Hotovo! Konec.

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15  
Sdílet
| Poslat odkaz

Příběh sebevraha, který předtím, než se zastřelí, napočítá do tisíce. Záznam monodramatu P. Turriniho z divadla Kolowrat, komorní scény pražského Národního divadla. Hraje Bronislav Poloczek. Kamera K. Slach. Divadelní a televizní režie M. Porubjak

Hotovo! Konec.Hotovo! Konec.Hotovo! Konec.Hotovo! Konec.

PETER TURRINI se narodil v roce 1944 v St. Margarethen v Korutanech. Maturoval v roce 1963 a v následujících osmi letech střídal nejrůznější zaměstnání (pracoval například jako reklamní textař, jeden čas žil na Rhodosu v komunitě hippies). Psaní románů a divadelních textů, které mu vynesly světovou proslulost, se věnuje od roku 1967. Slavným se stal o několik let později, v roce 1971, provokativním dramatem Rozznjagd (Hon na krysy). Od té doby žil ve Vídni jako svobodný spisovatel.
Převážná část jeho dramatického díla se vyznačuje silnou kritikou společnosti a jejích falešných morálních hodnot. Uvedení jeho her pravidelně doprovázely skandály. Turrini se navíc angažoval nejen jako spisovatel, ale třeba také osobně rozdával letáky proti volbě Kurta Waldheima – bývalého důstojníka Wehrmachtu za spolkového prezidenta Rakouska.
Přesto všechno obdržel v roce 1981 v Berlíně prestižní literární cenu Gerharda Hauptmanna.
V současné době se Turrini odstěhoval z Vídně na venkov, kde se věnuje psaní divadelních her. Jednou z posledních je monodrama HOTOVO! KONEC. (ENDLICH, SCHLUSS).
„V této hře vyprávím o tom, jak lidé sice navenek perfektně fungují, ale uvnitř se stále více rozpadají,“ řekl Turrini o své hře.
Hotovo! Konec. – mělo světovou premiéru v Burghteatru v roce 1997 v režii Clause Peymanna a s jedním z nejlepších rakouských herců – Gertem Vossem.
Českou premiéru měla hra v roce 2002 v pražském Národním divadle, na scéně Divadla Kolowrat, kde ji s Bronislavem Poloczekem nastudoval Martin Porubjak.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
  • Marcel 31. 10. 2013 19:50

    Takže nic?

    říjen 2013 furt nic.....hotovo, konec!

  • Marcel 4. 4. 2012 08:46

    Žádost o vysílání

    premiera 2003 repriza 2004 nyni je 2012 je na case tuto SUPER vec vysilat zn…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 62 minut – Rok výroby: 2003 – ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Zveme vás do divadla