Jak nakupovat

Psi
15. 4. 2014

Pořídit si psa je závazek na mnoho let. Proto je určitě dobré vědět, jak psa kupovat a podle čeho vybírat. A také si uvědomit, že s chovem psa je spojena i řada povinností.

Byt
17. 3. 2014

Byty nekupujeme každý den, ale když už se k tomuto kroku rozhodneme, měli bychom vše důkladně promyslet. Ostatně, nejedná se o malou investici a ta ještě nemusí být konečná.

Auto z bazaru
3. 3. 2014

V prvním díle naší poradny jsme se zaměřili na technický stav auta. Ale to zdaleka není všechno. Dnes poradíme, co bychom měli vědět o minulosti auta a jeho majiteli. A nezapomeneme ani na kupní smlouvu.

Auto z bazaru
17. 2. 2014

Nákup ojetého auta je vždy spojený s určitými riziky. Vždycky to chce čas a dostatečnou přípravu. Základ je vědět, co kupujeme.

Sýry
18. 12. 2013

Doba, kdy jsme znali sýry jen tavené a plátkové, je naštěstí již za námi, ale přesto v konzumaci sýrů za ostatními státy Evropské unie stále zaostáváme. V našem jídelníčku by ale rozhodně neměly chybět.

Ryby
11. 12. 2013

O tom, že je rybí maso zdravé, nemůže být pochyb. Přesto ryby jíme velmi málo. Důvody jsou známé – sladkovodní ryby jsou většinou samá kost a mořské ryby jsou zase dražší. Navíc se mnohdy obáváme, že ryby dovážené z takové dálky, nebudou čerstvé.

Ryby
4. 12. 2013

Napadlo vás někdy, že i u nákupu mražených ryb je důležité přečíst si obal? Důležité to opravdu je, tedy pokud není vaším cílem koupit si místo ryby vodu. Vysvětlení se dozvíte v dnešním dílu seriálu o kvalitě potravin.

Masné výrobky
3. 12. 2013

Masné výrobky a uzeniny zrovna nepatří mezi potraviny, které bychom měli do svého jídelníčku často zařazovat. Když už si je ale chceme koupit, je dobré si umět správně vybrat.

Exotické ovoce
2. 12. 2013

Exotické ovoce se stále více prosazuje v našem jídelníčku. Při nákupu ale nemusíme mít problém jen se složitým názvem, v naší zeměpisné šířce se nemůžeme seznámit s tím, jak vypadá přirozeně dozrálý plod a tak je možné, že si často v obchodě nevědomky vybíráme méně kvalitní kusy.

Máslo, margarín, oleje
27. 11. 2013

Dnešní díl se bude věnovat tukům, které používáme v kuchyni. Víte třeba, který olej se považuje za nejkvalitnější? Nebo jak poznáte kvalitní margarín?

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží