Prouza - Ve starém městě

Dobří holubi se vracejí! Kultovní klubová kapela znovu osloví všechny fanoušky rockové hudby 90. let

Pořad bylo možné přehrát do 12. 10. 2017
Video není k dispozici

„Stejná píseň do stejně temné noci, mění se jména, zůstává pocit“, zpívá se v jedné z písní kapely Prouza. Skoro osudový text pro frýdecko-místeckou rockovou partu.

Z původní sestavy totiž během let zůstal jen kytarista Vladimír Franek, přesto „zůstává pocit“.

Pocit, že lze vstoupit znovu do stejné řeky. Příjemné poznání, nemyslíte? Posouzení necháme na vás – po zhlédnutí koncertního záznamu z roku 2013, jenž vznikl při křtu aktuálně nejnovějšího alba „Ve starém městě“.

Prouza je velmi nenápadná kapela. Jistě, v klubech koncertuje, ale pro své posluchače natočila během 27 let pouze čtyři tituly. Proto koncertní záznam vysílaný ČT nutně vzbudí nejprve zvědavost, kterou následně vystřídá příjemné překvapení, že dobří holubi se vracejí. Prouza nepotřebuje být moderní, víc se cení, že o píď neuhnula z muzikantské poctivosti. V kytarových riffech je stále cítit poctivý, garážový, český bigbít s otiskem gothic a indie rocku. Tedy hudebními styly moderními v době, kdy se tahle frýdecko-místecká formace dala dohromady. Mimochodem, první koncert odehrála v Ostravě 17. listopadu 1989.

Rozhovor pro Bigbít

Rozhovor pro Bigbít

Rozhovor s frýdecko-místeckou kapelou Prouza natočený po jejich koncertě v pražském Paláci Akropolis v září 2013. Kapela v něm hovoří o své minulosti, odchodu původního zpěváka v polovině devadesátých let a rozdílech v živém hraní na začátku kariéry a dnes.

Stopáž63 minut
Rok výroby 2013
 HD
ŽánrHudba