Kauzy

Motor
29. 9. 2016

Nové auto sice bývá dražší než ojeté, očekáváme ale, že s ním nebudeme muset jezdit tak často do servisu. Co když ale máme nový vůz a kvůli závadám s ním musíme do opravny častěji než se starým?

Stavba
27. 9. 2016

Přáli si rodinný dům. Vybrali společnost, podepsali smlouvu, zaplatili zálohu a čekali. Stavba ale rostla jen velmi pomalu, a tak od smlouvy odstoupili. Jenže neprostavěné zálohy jim stavitel odmítl vrátit.

Telefon
26. 9. 2016

Reklamace vadného telefonu nemusí vždy dopadnout podle našich představ. Co dělat, když prodejce ignoruje zákon a nechce přijmout odstoupení od smlouvy, na které přitom máme právo?

Zásilka
26. 9. 2016

Když posíláme balík prostřednictvím přepravní společnosti, předpokládáme, že doputuje na místo určení v pořádku a pokud ne, že nám bude nahrazena škoda. Ale co když dopravce odmítá způsobenou škodu nahradit?

Zlatá cihla
22. 9. 2016

Firma prodala klientce zlatou cihličku za 90 0000 korun s tím, že ji za dva roky odkoupí za rovných 100 000 a zákaznici tak zhodnotí úspory. Po dvou letech si majitel firmy vzal zlatou cihlu zpět, zákaznice ale peníze nedostala. Teď je investiční společnost dokonce v insolvenci.

Zeď
21. 9. 2016

Obec jim před domem postavila novou opěrnou zeď. Dnes majitelé domu tvrdí, že zeď přivádí vodu do jejich bytu. Jak má občan řešit spory s obcí?

Předváděcí akce
21. 9. 2016

O praktikách prodejců na předváděcích akcích jsme už vysílali mockrát a radili jsme, že nejlepší je nic nekupovat, případně na takové akce vůbec nechodit. Přesto jsou předváděcí akce stále populární a jejich organizátoři vymýšlejí další fígle, jak z lidí dostat peníze.

Kuchyňská linka
20. 9. 2016

Zaplatila zálohu na novou kuchyňskou linku. Nedočkali se jí ani po půl roce. Dnes výrobce tvrdí, že zákaznici alespoň vrátí peníze. Dodnes to ale neudělal.

Navážka
19. 9. 2016

Povolil sousedovi, aby si navýšil pozemek. Netušil ale, že za pár let mu za plotem vyroste kopec, se kterým by předtím nikdy nesouhlasil. Pomoc hledal u stavebního úřadu. Prý je ale všechno v pořádku.

Stavební spoření
19. 9. 2016

Před lety uzavřel smlouvu o stavebním spoření s výhodným úrokem. Stavební spořitelna se úrok od té doby několikrát snažila snížit. Nakonec klientovi vypověděla smlouvu. Má na to ale právo?

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží