Vyzkoušeli jsme

Magnet
23. 5. 2016

Internetový prodejce nabízí „zázračnou“ součástku do motorových vozidel. Magnet v motoru údajně dokáže snížit emise a spotřebu až o polovinu. Neklame prodejce zákazníky?

Hotová jídla v konzervách
18. 5. 2016

Jaká jsou hotová jídla v konzervách? Vybrali jsme pokrmy, které každý zná – českou i zahraniční klasiku. Kromě odborníků jsme přizvali dva studenty hotelové školy, jejichž úkolem bylo uhádnout, co jedí.

Lančmít
10. 5. 2016

Stal se obživou pro vojáky, mořeplavce a výletníky. Jeho tradice je stoletá a oblibu neztratil ani dnes. Celosvětově užívaný pokrm zvaný lančmít. Otestovali jsme ho.

Instatní káva
3. 5. 2016

I když nepatříme mezi země s vysokou spotřebou kávy, jedno prvenství nám podle statistik přece jen patří. V přepočtu na jednoho obyvatele vypijeme nejvíce instantní kávy v Evropě. A to i díky směsím 3v1 nebo 2v1.

Brýle
27. 4. 2016

Máte problém, stres, bolí vás oči, jste unavení? Pokud ano, je tu novinka, která prý vše vyřeší. Masážní brýle. Koupili jsme je a vyzkoušeli.

Sůl
14. 4. 2016

Trendy ve výživě jsou jedna věc a složení potravin věc druhá. Proto se dostáváme do střetu, kdy odborníci na výživu doporučují vyhýbat se soli a ono je to přitom téměř nemožné. Sůl je totiž ukrytá skoro všude. A to i tam, kde bychom to opravdu nečekali.

Vaječné likéry
11. 4. 2016

Vosí hnízda, poháry, kávy, drinky, pečivo, nebo jen pití na chuť. Tady všude se uplatní vaječný likér. Jaké by měly být a jaké jsou? Kvalitu 10 vzorků porovnala naše porota.

Bujóny
4. 4. 2016

Bujóny v kostkách jako alternativa klasických vývarů se začaly vyrábět již před sto lety. Jak to podle nabídky na trhu vypadá, jejich sláva neopadá. Z jakých surovin se ale vyrábějí?

Léky
29. 3. 2016

Na internetu se prý dá sehnat leccos. A co léky? Dají se na internetu koupit třeba léky na spaní, které nám v lékárně neprodají bez lékařského předpisu? Co proti tomu dělají úřady?

Steaky
23. 3. 2016

Středně propečený biftek s přílohou je klasika, kterou nabízejí snad všechny restaurace. Navštívili jsme sedm restaurací a hodnotili jsme stupeň propečení masa, jeho chuť a také kvalitu příloh.

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží