Otázky Václava Moravce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15585  
Sdílet
| Poslat odkaz

Je zatčení D. Ratha jen výkřikem do tmy, nebo konečně začíná policie a justice dělat to, za co si je platíme? Debata s J. Kubicem a J. Tejcem.

ČT1 a ČT24, 12.00 – 13.00

Hlavní hosté první části pořadu: Jan KUBICE, ministr vnitra; Jeroným TEJC /ČSSD/, stínový ministr vnitra

Hlavní témata: postup policie v případě Davida Ratha; práce a personální obsazení protikorupční jednotky; personální situace PČR, počty policistů, jednání s premiérem a jeho požadavek, aby se nesnižovaly počty a platy policistů; rozpočet MV, finanční situace PČR; plnění programového prohlášení vlády ve vztahu k PČR; protikorupční opatření – majetková přiznání; prevence, causa Břeclav; financování politických stran, zabezpečení voleb; využívání tel. odposlechů; poskytování údajů tel. operátorů PČR – stav novely zákona o elektronických komunikacích

ČT24 13:05 – 14:00

Pokračování debaty z 1. hodiny

Hlavní hosté další části pořadu: Jacques RUPNIK, politolog; Vladimír DLOUHÝ, ekonom; Pavel MAYER /německá Pirátská strana/, zastupitel Berlína,

Hlavní témata: budoucnost demokracie, budoucnost EU; stav eurozóny, situace Řecka, Španělska a dalších zemí; prorůstová opatření vs. rozpočtové škrty; staré vs. nové politické platformy; programy nových politických stran; radikalizace extrémní pravice i levice v Evropě

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Více na portálu ČT24

 • Státní zastupitelství bude řešit lež chlapce z Břeclavi
  Státní zastupitelství bude řešit lež chlapce z Břeclavi

  25.5.2012 20:46

  Břeclav - Státní zastupitelství se bude zabývat tím, zda patnáctiletý chlapec z Břeclavi lží o tom, že jej brutálně zbili tři Romové, neporušil zákon. Podle břeclavské okresní zástupkyně je ale nutné počkat, až policie vyšetřování kauzy, spojené s pátráním po smyšlených útočnících, odloží. Matka chlapce se včera Romům omluvila, dnes večer tak prostřednictvím televize Nova učinil i sám hoch.

 • Podle EU zatajili Češi až 40 procent chyb v auditech, MF se brání
  Podle EU zatajili Češi až 40 procent chyb v auditech, MF se brání

  25.5.2012 19:42

  Praha - Úředníci Evropské unie dali podle serveru Aktuálně.cz ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) na srozuměnou, že nevěří auditním zprávám, které o čistotě čerpání evropských dotací posílají jeho lidé do Bruselu. Úředníci prý Bruselu záměrně zatajují chyby. Ministerstvo financí však dnes informace serveru popřelo a uvedlo, že jsou nepravdivé a úřad výsledky auditů nezkresluje. V případě úřednických chyb může Evropská komise plošně zkrátit dotace, záměrné falšování je pak podle tuzemského práva dokonce trestným činem. 

 • Vystoupení Ratha ve sněmovně by mělo být veřejné
  Vystoupení Ratha ve sněmovně by mělo být veřejné

  25.5.2012 19:01

  Praha - Případné vystoupení vazebně stíhaného poslance Davida Ratha ve sněmovně by mělo být veřejné, shodli se poslanci ČSSD. Podle jejich předsedy Jeronýma Tejce jde o většinový názor klubu, závazné hlasování si frakce nedala. Poslanci by měli potvrzovat Rathovo stíhání pro podezření z korupce hned v úvodu červnové schůze. Hospodářské noviny přišly s informací, že bývalý hejtman Rath nařídil ředitelům krajských nemocnic, aby tendry na stamilionové investice vypisovali jako neprůhledné losovačky. Doporučil jim, aby losování prováděla firma ML Compet.

 • Polovina členů eurozóny se již chystá na případný odchod Řecka
  Polovina členů eurozóny se již chystá na případný odchod Řecka

  25.5.2012 06:00

  Atény - Záložním plánem pro případ, že se Řecko rozhodne odejít z eurozóny, už se zabývá minimálně polovina vlád členských zemí eurozóny, stejně jako banky a velké nadnárodní společnosti. Prioritou pro ně ale zůstává, aby Řecko v eurozóně zůstalo. O setrvání nebo odchodu Řecka z eurozóny mohou 17. června v opakovaných parlamentních volbách rozhodnout jeho voliči.

