Otázky Václava Moravce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 14455  
Sdílet
| Poslat odkaz

Ztratí občané po kauze Rath důvěru v politiku úplně, nebo naopak může nastat bod obratu? Zásadní otázka pro M. Němcovou, M. Haška a P. Dobeše.

ČT1 a ČT24, 12.00 – 13.00

Hlavní hosté první části pořadu: Miroslava NĚMCOVÁ /ODS/, předsedkyně Poslanecké sněmovny, 1. místopředsedkyně strany; Michal HAŠEK /ČSSD/, předseda Asociace krajů, hejtman Jihomoravského kraje, 1. místopředseda strany; Pavel DOBEŠ /LIDEM/, ministr dopravy

Hlavní témata: kauza Rath a její důsledky; vystoupení před poslanci; důvěryhodnost politiky a politická kultura; situace v politických stranách; předvolební kampaň a příprava voleb

Hlavní hosté další části pořadu: Michal HAŠEK /ČSSD/, předseda Asociace krajů, hejtman Jihomoravského kraje, 1. místopředseda strany; Pavel DOBEŠ /LIDEM/, ministr dopravy; Leoš NOVOTNÝ, Leo Express, podnikatel

Hlavní témata: čerpání peněz z evropských fondů (OPD); významné silniční stavby; priority nového vedení ŘSD, stav reklamace sporného úseku D47; závěry NKÚ týkající se nehospodárnosti staveb; konkurence v železniční dopravě; krajské smlouvy s dopravci; výhled budování dopravní infrastruktury

ČT24 13:05 – 14:00

Pokračování debaty z 1. hodiny

Hlavní hosté další části pořadu: Petr NOSEK, náměstek ministra zdravotnictví, Pavel HORÁK, ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny

Hlavní témata: projekt IZIP, důsledky jeho zrušení; nové plány v elektronizaci zdravotnictví; uvažovaná personální výměna v čele VZP; hospodaření VZP

Přehrát video

Více na portálu ČT24

  • Hlasování o vydání Ratha – web ČT24 bude u toho
    Hlasování o vydání Ratha – web ČT24 bude u toho

    4.6.2012 18:22

    Praha - V úterý 5. června ve dvě hodiny odpoledne začne dlouho očekávaná schůze Poslanecké sněmovny. Výjimečná bude tím, že na ní vystoupí někdejší středočeský hejtman David Rath, kterého policie viní z přijetí sedmimilionového úplatku za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Divize Nová média bude této události věnovat mimořádnou pozornost, a to po celý den. Jednání sněmovny – pokud bude veřejné – bude možno sledovat živě přímo na webu ČT24. On-line reportáž mapující veškeré dění spustíme už od rána. Diváci a čtenáři mohou rovněž prostřednictvím sociálních sítí pokládat dotazy exkluzivním hostům portálu Č24.

  • V souvislosti s Rathem se policie zaměřila i na exposlance Pohanku
    V souvislosti s Rathem se policie zaměřila i na exposlance Pohanku

    2.6.2012 20:11

    Praha - Policie v kauze Rath prověřuje také exposlance Michala Pohanku, který působil na ministerstvu zdravotnictví právě za Davida Ratha. Podle MF Dnes se totiž v odposleších mluví o transakcích s "firmami od Pohanky". Případ je také nově u středočeských žalobců, což ale kritizoval muž, který na něj původně upozornil. Ten kvůli tomu, že nevěří středočeským policistům a žalobcům, celou věc raději oznámil v Brně. Podle dosavadní žalobkyně Lenky Bradáčové není důvod k obavám.

  • Bradáčová k Rathovi: Jako když novináři seberete rozpracované téma
    Bradáčová k Rathovi: Jako když novináři seberete rozpracované téma

    1.6.2012 23:59

    Praha – Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem dnes postoupilo případ někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha svým středočeským kolegům. Dosavadní dozorující žalobkyně Lenka Bradáčová v této souvislosti v Událostech, komentářích opakovaně odmítla, že by se tak učinilo na základě stížností Rathových advokátů. Důvodem bylo dodržení procesních pravidel. Zároveň připustila, že ji ztráta exponovaného případu mrzí a že by se k němu ráda vrátila v případě, že středočeské zastupitelství od hejtmanovy úplatkářské kauzy odstoupí.

  • Od Labe k Vltavě. Kauzu Rath přejímá středočeské zastupitelství
    Od Labe k Vltavě. Kauzu Rath přejímá středočeské zastupitelství

    1.6.2012 19:23

    Praha - Ústečtí žalobci předali kauzu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha středočeskému státnímu zastupitelství. Nejpřísněji kvalifikovaný skutek se podle nich stal v Rudné ve středních Čechách, kde Rath údajně převzal sedmimilionový úplatek za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Středočeští žalobci teď kompletně prověří stav vyšetřování kauzy a přezkoumají postup policie. Pak rozhodnou o stížnostech proti obvinění.

