Černé ovce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13520  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vyzkoušeli jsme

27. 2. 2014
Nafta

Při nízkých teplotách může nafta ucpat palivový filtr dieselových motorů. Proto mají čerpací stanice povinnost prodávat zimní naftu, která je upravená tak, aby odolala nejméně 20 stupňům pod nulou. Můžeme se na kvalitu nafty opravdu spolehnout? Vyzkoušeli jsme to.

20. 2. 2014
Mýty na silnici II

Jízda autem ve velkých městech není nic pro začátečníky, ale ani otrlí řidiči a zkušení rodiče mnohdy nevědí, že se nevědomky dopouští dopravního přestupku.

13. 2. 2014
Vrácení peněz

Do redakce nám přišlo několik dopisů, ve kterých jste si stěžovali na neochotu obchodníků při vracení na velkou bankovku. Proto jsme se to rozhodli vyzkoušet na nejčastějších situacích, jako je například ranní nákup novin v trafice.

6. 2. 2014
Obsah masa v uzeninách

Už jsme se naučili číst si na etiketách balených potravin, které chceme koupit, údaje o složení, jak to ale udělat u řeznického pultu? Před osmi lety nám na tuto otázku nedokázal odpovědět nikdo. A jak jsme dopadli dnes?

30. 1. 2014
Bezmasé jídlo

Napsala nám divačka, vegetariánka, zoufalá z nabídky bezmasých jídel v běžných restauracích. A protože i my máme občas chuť na bezmasé jídlo, rozhodli jsme se to vyzkoušet. Navštívili jsme pět restaurací a zjišťovali, co nám nabídnou.

16. 1. 2014
Centrální registr

Opakování je matka moudrosti. A znovu vyzkoušet to, co nefungovalo, je naší povinností. Pamatujete, jak jsme zhruba před rokem zkoušeli, zda fungují tzv. základní registry? Dobře to nedopadlo. Uběhl rok a půl od jejich spuštění a nás zajímalo, jestli se něco změnilo.

9. 1. 2014
Nákup hovězího

Na přípravu dobrých hovězích steaků potřebujeme jednak trochu zkušeností, ale hlavně kvalitní maso. Jestli ho lze koupit v běžných řeznictvích a jestli vůbec jdou z takového masa připravit steaky, vyzkoušíme dnes s odborníkem.

12. 12. 2013
Vánoční cukroví

Když pečeme doma cukroví, provoní celý byt a rázem je tu ta pravá vánoční atmosféra. Navíc právě domácí cukroví chutná nejlépe. Kdo ale péct nechce, může si cukroví koupit. A je z čeho vybírat, protože dnes ho pečou všechny velké pekárny i malé cukrárny. Jak ale kupované vánoční cukroví chutná? Vyzkoušeli jsme to.

5. 12. 2013
Domov pro seniory

S tím jak populace stárne, přibývá i seniorů, kteří se o sebe nedokáží sami postarat. Mnozí z nich celý život pracovali, platili daně a možná čekali, že jim stát pomůže prožít důstojné stáří. Je to skutečnost, nebo jen marná naděje?

21. 11. 2013
Jídlo na ulici v Česku a v Německu

Stravujeme se v bufetech, rychlých občerstveních, nákupních zónách. Jak kvalitní jídlo tímto způsobem do svého těla dostáváme? Na to jsme se zaměřili. A navíc, srovnali jsme situaci se sousedním Německem.

Další stránky:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

Stopáž: 13 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST
Žánr: Magazín
Další díly ve vysílání
X.6
10
11
12
17
18
19
24
25
26
27
28
29
31
XI.1
2
Související pořady
Edice ČT
Dlužník v Paláci knih Luxor

V pondělí 6. října proběhl v Paláci knih Luxor v Praze křest a autogramiáda knihy Vlado Štancela Dlužník a jiné povídky z natáčení.