Černé ovce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13487  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kauzy

2. 10. 2014
Katetry

Když jdeme k lékaři, předpokládáme, že ho bude zajímat hlavně naše zdraví. Co ale dělat, když nám chce určovat, od kterého dodavatele máme odebírat zdravotní pomůcky? Pacientka z reportáže trvala na svém právu dodavatele si vybrat sama. A lékař? Odmítl ji dál ošetřovat.

30. 9. 2014
Telefon

Pan Kulík z Brna si koupil drahý mobilní telefon a očekával, že bude bezvadně fungovat. Jenže telefon nefungoval, a tak očekával, že mu bude uznána záruka. Jenže ani v tomhle případě se ničeho nedočkal. Reklamace se táhne už více než půl roku a pan Kulík marně čeká na její kladné vyřízení.

29. 9. 2014
Myčka

Když po roce a půl Mamulovým přestala fungovat myčka nádobí, tak si mysleli, že oprava bude rychlá. Byla totiž v záruce. Když se ale od servisního technika dozvěděli, že žádná záruční oprava nebude, protože myčku špatně obsluhovali, byli nemile překvapeni. A to nebylo zdaleka jediné překvapení, které je v této souvislosti ještě čekalo.

29. 9. 2014
Auto

Když už jednou za něco zaplatíte a podepíšete kupní smlouvu, dalo by se předpokládat, že jste se stali majiteli dané věci. Příběh pana Dudky je dokladem toho, že ne všechno je vždy takhle jednoznačné. A to ani v případě koupě nového vozu u autorizovaného dealera.

25. 9. 2014
Přetočený tachometr

Manželé Báňovi si koupili 7 let starý Volkswagen Golf. Na tachometru si přečetli, že má najeto 127 tisíc km. Autobazaru věřili. Ale při kontrole v autorizovaném servisu je pak čekalo nepříjemné překvapení. Technik zjistil, že auto má přetočený tachometr. Zhruba o 100 tisíc kilometrů.

23. 9. 2014
Úvěr

Auto na úvěr od společnosti ESSOX se paní Věře Sýkorové z Kolína pěkně prodraží. Z nového auta se radovala jen půl roku, pak ji ho někdo ukradl. A přestože bylo pojištěné a ona nic nezavinila, má podle úvěrové společnosti zaplatit o 120 tisíc korun víc.

22. 9. 2014
Dědictví

V následující reportáži ukážeme, jak se dá elegantně a v souladu se zákonem vyvést majetek z firmy. Může k tomu sloužit notářský zápis a na jeho základě vedená exekuce. V našem příběhu jde ale o majetek v hodnotě několika milionů korun. O velký rodinný dům.

16. 9. 2014
Medaile

Medaile ruční výroby zušlechtěné ryzím zlatem za výhodnou cenu 179 Kč. Tak zněla nabídka, kterou Karel Sikora našel ve schránce. Jednu medaili tedy objednal. Zásilka dorazila obratem, v ní dokonce medaile dvě. Zaplatit ovšem musel necelou tisícovku. Jenže následovaly další medaile, upomínky a nakonec i výzva vymahačské agentury.

15. 9. 2014
Slevy jako kráva

Parní mop, který usnadní práci v domácnosti a ještě je k dostání s velkou slevou, to byla nabídka, které paní Jitka Rosenbergová neodolala. Portál Slevy jako kráva, který mop prodává, se navíc chlubí celou řadou certifikátů kvality, které zaručují vrácení peněz a rychlé vyřízení reklamace. Jak se ale ukázalo, ne vždy se dá takovým informacím věřit.

15. 9. 2014
Záloha

Reportáž s paní Tůmovou z jihočeské Volyně jsme natočili na jaře. V té době se už dva roky marně snažila dostat od realitní kanceláře MMReality zpět 70 tisíc, které zaplatila jako rezervační zálohu na koupi bytu. A jak to dopadlo?

Další stránky:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

Stopáž: 13 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST
Žánr: Magazín
Další díly ve vysílání
IX8
12
13
14
19
20
21
26
27
28
X.1
3
4
5
Související pořady
Edice ČT
Dlužník v Paláci knih Luxor

V pondělí 6. října proběhl v Paláci knih Luxor v Praze křest a autogramiáda knihy Vlado Štancela Dlužník a jiné povídky z natáčení.