Černé ovce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13853  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kauzy

5. 3. 2015
Spotřeba ČEZ

Paní Svobodová platila za odběr elektřiny vždy včas a vždy podobné částky. Nikdy ji nenapadlo, že by se mohla ocitnout na listině tzv. černých odběratelů. Až nyní zjišťuje, jak těžké je se takovému nařčení bránit.

3. 3. 2015
Rezervační poplatek

Jiroutovi se v minulém roce rozhodli přestěhovat. Vyhlédli si byt, který nabízela k pronájmu realitní společnost, a zaplatili rezervační poplatek. Do bytu se ale nakonec nastěhovat nemohli. Mají nárok na vrácení peněz?

23. 2. 2015
Celníci

Stejné jméno, jiná národnost. Co mají společného Tomáš Polák z Čech a Tomáš Polák ze Slovenska? Stačila nepozornost celníků a exekutor zaklepal u nesprávných dveří.

23. 2. 2015
Hrob

Rodina pana Exnera má své předky pochované na hřbitově ve Velké Polomi. Když pan Exner před rokem a půl zjistil, že se hrobka začíná rozpadat a příčinou není její stáří, ale prorůstající kořeny lípy, požádal o přestěhování hrobu a náhradu škody. A jak to dopadlo?

19. 2. 2015
Lak

Když si koupíme nové drahé auto, tak čekáme, že za svoje peníze dostaneme auto, které bude vysoké ceně i odpovídat. Pan Michal Samec z Prahy měl ale smůlu. Dostal auto, které jako nové nevypadá. A jak dopadla jeho reklamace? I když se všichni zúčastnění snaží najít cestu, jak problém vyřešit, stále ji nenašli.

18. 2. 2015
Zima

Majitele luxusních bytů v Příbrami trápí zima. I když nikdy neměli problém s placením, přesto jsou bez tepla i teplé vody. A to jen proto, že od svého dodavatele tepla chtěli vědět, proč neustále zvyšuje ceny. Když chtěli řádné vyúčtování, tak je odpojil.

17. 2. 2015
Teplá voda

Není nad to dát si v zimě horkou koupel. Pro někoho běžná věc, pro Mülerovy z Prahy luxus, o kterém si mohou nechat jenom zdát. Přitom za teplou užitkovou vodu řádně platí.

16. 2. 2015
Hřiště

Manželé Ocelkovi koupili v e-shopu dětské hřiště. Vsadili na renomovaného výrobce, protože chtěli, aby bylo hřiště pro děti opravdu bezpečné. Když ale z dřevěných částí trčí třísky, moc bezpečné to určitě není. A jak dopadla reklamace?

12. 2. 2015
UPC

Ztráta nebo krádež dokladů přináší řadu starostí a běhání po úřadech. Naše první kroky by ale správně měly vést rovnou na policii. Postupovala tak i paní Bínová. Po šestnácti letech od ztráty se ale přesto dostala do nečekaných problémů, které vyvrcholily exekucí.

11. 2. 2015
Česká kancelář pojistitelů

Tzv. povinné ručení musí platit každý, kdo dle zákona provozuje motorové vozidlo na pozemní komunikaci. V roce 2009 byla zřízena Česká kancelář pojistitelů, ta po nepojištěných vymáhala příspěvek do garančního fondu. Občas se ale stalo, že příspěvek vymáhala i po někom, kdo auto nevlastnil.

Další stránky:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

Stopáž: 13 minut – Rok výroby: 2015 – P  ST
Žánr: Magazín
Další díly ve vysílání
II.9
13
14
15
20
21
22
27
28
III.1
6
7
8
Související pořady
Edice ČT
Dlužník v Paláci knih Luxor

V pondělí 6. října proběhl v Paláci knih Luxor v Praze křest a autogramiáda knihy Vlado Štancela Dlužník a jiné povídky z natáčení.