Kauzy


Operace

20. 3. 2018

Po nepovedené operaci měl pacient nepříjemné následky, které ho prakticky vyřadily z běžného života. Náprava byla možná, ale nikdo z lékařů se k ní neměl. Zajímalo nás, co se od našeho posledního natáčení změnilo.

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Reklamace mobilu

19. 3. 2018

Prodejce zamítl reklamaci poškozeného mobilu a zákazníkovi přístroj vrátil, jenže ještě víc rozbitý. Nahradit škodu ale odmítá, prý za škodu servis neručí. Na co má zákazník v takové situaci nárok?

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Mokrý byt

19. 3. 2018

Reklamaci vlhkého bytu vyřídil developer rychle a levně. Jenže to nepomohlo a plastová trubka problém s vlhkostí bytu nevyřešila. K mnohem dražší opravě, která by skutečně pomohla, se ale majitelé stavební firmy už nemají.

Autor reportáže: Lucie Kocourová


Autokamera

15. 3. 2018

Koupil si do auta kameru a myslel si, že v případě nehody bude mít záznam a zároveň důkaz o své nevině. Jenže se mýlil, po nehodě se ukázalo, že kamera nefunguje. Po třech reklamacích požadoval po prodejci vrácení peněz. Jak to dopadlo?

Autor reportáže: Kateřina Dušková


Úvěr

14. 3. 2018

Při splácení úvěru se dostala se do finanční tísně, požádala proto firmu, u které si půjčila, o vynechání jedné splátky. Za půjčku ve výši půl milionu teď musí i s úroky zaplatit skoro dva miliony.

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Kuchyňská linka

13. 3. 2018

Nová kuchyňská linka objednaná na míru měla být hotová do tří měsíců. Jenže nebyla. Přestože za ni zákaznice předem zaplatila skoro 100 tisíc korun, na dokončení čeká už rok a půl.

Autor reportáže: Jan Novotný


Prodej domu

12. 3. 2018

Pan Jeleček si chtěl koupit rodinný dům. Vzal si hypotéku, kterou splácí, v domě ale bydlet nemůže. Policie totiž převod domu zakázala, protože předchozí majitel zřejmě spáchal úvěrový podvod. Dostane kupující někdy své peníze zpátky?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


SIM karta

8. 3. 2018

Zákaznici přišla od jejího mobilního operátora faktura na dvacet tisíc korun. Byla si jistá, že podobnou částku nemohla protelefonovat. Nakonec se ukázalo, že se někdo napojil na její číslo a posílal SMS na její účet. Můžeme takové situaci předejít?

Autor reportáže: Josefína Šumová


Cesta

7. 3. 2018

Rozkopaná a prašná příjezdová cesta plná výmolů trápí obyvatele Velkých Popovic. Po pokládce inženýrských sítí, která v obci proběhla už před deseti lety, se stav cesty zhoršuje. A obec opravu místním pořád jen slibuje.

Autor reportáže: Kristýna Dobešová


Chátrající dům

6. 3. 2018

Stát převzal zchátralé budovy, které se začaly rozpadat a poničily střechu sousedova domu. K náhradě škody se ale stát nemá. Úředníci přitom slíbili, že pokud poškozený škodu doloží, budou se náhradou zabývat. Návrat k reportáži po půl roce.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Vyhledávání v archivu reportáží