Otázky Václava Moravce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15585  
Sdílet
| Poslat odkaz

Ještě větší politický chaos než je obvyklé. Vidí nějaké řešení K. Peak, J. Drábek, J. Zavadil či M. Zelený?

Otázky Václava Moravce 22. 4. 2012 – ČT1 a ČT24, 12.00 – 13.00

Hlavní host první části pořadu: Karolína PEAK, místopředsedkyně vlády

Hlavní témata: řešení současné vládní a politické krize, budoucnost nového politického subjektu

Hlavní hosté další části pořadu: Jaromír DRÁBEK /TOP09/, ministr práce a sociálních věcí; Jaroslav ZAVADIL, předseda ČMKOS; Milan ZELENÝ, ekonom

Hlavní témata: vládní škrty, sociální reformy, sociální smír; zhodnocení protivládní demonstrace odborů a iniciativ; systém výplaty sociálních dávek; pozice vládní koalice; možné scénáře vývoje

ČT24 13:05 – 14:00

Pokračování debaty z 1. hodiny

Hlavní hosté další části pořadu: Jan KOCOUREK, náměstek ministra, MŠMT; Miroslav JANSTA, předseda ČSTV; Jiří KEJVAL, místopředseda ČOV

Hlavní témata: hospodaření ČSTV a budoucnost svazu, případný prodej majetku; peníze pro sport (nová metodika rozdělování peněz); možnost zastřešení celého českého sportu ČOV, volba nového vedení ČOV; zajištění olympijských her

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Více na portálu ČT24

 • Peake v OVM: Čtyři až pět poslanců váhá, zda vstoupí do nového klubu
  Peake v OVM: Čtyři až pět poslanců váhá, zda vstoupí do nového klubu

  22.4.2012 13:25

  Praha - Čtyři až pět poslanců zatím není rozhodnuto, zda vstoupí do chystaného poslaneckého klubu vicepremiérky Karolíny Peake. Nicméně existuje daleko více poslanců, kteří jsou ochotni podpořit současnou vládu, ať už uvnitř nebo vně tohoto poslaneckého klubu. Premiér však preferuje poslanecký klub, pro který vicepremiérka potřebuje deset poslanců, v tuto chvíli je na seznamu pro vznik klubu jen osm podpisů. Karolína Peake to řekla v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce s tím, že ještě dnes se sejde s poslancem Michalem Doktorem a mezi své spolupracovníky počítá i Milana Šťovíčka. Premiér chce mít ohledně podpory jasno už zítra. Peake ale tvrdí, že času na dohodu je víc. 

 • Protestující zamířili k ČT, nelíbí se jim, jak informovala o dnešní akci
  Protestující zamířili k ČT, nelíbí se jim, jak informovala o dnešní akci

  21.4.2012 18:32

  Praha - Až pět set demonstrantů dorazilo na Kavčí hory před budovu České televize. Vedl je taxikář Zdeněk Ponert, který požaduje návrat Československa a zrušení politických stran. Televize podle nich neadekvátně informovala o dnešním odborářském protestu. Na pořádek dohlíží několik desítek policistů. Česká televize dnešní odborářské akci věnovala tři hodiny vysílání na zpravodajském kanálu ČT24 a celou akci přenášela přímým přenosem.

 • Peake získala dalšího poslance, je jím Radim Vysloužil
  Peake získala dalšího poslance, je jím Radim Vysloužil

  21.4.2012 17:00

  Praha - Poslanec Radim Vysloužil se rozhodl opustit poslanecký klub Věcí veřejných a ukončit členství ve straně. S prezentací strany a jejími kroky byl podle svých slov dlouhodobě nespokojen. Na závěr poznamenal, že se ztotožňuje s principy, které chce prosazovat Karolína Peake. Peake má tak na své straně už sedm poslanců. K založení poslaneckého klubu jí chybí získat už jen dva. Čas má do pondělí. Zítra se kvůli současné situaci a záměru ODS vypovědět koaliční smlouvu sejdou šéfové ODS, TOP 09 a VV, a to v 19:00 v Kramářově vile. O vypovězení koaliční smlouvy však rozhodne až pondělní výkonná rada ODS.

 • Podívejte se, jak lidé protestovali
  Podívejte se, jak lidé protestovali

  21.4.2012 17:35

  Praha - Prahu zaplnili nespokojení. Řečníci kritizovali vládu a vyzvali vládu k demisi. Policie odhadla počet účastníků dnešní protivládní demonstrace na 80 000 až 90 000 lidí, podle odborářů Václavském náměstí zaplnilo 120 000 lidí. Odboráři tam spolu s dalšími organizacemi uspořádali nejmasivnější protest proti vládě Petra Nečase a jejím reformám. Kromě odborů akci pořádaly dvě desítky organizací a iniciativ. Akce je součástí kampaně odborů a iniciativ Stop vládě, jejímž cílem je demise koaliční vlády. Část demonstrujících kolem 17 hodiny dorazila k budově zpravodajství České televize. Důvodem bylo, že podle nich televize neinformovala pravdivě o dnešní protestní akci. Česká televize dnešní odborářské akci věnovala tři hodiny vysílání na zpravodajském kanálu ČT24 a celou akci přenášela přímým přenosem.

