Kauzy

Žárovky II
26. 5. 2016

V únoru jsme odvysílali reportáž o zákazníkovi, který jako dárek při podpisu smlouvy s novým dodavatelem energií dostal pět žárovek. Když si ale přestup k jinému dodavateli rozmyslel, za dárek měl zaplatit tři tisíce. Jak to dopadlo?

Smlouvy
25. 5. 2016

Seniorka v krátké době podepsala sedm smluv sedmi různým společnostem nabízejícím dodávku elektrické energie. Jak chránit seniory před nájezdy podomních prodejců?

Troleje
25. 5. 2016

Na svém rohovém domě má upevněno osm lan, která drží troleje dopravního podniku. Zdi domu začaly praskat, dopravní podnik ale tvrdí, že to s jeho trolejemi nesouvisí. Znalecký posudek vlastníka domu ale říká opak. Musí majitel domu lana na domě tolerovat?

Modem
24. 5. 2016

Koupili si mobilní připojení na internet a těšili se, že ho budou využívat doma i na chatě. Jejich nadšení ale brzy opadlo. Přestože služby operátora nemohli kvůli špatnému modemu využívat, museli za ně platit.

Telefonní číslo
23. 5. 2016

Telefonní operátor dal omylem SIM kartu s číslem divačky jinému zákazníkovi. Takový omyl představuje pro majitelku telefonu značné riziko. Jak se zachoval operátor, když pochybení zjistil?

Zadržené auto
19. 5. 2016

Zákazník se domluvil s autoservisem na opravě auta. Po opravě se ale s majitelem servisu neshodl na tom, kolik má zaplatit. A od té doby už auto neviděl. Autoservis mu ho odmítá vydat.

Fotoaparát
17. 5. 2016

Za fotoaparát, který si objednala před půl rokem na internetu, zaplatila předem přes tři tisíce korun. Nedostala ani zboží, ani peníze. Jak může obchodníka se sídlem v Maďarsku donutit, aby plnil své závazky?

Auto v exekuci
16. 5. 2016

Koupil si na inzerát ojeté auto. Jeho původní majitel je ale v exekuci. Exekutor teď pravděpodobně novému vlastníkovi vůz zabaví.

Reklama
16. 5. 2016

Nechtěl uzavírat smlouvu po telefonu, nechal si ji proto poslat domů poštou. Netušil ale, že právě převzetím zásilky smlouvu podepsal. A už vůbec netušil, jak těžké ji bude vypovědět.

Pojistka
12. 5. 2016

Protože měl několik měsíců nepojízdné auto, odhlásil ho z registru vozidel, dal značky do depozitu a odstavil ho do své vlastní garáže. I když postupoval správně, přesto po něm Česká kancelář pojistitelů chtěla zaplatit pokutu za neplacení povinného ručení.

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží