Černé ovce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13471  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vyzkoušeli jsme

30. 1. 2014
Bezmasé jídlo

Napsala nám divačka, vegetariánka, zoufalá z nabídky bezmasých jídel v běžných restauracích. A protože i my máme občas chuť na bezmasé jídlo, rozhodli jsme se to vyzkoušet. Navštívili jsme pět restaurací a zjišťovali, co nám nabídnou.

16. 1. 2014
Centrální registr

Opakování je matka moudrosti. A znovu vyzkoušet to, co nefungovalo, je naší povinností. Pamatujete, jak jsme zhruba před rokem zkoušeli, zda fungují tzv. základní registry? Dobře to nedopadlo. Uběhl rok a půl od jejich spuštění a nás zajímalo, jestli se něco změnilo.

9. 1. 2014
Nákup hovězího

Na přípravu dobrých hovězích steaků potřebujeme jednak trochu zkušeností, ale hlavně kvalitní maso. Jestli ho lze koupit v běžných řeznictvích a jestli vůbec jdou z takového masa připravit steaky, vyzkoušíme dnes s odborníkem.

12. 12. 2013
Vánoční cukroví

Když pečeme doma cukroví, provoní celý byt a rázem je tu ta pravá vánoční atmosféra. Navíc právě domácí cukroví chutná nejlépe. Kdo ale péct nechce, může si cukroví koupit. A je z čeho vybírat, protože dnes ho pečou všechny velké pekárny i malé cukrárny. Jak ale kupované vánoční cukroví chutná? Vyzkoušeli jsme to.

5. 12. 2013
Domov pro seniory

S tím jak populace stárne, přibývá i seniorů, kteří se o sebe nedokáží sami postarat. Mnozí z nich celý život pracovali, platili daně a možná čekali, že jim stát pomůže prožít důstojné stáří. Je to skutečnost, nebo jen marná naděje?

21. 11. 2013
Jídlo na ulici v Česku a v Německu

Stravujeme se v bufetech, rychlých občerstveních, nákupních zónách. Jak kvalitní jídlo tímto způsobem do svého těla dostáváme? Na to jsme se zaměřili. A navíc, srovnali jsme situaci se sousedním Německem.

14. 11. 2013
Sběrné dvory

Třídit či netřídit? Nelehká otázka. Sběrným dvorům jsme se věnovali v naší reportáži v lednu letošního roku. Tehdy jsme prověřili českou a německou realitu a pro Česko to rozhodně nedopadlo dobře. Na celou situaci se zaměříme znovu – tentokrát o něco detailněji.

7. 11. 2013
Realitní kanceláře

Koupit byt není jako koupit chleba. Obzvlášť, když využíváte služeb realitních kanceláří. My jsme to vyzkoušeli. Do nového bytu, který jsme nekoupili, vás sice nepozveme, ale můžete se podívat na to, jak s námi jednali makléři, co nám nabídli a zda byli připraveni na naše otázky.

31. 10. 2013
Koláčky

Není koláček jako koláček – a to nemluvíme jen o velikosti nebo druhu náplně. Takový koláček od babičky chutná úplně jinak, než ten kupovaný. A i mezi těmi kupovanými jsou značné rozdíly. Jaké? Vyzkoušíme to.

24. 10. 2013
Porodnice v ČR a v Německu

Nedostatek soukromí, zastaralé zázemí, neochota, nerovný přístup k péči. Tak by mohly některé matky popsat svoje pocity z českých porodnic. Musíme si na české zdravotnictví opravdu stěžovat? Jak to vypadá za hranicemi?

Další stránky:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

Stopáž: 13 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST
Žánr: Magazín
Další díly ve vysílání
IX1
5
6
7
12
13
14
19
20
21
26
27
28
Související pořady
Edice ČT
Dlužník v Paláci knih Luxor

V pondělí 6. října proběhl v Paláci knih Luxor v Praze křest a autogramiáda knihy Vlado Štancela Dlužník a jiné povídky z natáčení.