěk a Marek Straka

Diskuzní pořad, který vysíláme v premiéře každou neděli ve 12:00 na programech ČT1 a ČT24 a pokračování ve 13:05 na programu ČT24.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Více na portálu ČT24

 • Kalousek: Schodek rozpočtu pro rok 2013 by mohl být jen 100 miliard
  Kalousek: Schodek rozpočtu pro rok 2013 by mohl být jen 100 miliard

  6.5.2012 21:18

  Praha - Ministerstvo financí počítá podle Miroslava Kalouska pro rok 2013 se schodkem státního rozpočtu sto miliard korun. To se stane ale pouze v případě, že se vládě podaří letos prosadit konsolidační opatření. Pokud ne, schodek vzroste zhruba na 160 miliard korun. Kalousek to dnes uvedl v Otázkách Václava Moravce. Pro letošní rok státní rozpočet počítá se schodkem 105 miliard korun.

 • Kalousek chce projednat zákon o stávce, odbory mu dají košem
  Kalousek chce projednat zákon o stávce, odbory mu dají košem

  6.5.2012 15:09

  Praha – Ministr financí Miroslav Kalousek chce s odboráři na zasedání tripartity projednat zákony o stávce a kolektivním vyjednávání, které v současnosti připravuje kabinet. Uvedl to dnes v Otázkách Václava Moravce. Zákony by měly zajistit chod základních služeb pro občany i v době stávky. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek ovšem odmítl, že by se odbory na jednání s vládou vrátily, tvrdí, že vláda odborům nenaslouchá.

 • Věci veřejné chtějí, aby poslanci kolem Peake odešli ze sněmovny
  Věci veřejné chtějí, aby poslanci kolem Peake odešli ze sněmovny

  4.5.2012 15:27

  Praha - Předsednictvo Věcí veřejných vyzvalo poslance, kteří se hlásí ke vznikající straně LIDEM vicepremiérky Karolíny Peake, aby rezignovali na své poslanecké mandáty. Věci veřejné se tak odvolávají na etický kodex, jehož spoluautorkou byla právě Peake. Ustanovení kodexu, jehož spoluautorkou je další z příznivkyň vznikající strany, poslankyně Lenka Andrýsová, podle VV uvádí, že poslanec nesmí za svého funkčního období měnit stranu, za niž byl zvolen. Předsednictvo VV připomnělo, že závěrečná část jejich etického kodexu jasně stanoví, že poslanec "se svým podpisem ztotožňuje s principy tohoto Etického kodexu a zavazuje se jimi řídit". Dále se zavazuje, že v případě prokázaného porušení tohoto kodexu se vzdá mandátu.

 • Singer: Vládní škrty zpomalily loni ekonomiku o procento
  Singer: Vládní škrty zpomalily loni ekonomiku o procento

  4.5.2012 11:12

  Praha - Vládní úsporná opatření si loni ukousla z růstu české ekonomiky procentní bod, letos by navíc měla způsobit zpomalení jejího růstu o 0,2 procentního bodu. Při projednávání zprávy o inflaci se dnes takto ve sněmovně vyjádřil guvernér České národní banky Miroslav Singer. Podle něj vycházejí čísla z aktuální prognózy centrální banky. Loni podle údajů ČSÚ česká ekonomika meziročně vzrostla o 1,7 procenta, pro letošek ČNB ve své prognóze počítá se stagnací.

 • Odbory proti vládě: Pochod na Úřad vlády, okupace ministerstev a stávka
  Odbory proti vládě: Pochod na Úřad vlády, okupace ministerstev a stávka

  4.5.2012 19:00

  Praha - Protivládní protesty odborů a občanských iniciativ nabývají jasnějších obrysů. 22. května chtějí odboráři po sněmu Českomoravské konfederace odborových svazů pochodovat na Úřad vlády. Pak bude následovat několik dalších akcí, při kterých chtějí odbory okupovat ministerstva. Ve hře zůstává i celonárodní stávka. Platforma Stop vládě krom toho spustí informační kampaň, ve které chce vysvětlovat důvody protestů. Kampaň se rozjede zhruba za dva týdny.

 • Volby by vyhrála ČSSD před komunisty, prošli by lidovci i zelení
  Volby by vyhrála ČSSD před komunisty, prošli by lidovci i zelení

  3.5.2012 15:44

  Praha - Volby do sněmovny by nyní s přehledem vyhráli sociální demokraté, druhou největší podporu by měli komunisté. Podle volebního modelu agentury Factum Invenio by ČSSD volilo 27,3 procenta lidí a KSČM 17,6 procenta. Těsně za nimi by s 16,4 procenta hlasů skončila ODS a s 10,7 procenta TOP 09. V dolní parlamentní komoře by podle průzkumu usedli i lidovci a zelení. Podpora Věcí veřejných se propadla na 1,2 procenta.

 • Strana Peake se bude jmenovat LIDEM
  Strana Peake se bude jmenovat LIDEM

  3.5.2012 21:02

  Praha – Nová politická strana vznikající kolem Karolíny Peake se bude jmenovat LIDEM. Název odkazuje ke slovům "liberální demokraté". Název strany měl navrhnout jeden z členů platformy při debatě na sociální síti. Uskupení má také registrovanou internetovou doménu www.lidem.cz, jejímž držitelem je manžel vicepremiérky Charles Peake a vyhlásilo soutěž na vytvoření nového loga.

 • Do tendru Lesů ČR se přihlásilo výrazně méně firem než loni
  Do tendru Lesů ČR se přihlásilo výrazně méně firem než loni

  2.5.2012 14:15

  Hradec Králové - Do miliardového tendru státního podniku Lesy ČR na lesní práce a prodej dřeva na léta 2013 až 2017 se přihlásilo 40 subjektů, což je o dvě pětiny méně než loni. Letošní soutěž se týká zhruba pětiny území státních lesů, loňská celého území. Do tendru se přihlásily všechny významné firmy českého lesnictví.

 • ČSSD využije každou příležitost, aby vyvolala volby, slibuje Sobotka
  ČSSD využije každou příležitost, aby vyvolala volby, slibuje Sobotka

  1.5.2012 15:36

  Vyškov - Opoziční ČSSD využije každou příležitost, jak vyvolat předčasné volby do sněmovny. Vláda podle předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky přežila poslední krizi proti vůli většiny občanů. Z podzimních krajských a senátních voleb chce ČSSD udělat referendum o budoucnosti vlády. Když koaliční strany propadnou, vláda Petra Nečase (ODS) to podle Sobotky "zabalí". Šéf ČSSD to řekl na prvomájovém shromáždění ve Vyškově.

 • Sobotka: Vláda chce přežít kvůli církevním restitucím a penzím
  Sobotka: Vláda chce přežít kvůli církevním restitucím a penzím

  27.4.2012 11:50

  Praha - Současná vláda nemá důvěru občanů, nachází se ve vleklé morální krizi a hlavním motorem její snahy o přežití je strach z nových voleb. V dnešní rozpravě před hlasováním o důvěře vládě to prohlásil předseda opozičních sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Vláda chce podle něj přežít jen proto, aby mohla prosadit církevní restituce a penzijní reformu. Vládu zkritizoval i předseda komunistů Vojtěch Filip s tím, že její žádosti o vyslovení důvěry nelze vyhovět. Kdy se poslanci k hlasování dostanou, zatím není jasné. Do rozpravy se kolem 11:00 přihlásilo přes 30 poslanců.

 • Pod Lessym se znovu kýve židle
  Pod Lessym se znovu kýve židle

  26.4.2012 21:34

  Praha – Ministr vnitra Jan Kubice chce prověřit způsob, jakým byl policejní prezident Petr Lessy jmenován do funkce. Zákon ho neumožňuje odvolat, a Kubice si tak prý pohrává s plánem na zpochybnění výběrového řízení. Po tom, co se Věci veřejné, které Lessyho nejhlasitěji podporovaly, vytratily z vlády, k tomu má ideální podmínky. Pomoci mu může policejní odborář Milan Štěpánek, který u Lessyho jmenování byl a teď požádal o zbavení mlčenlivosti. Informují o tom dnešní Lidové noviny (LN). Sociální demokracie později na tiskové konferenci způsob možného odvolání kritizovala. Zpochybnění jmenování je podle ČSSD účelové a nezodpovědné. Lessyho rozhodnutí by tak prý mohla být zpochybněna. Lessy dnes nechtěl nic komentovat. 

 • Novým ředitelem ochranné služby bude Lessyho náměstek Husák
  Novým ředitelem ochranné služby bude Lessyho náměstek Husák

  25.4.2012 22:11

  Praha – Policejní prezident Petr Lessy rozhodl, že novým šéfem ochranné služby bude jeho současný náměstek a bývalý policejní prezident Vladislav Husák. Informovala o tom policie na svých webových stránkách. Média přitom spekulovala o tom, že útvar chránící ústavní činitele povede po Františku Snopkovi jeho současný náměstek a bývalý šéf protidrogové centrály Jiří Komorous.

 • Státní podnik Lesy ČR loni vykázal rekordní zisk
  Státní podnik Lesy ČR loni vykázal rekordní zisk

  19.4.2012 16:00

  Praha - Státní podnik Lesy ČR loni podle zatím neauditovaných výsledků zvýšil hrubý zisk na rekordních 5,275 miliardy korun z 3,16 miliardy v roce 2010. Hospodaření firmy je dosud v černých číslech i letos, do února vykázala zisk miliardu korun.

 • NKÚ: Lesy ČR porušily zákon, kritika padla i na ministerstvo zemědělství
  NKÚ: Lesy ČR porušily zákon, kritika padla i na ministerstvo zemědělství

  19.3.2012 21:38

  Praha -  Státní podnik Lesy České republiky (LČR) porušil ve dvou případech zákon o veřejných zakázkách. Pochybný je nákup vozů pro vedení podniku a zakázka na dražby obytného nemovitého majetku. Kontrolu provedl Nejvyšší kontrolní úřad, který se zabýval celkem 16 veřejnými zakázkami. Zamést před svým prahem by si dle úřadu mělo i ministerstvo zemědělství (MZe), které je zakladatelem LČR. Lesy ČR závěry kontroly odmítly. NKÚ zvažuje na základě svých zjištění podání trestního oznámení.

Stopáž: 55 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Václav Moravec
Václav Moravec

moderátor, redaktor

* 25. 6. 1974

Související pořady