 • Zaplněným Václavákem znělo: "Takhle už to dál nejde!"
  Zaplněným Václavákem znělo:

  21.4.2012 19:00

  Praha – Demonstrace proti vládě skončila krátce po půl třetí, lidé pomalu opouštějí Václavské náměstí, které bylo svědkem nejmasovějšího protestu proti vládě Petra Nečase a jejím reformám. Řečníci ve svých projevech kritizovali vládu a vyzývali ji k demisi. Zněla též slova o největším protestu od roku 1989. Policie krátce po skončení akce odhadla počet účastníků na 80 000 až 90 000 lidí, podle odborářů Václavské náměstí zaplnilo 120 000 lidí. Některé odhady hovořily až o 150 000 lidí. Akce se obešla bez větších incidentů. Krátce po 16. hodině část protestujících zamířila do České televize k budově zpravodajství kvůli tomu, že se jim nelíbilo, jak ČT informovala o dnešním protestu. Odbory spolu s občanskými iniciativami, mezi nimi například i ty, které zastupují důchodce nebo handicapované, protestovaly proti vládním reformám a škrtům, které podle nich rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými. Nespokojený dav přišel na Václavské náměstí z náměstí Winstona Churchilla, odkud vyrazil hodinu před polednem. 

 • Demonstranti se pokusí zaplnit Václavák, magistrálu čeká uzavírka
  Demonstranti se pokusí zaplnit Václavák, magistrálu čeká uzavírka

  21.4.2012 05:00

  Praha – Pátá nejnižší nezaměstnanost v EU a jedna z nejnižších měr lidí postižených chudobou – to je Česko. Přesto se odbory obávají, že se nůžky mezi bohatými a chudými nebezpečně rozevírají, z čehož viní především vládní plány reforem a škrtů. Společně s dvěma desítkami občanských iniciativ proto dnes budou v ulicích Prahy žádat odvolání reforem a demisi Nečasova kabinetu. Očekává se účast desetitisíců lidí. Protest omezí i dopravu v centru Prahy, policie počítá s uzavřením magistrály v obou směrech. Očekává se i přerušení provozu některých tramvajových linek – zejména v důsledku demonstrace, která se kolem 13. hodiny uskuteční na Václavském náměstí. Přímý přenos demonstrace nabídne ČT24 divákům od 13:05.

 • Doktor do poslaneckého klubu k Peake nevstoupí
  Doktor do poslaneckého klubu k Peake nevstoupí

  20.4.2012 22:30

  Praha - Nezařazený poslanec Michal Doktor (Jihočeši 2012) nevstoupí do sněmovního klubu, který se v současné době snaží sestavit vicepremiérka Karolína Peake. Uvedl to po schůzce s premiérem Petrem Nečasem. Dokáže si prý představit jednání o spolupráci, do nového uskupení ale nechce vstupovat, protože nezná motivy ostatních "přeběhlíků" a nevěří, že se Peake do pondělí podaří sehnat deset členů klubu. Právě to byla podmínka Petra Nečase, aby pokračovala vláda.

 • Peake jde vstříc Nečasovi - chce vyjednat poslanecký klub
  Peake jde vstříc Nečasovi - chce vyjednat poslanecký klub

  20.4.2012 07:15

  Praha – Vicepremiérka a bývalá místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake chce k dosavadním 6 spřízněným poslancům připojit minimálně další tři a utvořit tak plnohodnotný poslanecký klub, který by podpořil koaliční vládu. Peake tak reagovala na vystoupení premiéra Petra Nečase, který po schůzi stranického grémia se zástupci krajských sněmů ODS uvedl, že po ukončení spolupráce s Věcmi veřejnými staví budoucnost současné vlády pouze na podpoře tří poslaneckých klubů. Za vicepremiérkou dosud jasně stojí 6 bývalých poslanců VV, několik dalších straníků se ale prý stále rozhoduje. O případné spolupráci by Peake mohla jednat například s bývalým poslancem ODS Michalem Doktorem. Ten ve večerních hodinách sdělil, že do vznikající politické strany nevstoupí, spolupráci na bázi poslaneckého klubu se ale nevyhýbá. V rámci Interview ČT24 Peake naopak vyloučila, že by chtěla kontaktovat exposlance VV kolem Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky, kteří jsou dnes nezařazení. 