 • Nečas a Monti: Růst se neobejde bez rozpočtové disciplíny
  Nečas a Monti: Růst se neobejde bez rozpočtové disciplíny

  24.5.2012 20:00

  Řím - Český premiér Petr Nečas a jeho italský protějšek Mario Monti se dnes v Římě shodli, že bez úspor není možné nastartovat růst ekonomiky. V italské metropoli probírali situaci v EU, která se potýká s dluhovou krizí nejen v eurozóně. Zítra se Nečas přesune do Vatikánu. 

 • Němcová: Obrázky stíhaného Ratha ve sněmovně obletí celý svět
  Němcová: Obrázky stíhaného Ratha ve sněmovně obletí celý svět

  24.5.2012 16:50

  Praha – Pokud stíhaný poslanec David Rath vystoupí na jednání sněmovny, poškodí to podle její předsedkyně Miroslavy Němcové celou Českou republiku. Rathovo případné uvolnění z vazby považuje za závažnou překážku v probíhajícím trestním řízení. Neumí si představit, že by se současnou technikou neproniklo něco z jednání ven. Potvrzení Rathova vydání k trestnímu stíhání bude prvním bodem plánované schůze, která proběhne 5. června. Dnes o tom rozhodl organizační výbor sněmovny. Poslanecké kluby by si pak měly do příštího týdne ujasnit, zda chtějí jednání veřejné, nebo neveřejné. Podle Němcové se ale definitivně rozhodne až těsně před jednáním sněmovny.

 • Matka chlapce z Břeclavi se Romům omlouvá, vrátila i stotisícový dar
  Matka chlapce z Břeclavi se Romům omlouvá, vrátila i stotisícový dar

  24.5.2012 19:29

  Břeclav - Matka chlapce z Břeclavi Oksana Zhyvachivska se omlouvá všem Romům za to, že si její syn vymyslel brutální napadení a svedl ho na tuto menšinu. Dosud prý nepochopila, proč jí syn neřekl pravdu, že se zranil sám, a považuje to za klukovinu. Darovaných 100 tisíc korun od zpěváka Michala Davida na rehabilitaci syna už dnes ráno vrátila i s omluvným dopisem. 

 • Van Rompuy: Řecko chceme i nadále v eurozóně
  Van Rompuy: Řecko chceme i nadále v eurozóně

  24.5.2012 09:45

  Brusel – Zadlužené Řecko by podle šéfů států a vlád unijních zemí mělo zůstat v eurozóně. Na bruselském summitu se také shodli, že Atény musejí plnit závazky dohodnuté s mezinárodními věřiteli. Prezident Evropské unie dodal, že sedmadvacítka Řecku pomůže s vytvářením pracovních míst a nastartováním růstu. Evropští lídři se rovněž shodli na třech pilířích růstové strategie pro celou Evropu a na tom, že by unie kromě rozpočtové zdrženlivosti měla podpořit i prorůstová opatření. Zvlášť důležitá je podle nich podpora zaměstnanosti hlavně u mladých lidí.

 • Odposlechy: Rath měl z úplatku radost
  Odposlechy: Rath měl z úplatku radost

  22.5.2012 20:10

  Praha - Z odposlechů mezi Davidem Rathem a dalšími obviněnými v korupční kauze vyplývá, že si Rath nad sedmimilionovým úplatkem liboval. Uvedl to předseda VV Radek John, který se spolu s dalšími poslanci z mandátového a imunitního výboru v pondělí s odposlechy seznámil. John také serveru Novinky.cz řekl, že Rath sice trvá na své nevině, je si ale vědom, že jeho kariéra definitivně skončila a že se objeví další obvinění na jeho hlavu. K pobytu ve vazbě pak podle Johna uvedl, že by ho nepřál ani největšímu nepříteli. Další člen výboru Jeroným Tejc (ČSSD) zároveň v Interview ČT24 řekl, že Rath byl vydán k trestnímu stíhání pouze za kauzu Buštěhrad, k jiným kauzám podle něj výbor informace neměl.

Stopáž: 61 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Václav Moravec
Václav Moravec

moderátor, redaktor

* 25. 6. 1974

Související pořady