Kauzy


Výhra

31. 3. 2017

Za pravidelné nákupy doplňků stravy a vitamínů nabídla společnost svým klientům bonus – účast v soutěži a vysokou výhru. Ale mělo to háček. I když údajně vyhráli, museli si objednat další zboží. Výhru ale nakonec stejně nedostali.

Autor reportáže: Zuzana Kobrlová


Věrnostní sleva

31. 3. 2017

Ukončení smlouvy s poskytovatelem telekomunikačních služeb se může prodražit. Například tehdy, když nám na své služby poskytne slevu, kterou nám ale při výpovědi smlouvy naúčtuje.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Havarijní pojistka

30. 3. 2017

I když měl své auto havarijně pojištěno, po dopravní nehodě mu pojišťovna odmítla uhradit opravu auta v celé výši. Důvod byl ten, že si auto nenechal opravit v autorizovaném servisu.

Autor reportáže: Lada Krenková


Příspěvek na auto

28. 3. 2017

Čtyřletý chlapec nezvládá jízdu MHD a špatně chodí. Často musí navštěvovat lékaře mimo své bydliště, a tak se zdálo logické zažádat o příspěvek na auto. Úřady ale žádost zamítly.

Autor reportáže: Josefína Šumová


Příjezdová cesta

23. 3. 2017

Mají chatu uprostřed pozemku, který vlastní někdo jiný. Ten jim brání ve vjezdu k jejich nemovitosti. Spor dospěl až k soudu. Jak soud rozhodl?

Autor reportáže: Darina Vlková


Stavební firma

22. 3. 2017

Objednal si stavební práce u specializované firmy a očekával, že budou provedeny odborně. To se ale nestalo a škoda se vyšplhala k devadesáti tisícům korun. Kdo škodu zaplatí, majitel firmy nebo nezkušení zaměstnanci?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Práce v USA

20. 3. 2017

Trochu si přivydělat, zlepšit si angličtinu a procestovat Spojené státy. To byl důvod, proč se studentka vydala na brigádu do Ameriky. Když si ale stěžovala na těžké pracovní podmínky, dostala výpověď. Po návratu jí navíc hrozí, že bude muset zaplatit pracovní agentuře, která pobyt zařizovala.

Autor reportáže: Lucie Kocurová


Palanda

20. 3. 2017

Nechal si vyrobit postel na zakázku a zaplatil ji předem. Truhlář ji sice vyrobil dokonce dvakrát, jenže ani napodruhé nebyla taková, jakou si zákazník objednal.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Stavební povolení

16. 3. 2017

Mladí manželé dostali jako svatební dar stavební pozemek. Už tři roky na něm ale nemohou stavět. Starostka města podmiňuje vydání stavebního povolení tím, že stavebníci nejdřív na svém pozemku vybudují veřejnou cestu a osvětlení. Má město na takové požadavky právo?

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Břeh

14. 3. 2017

Zídka zpevňující břeh potoka u chalupy pana Dufka se začala hroutit tak, že v místě hrozí nebezpečí záplav. K vlastnictví zídky se ale nikdo nehlásí, nemá ji proto ani kdo opravit. Pátrali jsme po majiteli.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Vyhledávání v archivu reportáží