Vyzkoušeli jsme

Bujóny
4. 4. 2016

Bujóny v kostkách jako alternativa klasických vývarů se začaly vyrábět již před sto lety. Jak to podle nabídky na trhu vypadá, jejich sláva neopadá. Z jakých surovin se ale vyrábějí?

Léky
29. 3. 2016

Na internetu se prý dá sehnat leccos. A co léky? Dají se na internetu koupit třeba léky na spaní, které nám v lékárně neprodají bez lékařského předpisu? Co proti tomu dělají úřady?

Steaky
23. 3. 2016

Středně propečený biftek s přílohou je klasika, kterou nabízejí snad všechny restaurace. Navštívili jsme sedm restaurací a hodnotili jsme stupeň propečení masa, jeho chuť a také kvalitu příloh.

Nákupy
21. 3. 2016

O cenových rozdílech či kvalitě zboží v českých a německých obchodech už jsme natáčeli několikrát. Tentokrát se podíváme na to, jaký servis zákazníkům obchodníci na obou stranách hranic dopřávají.

Taxi
17. 3. 2016

Ceny, které mohou taxikáři v Praze zákazníkům účtovat, určuje Magistrát hlavního města. Maximální cena za kilometr jízdy nesmí překročit 28 korun, nástupní cena částku 40 korun a minuta čekání 6 korun. Kolik za jízdu Prahou zaplatí turistka mluvící anglicky?

Šunka
16. 3. 2016

Jaká je nabídka šunek na našem trhu? Podle čeho se máme řídit při jejich výběru? Platí vždy, že čím je šunka dražší, tím je lepší? A můžou jíst děti často šunku, která je označená jako „dětská“?

Teploměry
9. 3. 2016

Klasickým rtuťovým teploměrům už odzvonilo. Na trhu je ale celá řada různých teploměrů za desítky, ale i tisíce korun. Měří všechny stejně a můžeme se na ně spolehnout?

Celozrnné pečivo
3. 3. 2016

Před více než šesti lety jsme vysílali reportáž, ve které jsme zjišťovali, zda nám prodejci poradí při nákupu celozrnného pečiva. V sedmi prodejnách jsme ale pohořeli, nikdo totiž nevěděl, co to vlastně celozrnné pečivo znamená. A jak to vypadá dnes?

Slané arašídy
17. 2. 2016

Když si do misky nasypeme arašídy a dáme si je před sebe na stolek, nevíme kdy přestat. Je to zkrátka lahůdka, které nedokážeme odolat. Chutnají ale všechny stejně? Naše porota ochutnala 11 vzorků.

Párky
20. 1. 2016

Párky patří mezi velmi oblíbené uzenářské výrobky a odpovídá tomu i jejich široká nabídka na trhu. Jsou ale mezi průmyslově vyráběnými párky vůbec nějaké rozdíly? Z čeho se vyrábějí a jak chutnají?

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží