Černé ovce

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13473  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kauzy

25. 9. 2014
Přetočený tachometr

Manželé Báňovi si koupili 7 let starý Volkswagen Golf. Na tachometru si přečetli, že má najeto 127 tisíc km. Autobazaru věřili. Ale při kontrole v autorizovaném servisu je pak čekalo nepříjemné překvapení. Technik zjistil, že auto má přetočený tachometr. Zhruba o 100 tisíc kilometrů.

23. 9. 2014
Úvěr

Auto na úvěr od společnosti ESSOX se paní Věře Sýkorové z Kolína pěkně prodraží. Z nového auta se radovala jen půl roku, pak ji ho někdo ukradl. A přestože bylo pojištěné a ona nic nezavinila, má podle úvěrové společnosti zaplatit o 120 tisíc korun víc.

22. 9. 2014
Dědictví

V následující reportáži ukážeme, jak se dá elegantně a v souladu se zákonem vyvést majetek z firmy. Může k tomu sloužit notářský zápis a na jeho základě vedená exekuce. V našem příběhu jde ale o majetek v hodnotě několika milionů korun. O velký rodinný dům.

16. 9. 2014
Medaile

Medaile ruční výroby zušlechtěné ryzím zlatem za výhodnou cenu 179 Kč. Tak zněla nabídka, kterou Karel Sikora našel ve schránce. Jednu medaili tedy objednal. Zásilka dorazila obratem, v ní dokonce medaile dvě. Zaplatit ovšem musel necelou tisícovku. Jenže následovaly další medaile, upomínky a nakonec i výzva vymahačské agentury.

15. 9. 2014
Slevy jako kráva

Parní mop, který usnadní práci v domácnosti a ještě je k dostání s velkou slevou, to byla nabídka, které paní Jitka Rosenbergová neodolala. Portál Slevy jako kráva, který mop prodává, se navíc chlubí celou řadou certifikátů kvality, které zaručují vrácení peněz a rychlé vyřízení reklamace. Jak se ale ukázalo, ne vždy se dá takovým informacím věřit.

15. 9. 2014
Záloha

Reportáž s paní Tůmovou z jihočeské Volyně jsme natočili na jaře. V té době se už dva roky marně snažila dostat od realitní kanceláře MMReality zpět 70 tisíc, které zaplatila jako rezervační zálohu na koupi bytu. A jak to dopadlo?

11. 9. 2014
Zepter II

Zhruba po půl roce se vracíme k případu paní Pickové z Plzně. V provozovně firmy Zepter podepsala kupní smlouvu na vodní filtr Edel Wasser za 16 990 korun, po slevě. Pro drahý filtr se rozhodla, protože pracovníci firmy provedli rozbor vody a řekli, že je špatná. Když ale zjistila, že vodu má v pořádku, chtěla pětitisícovou sankci, kterou zaplatila firmě za odstoupení od smlouvy, vrátit.

10. 9. 2014
Hrob

Rodina paní Tamary Hořejšové měla více než sto let hrobku na Vinohradském hřbitově. Přání nejstarší členky rodiny je, aby to bylo i její místo posledního odpočinku. Toto přání jí ale, bohužel, její příbuzní asi nebudou moci splnit, protože jim byla vypovězena nájemní smlouva a hrobka prodána novému majiteli. To vše bez jejich vědomí a souhlasu.

9. 9. 2014
SMS mobile

Telefonní operátoři na nás neustále chrlí nejrůznější nabídky slev či výhodných balíčků. Někdy ale může být těžké rozpoznat nejen to, zda-li je nabídka výhodná, ale překvapit nás může i fakt, že údajný operátor může být obyčejný podvodník.

8. 9. 2014
Navigace

Pan Klazar si koupil nové auto s navigací, ale policie mu ji zabavila, protože měla podezření, že je kradená. Kdyby mu tu navigaci ukradli, možná by na tom byl lépe – aspoň by věděl, na čem je.

Další stránky:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

Stopáž: 13 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST
Žánr: Magazín
Další díly ve vysílání
IX1
5
6
7
12
13
14
19
20
21
26
27
28
Související pořady
Edice ČT
Dlužník v Paláci knih Luxor

V pondělí 6. října proběhl v Paláci knih Luxor v Praze křest a autogramiáda knihy Vlado Štancela Dlužník a jiné povídky z natáčení.