 • Peake musí sehnat 10 poslanců. Pak s ní bude ODS spolupracovat
  Peake musí sehnat 10 poslanců. Pak s ní bude ODS spolupracovat

  19.4.2012 22:33

  Praha - ODS považuje za řešení vládní krize jen spolupráci tří poslaneckých klubů. Po jednání krajských lídrů ODS to řekl premiér Petr Nečas. K založení sněmovního klubu je třeba 10 poslanců. K vicepremiérce Karolíně Peake by se tak muselo přidat dalších devět. Tolik se jich k ní zatím nepřihlásilo.

 • Fasman: Reformy vyjdou průměrného zaměstnance na 25 tisíc ročně
  Fasman: Reformy vyjdou průměrného zaměstnance na 25 tisíc ročně

  19.4.2012 19:36

  Praha - Zavedení chystaných reforem bude stát zaměstnance s průměrným platem 11 230 korun ročně. Pokud bude účasten penzijního spoření a bude platit zápisné na vysoké škole, vyšplhají se tyto dodatečné reformní výdaje na 25 000 ročně. "Tyto náklady však nebudou kompenzovány v nárůstu mezd, protože je Česko v krizi," uvedl Martin Fasman, hlavní makroekonom ČMKOS na dnešní tiskové konferenci Českomoravské konfederace odborových svazů. Představitelé odborů a více než 20 iniciativ proto vyzývají všechny občany k celonárodním protestům, které mají vyvrcholit v sobotu 21. dubna na Václavském náměstí v Praze. Na akci by se mohl objevit i ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). 

 • Peake s rebely už nejsou v klubu VV. Stejně tak Bárta
  Peake s rebely už nejsou v klubu VV. Stejně tak Bárta

  18.4.2012 23:49

  Praha - Následovníci Karolíny Peake od dnešního večera nejsou členy poslaneckého klubu Věcí veřejných. Strana dnes obdržela jejich písemná prohlášení o vystoupení ze strany, jejich odchodu tak klub na svém zasedání přitakal. Členem poslaneckého klubu již není ani Vít Bárta, který byl nepravomocně odsouzený za uplácení. Podle mluvčí strany Šárky Janouchové i on VV doručil písemné prohlášení o odchodu z poslanecké frakce.

 • Peake má podporu i dalších ve VV, Nečas chce ve sněmovně jistou většinu
  Peake má podporu i dalších ve VV, Nečas chce ve sněmovně jistou většinu

  17.4.2012 21:56

  Praha - Vicepremiérka Karolína Peake ukončila členství ve Věcech veřejných a odešla z jejich poslaneckého klubu. Nesouhlasí se směřováním nejmenší vládní strany, jak uvedla na dnešní mimořádné tiskové konferenci. Peake oznámila, že zakládá novou politickou platformu, kterou nabízí i dalším nespokojeným z řad VV. O svém setrvání v kabinetu bude Peake jednat s premiérem Petrem Nečasem. Na stranu vicepremiérky už se přidal ministr dopravy Pavel Dobeš, který dnes rovněž VV opustil, i řada dalších poslanců. Ke sněmovní většině by bylo třeba, aby se jich ke Karolíně Peake přidalo nejméně sedm. Navrátilová večer v ČT řekla, že kromě těch, kteří již přestup k Peake veřejně deklarovali, ví i o dalších. "Pevně věřím, že nás bude osm," prohlásila v pořadu Hyde Park.

 • Kalousek: V sobotu se bude demonstrovat za to, abychom se měli hůř
  Kalousek: V sobotu se bude demonstrovat za to, abychom se měli hůř

  17.4.2012 21:34

  Praha – Další opatření, která mají stabilizovat veřejné rozpočty a mezi které patří zejména omezení valorizace důchodů a další zvyšování daně z přidané hodnoty, jsou nezbytné. Prohlásil to na dnešním Žofínském fóru ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Demonstrace odborů a občanských iniciativ, která se má uskutečnit v sobotu, je podle něj jen demonstrace za to, abychom se za pět let měli hůř a byli ztraceni.

 • Peake chce do čela VV
  Peake chce do čela VV

  11.4.2012 12:15

  Praha - Místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake půjde v květnu znovu do boje o předsednické křeslo ve straně. Potvrdila to deníku Právo. Už podruhé tak poměří síly s dosavadním šéfem Radkem Johnem, který ji loni porazil. Peake se zároveň distancovala od způsobu, jakým její kolegové vyvolali vládní krizi. Odmítla ale, že by strana byla rozdělená na dvě konkurenční křídla.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Václav Moravec
Václav Moravec

moderátor, redaktor

* 25. 6. 1974

Související pořady