Vyzkoušeli jsme

Nákupy
21. 3. 2016

O cenových rozdílech či kvalitě zboží v českých a německých obchodech už jsme natáčeli několikrát. Tentokrát se podíváme na to, jaký servis zákazníkům obchodníci na obou stranách hranic dopřávají.

Taxi
17. 3. 2016

Ceny, které mohou taxikáři v Praze zákazníkům účtovat, určuje Magistrát hlavního města. Maximální cena za kilometr jízdy nesmí překročit 28 korun, nástupní cena částku 40 korun a minuta čekání 6 korun. Kolik za jízdu Prahou zaplatí turistka mluvící anglicky?

Šunka
16. 3. 2016

Jaká je nabídka šunek na našem trhu? Podle čeho se máme řídit při jejich výběru? Platí vždy, že čím je šunka dražší, tím je lepší? A můžou jíst děti často šunku, která je označená jako „dětská“?

Teploměry
9. 3. 2016

Klasickým rtuťovým teploměrům už odzvonilo. Na trhu je ale celá řada různých teploměrů za desítky, ale i tisíce korun. Měří všechny stejně a můžeme se na ně spolehnout?

Celozrnné pečivo
3. 3. 2016

Před více než šesti lety jsme vysílali reportáž, ve které jsme zjišťovali, zda nám prodejci poradí při nákupu celozrnného pečiva. V sedmi prodejnách jsme ale pohořeli, nikdo totiž nevěděl, co to vlastně celozrnné pečivo znamená. A jak to vypadá dnes?

Slané arašídy
17. 2. 2016

Když si do misky nasypeme arašídy a dáme si je před sebe na stolek, nevíme kdy přestat. Je to zkrátka lahůdka, které nedokážeme odolat. Chutnají ale všechny stejně? Naše porota ochutnala 11 vzorků.

Párky
20. 1. 2016

Párky patří mezi velmi oblíbené uzenářské výrobky a odpovídá tomu i jejich široká nabídka na trhu. Jsou ale mezi průmyslově vyráběnými párky vůbec nějaké rozdíly? Z čeho se vyrábějí a jak chutnají?

Tuňákové konzervy
9. 12. 2015

Mořské ryby jsou dražší a sladkovodní zase plné kostí. Čerstvé ryby zkrátka jíme málo. A co rybí konzervy? Jak kvalitní maso v nich našla naše tříčlenná porota?

Alkoholtestery
3. 12. 2015

České zákony jsou, co se alkoholu za volantem týče, velmi striktní. Za volant si řidič může sednout jedině tehdy, když má nulovou hodnotu alkoholu v krvi. Jak měří běžně prodávané alkoholtestery? Mohou se na ně řidiči spolehnout?

E-shopy
2. 12. 2015

Před třemi lety jsme porovnávali rozdíly při nákupu na internetu v Německu a u nás. Zajímala nás nejen výše poštovného a různých poplatků, ale i to, jestli se liší podmínky při vracení zboží. Jaká je situace dnes?

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží