Kauzy

Odstupné
3. 11. 2016

Dostat výpověď a zůstat bez práce je pro většinu zaměstnanců noční můrou. Co dělat, když zaměstnavatel navíc nezaplatí mzdu za odpracovanou dobu a odmítá vyplatit odstupné? Jaká práva mají v takovém případě zaměstnanci?

Byt
2. 11. 2016

Už několik let bojují majitelé bytů se zápachem, který se line z vedlejšího bytu. Se sousedkou se snažili mnohokrát dohodnout, ale k ničemu to nevedlo. Kdo jim pomůže tuto situaci vyřešit?

Kámen
1. 11. 2016

Parkoval se svým autem na obecním pozemku pod zalesněnou strání. Ze stráně se skutálel kámen a vůz mu zničil. Kdo za to nese odpovědnost? Ani majitel auta, ani majitel stráně, ale obec. Kdo ale zaplatí škodu?

Příspěvek na péči
31. 10. 2016

Po mozkovém infarktu je zcela závislá na pomoci druhých. Její rodina proto zažádala o příspěvek na péči, ale nebyl jim přiznán ani v tom nejnižším stupni. Budou muset dát maminku do léčebny dlouhodobě nemocných?

Trouba
27. 10. 2016

Koupil si kombinovaný sporák, ten ale nepeče, jak jeho majitel očekával. Jídlo je buď nedopečené, nebo se musí připravovat dvojnásobně dlouho. Troubu několikrát reklamoval, podle servisu je ale vše v pořádku. Jedná se o závadu nebo vlastnost přístroje?

Letenky II
26. 10. 2016

Toužili po levných letenkách, zaplatili prodejci, nakonec ale nikam neletěli. Kdy už je cena letenek podezřelá? A proč nevzal soud povedeného prodejce do vazby?

Stožár
25. 10. 2016

Má na pozemku cizí pětatřicetimetrový telekomunikační stožár. Chtěla se stožáru zbavit, podala proto žalobu na odstranění stavby. Přestože majitelka pozemku s vlastníkem stožáru komunikuje, u soudu se dozvěděla, že jeho majitel se nedá dohledat. Jak se zbavit nežádoucí stavby?

Kouření
20. 10. 2016

Přibližně 7 z 10 kuřáků chce přestat kouřit. V České republice je pak asi milion lidí ročně, kteří to zkusí. Dokáží nás zbavit závislosti na nikotinu dva zázračné magnety prodávané v e-shopu? Vyzkoušeli jsme to.

Kenvelo
19. 10. 2016

Po mateřské dovolené se chtěla vrátit na své původní místo. Ukázalo se ale, že zaměstnavatel prodejny zrušil a změnil i své jméno. Jak má ukončit pracovní poměr se zaměstnavatelem, který s ní odmítá komunikovat?

Exekuce
19. 10. 2016

Klient zdravotní pojišťovny by měl zaplatit exekutorovi, neví ale proč. Když se šel do pojišťovny zeptat, dozvěděl se, že vlastně nic nedluží. Náklady na exekutora ovšem přesto zaplatit musí.

Další stránky:
 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  » 

Vyhledávání v archivu reportáží