  • Svědek z Rathovy kauzy: moje jméno mělo zůstat utajeno
    Svědek z Rathovy kauzy: moje jméno mělo zůstat utajeno

    1.6.2012 10:02

    Praha - Libor Gregor - muž, který oznámil státnímu zastupitelství korupci na zámku Buštěhrad a odstartoval tak aféru exhejtmana Davida Ratha, žádal úřady o utajení své totožnosti. Upozorňoval i na možnost ohrožení života svého informátora. Gregorovo jméno přesto skloňuje většina médií. Nejvyšší státní zastupitelství se hájí, že chyba není na jeho straně. Jméno údajně tajilo po celou dobu ověřování kauzy - iniciály svědka unikly až po předání spisu obhajobě.

  • Novotný: Leo Express dělá věci jinak, proto bude mít úspěch
    Novotný: Leo Express dělá věci jinak, proto bude mít úspěch

    1.6.2012 10:00

    Praha - Češi málo využívají nejnovější technologie. To si myslí a to chce změnit Leoš Novotný, majitel společnosti Leo Express, která se v prosinci jako třetí železniční dopravce vydá na trasu Praha - Ostrava. Nabídne vozy narvané moderními technologiemi, pohodlnější sedadla, vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu a dobu dojezdu srovnatelnou s Pendolinem. A to vše prý s minimálními náklady a za rozumné ceny, které ale zatím nechce prozradit. Na menších a méně lukrativních tratích ale cestující jeho zlato-černé soupravy hned tak neuvidí.

  • Pancová Rathovi: "Chci hezký penízky na zlý časy"
    Pancová Rathovi:

    31.5.2012 16:07

    Praha – I dnes přinášejí české deníky další informace o kauze někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha. Deník Právo dnes přišel s přepisy odposlechů mezi Rathem, šéfkou kladenské nemocnice Kateřinou Pancovou a jejím partnerem Petrem Kottem. Pancová v nich mluví třeba o tom, že by chtěla mít "takový hezký penízky" a že je důležité je někam schovat na "zlý časy". Mladá fronta DNES zase uvedla, že Rath před svým zatčením mířil na schůzku s exposlancem a někdejším přeběhlíkem Michalem Pohankou.  

  • Stát vypsal tendry na další úseky D3 a D1
    Stát vypsal tendry na další úseky D3 a D1

    30.5.2012 10:33

    Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo tendry na výstavbu dvou několikakilometrových úseků, jižně od Veselí nad Lužnicí a severně od Českých Budějovic. Celková hodnota obou zakázek činí téměř tři miliardy korun. Informuje o tom dnešní vydání deníku E15. Nového úseku by se měla dočkat i dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou. Stavba v délce 14,3 kilometrů bude stát kolem pěti miliard korun bez DPH.

  • IZIP může mít personální důsledky pro ředitele VZP Horáka
    IZIP může mít personální důsledky pro ředitele VZP Horáka

    29.5.2012 05:50

    Praha - Kauza elektronických zdravotních knížek IZIP může mít důsledky pro ředitele VZP Pavla Horáka. Připustil to náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek. Sporný projekt skončí na sklonku roku. Na návrh ministra zdravotnictví Leoše Hegera to schválila správní rada pojišťovny. Klienti ale prý nemusí mít obavy, že by došlo ke zneužití dat.

  • Správní rada VZP definitivně ukončila projekt IZIP
    Správní rada VZP definitivně ukončila projekt IZIP

    28.5.2012 19:08

    Praha - Správní rada VZP dnes odhlasovala definitivní ukončení kritizovaného projektu IZIP. České televizi to potvrdil její člen Jiří Rusnok. Smlouvy by měly být vypovězeny k 30. červnu, poté ještě poběží šestiměsíční výpovědní lhůta. Pro VZP tak projekt definitivně skončí k 31. prosinci 2012. Na ukončení projektu IZIP se dohodli premiér Petr Nečas s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem. Internetové zdravotní knížky podle nich nefungují. VZP stál projekt za 10 let skoro dvě miliardy korun. V souvislosti s projektem se mluvilo také o odvolání ředitele VZP Pavla Horáka. Tento bod ale rada na své jednání nezařadila.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Pokračování debaty z 1. hodiny pořadu
Zdeněk Kabátek
Jiří Vorlíček

neděle 12. 5.

Jiří Rusnok
Vladimír Dlouhý
Tomáš Chalupa
Ladislav Miko
Jaromír Bláha
Jiří Hůlka

neděle 19. 5.

Pokračování debaty z 1. hodiny pořadu
Tomáš Hudeček

neděle 19. 5.

Navždy svoji