Vyzkoušeli jsme

Sůl
14. 4. 2016

Trendy ve výživě jsou jedna věc a složení potravin věc druhá. Proto se dostáváme do střetu, kdy odborníci na výživu doporučují vyhýbat se soli a ono je to přitom téměř nemožné. Sůl je totiž ukrytá skoro všude. A to i tam, kde bychom to opravdu nečekali.

Vaječné likéry
11. 4. 2016

Vosí hnízda, poháry, kávy, drinky, pečivo, nebo jen pití na chuť. Tady všude se uplatní vaječný likér. Jaké by měly být a jaké jsou? Kvalitu 10 vzorků porovnala naše porota.

Bujóny
4. 4. 2016

Bujóny v kostkách jako alternativa klasických vývarů se začaly vyrábět již před sto lety. Jak to podle nabídky na trhu vypadá, jejich sláva neopadá. Z jakých surovin se ale vyrábějí?

Léky
29. 3. 2016

Na internetu se prý dá sehnat leccos. A co léky? Dají se na internetu koupit třeba léky na spaní, které nám v lékárně neprodají bez lékařského předpisu? Co proti tomu dělají úřady?

Steaky
23. 3. 2016

Středně propečený biftek s přílohou je klasika, kterou nabízejí snad všechny restaurace. Navštívili jsme sedm restaurací a hodnotili jsme stupeň propečení masa, jeho chuť a také kvalitu příloh.

Nákupy
21. 3. 2016

O cenových rozdílech či kvalitě zboží v českých a německých obchodech už jsme natáčeli několikrát. Tentokrát se podíváme na to, jaký servis zákazníkům obchodníci na obou stranách hranic dopřávají.

Taxi
17. 3. 2016

Ceny, které mohou taxikáři v Praze zákazníkům účtovat, určuje Magistrát hlavního města. Maximální cena za kilometr jízdy nesmí překročit 28 korun, nástupní cena částku 40 korun a minuta čekání 6 korun. Kolik za jízdu Prahou zaplatí turistka mluvící anglicky?

Šunka
16. 3. 2016

Jaká je nabídka šunek na našem trhu? Podle čeho se máme řídit při jejich výběru? Platí vždy, že čím je šunka dražší, tím je lepší? A můžou jíst děti často šunku, která je označená jako „dětská“?

Teploměry
9. 3. 2016

Klasickým rtuťovým teploměrům už odzvonilo. Na trhu je ale celá řada různých teploměrů za desítky, ale i tisíce korun. Měří všechny stejně a můžeme se na ně spolehnout?

Celozrnné pečivo
3. 3. 2016

Před více než šesti lety jsme vysílali reportáž, ve které jsme zjišťovali, zda nám prodejci poradí při nákupu celozrnného pečiva. V sedmi prodejnách jsme ale pohořeli, nikdo totiž nevěděl, co to vlastně celozrnné pečivo znamená. A jak to vypadá dnes?

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží