Kauzy


Mast

27. 4. 2017

V zahraničním e-shopu objednal manželce mast na její zdravotní potíže. Když zjistil, že se vlastně nejedná o lék, chtěl vrátit peníze. Co má zákazník dělat, když zahraniční prodejce nereaguje?

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Dveře

26. 4. 2017

Objednala si nové dveře a rolety a zaplatila zálohu téměř 37 tisíc korun. Firma ale zboží nedodala, peníze nevrátila a navíc se ukázalo, že podvedených zákazníků je mnohem víc. Jak se mohou bránit a mají šanci dostat své peníze zpátky?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Parkování

25. 4. 2017

Paní Doležalová pronajímá byt v domě, který má vlastní parkoviště. Ráda by se možnosti parkovat vzdala ve prospěch svého nájemníka, ale společenství vlastníků jí to nedovolí.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Byt

24. 4. 2017

Zaplatili zálohu, vzali si úvěr a těšili se, že se brzy nastěhují do nového bytu. Kupní smlouvu s developerem ale nestihli v termínu podepsat, a to kvůli průtahům řízení. Dnes mají zaplatit čtvrtmiliónovou pokutu.

Autor reportáže: Kryštof Benoni


Ztracené balíky

24. 4. 2017

Objednal si v zahraničí gramofonové desky. Oba balíky došly až do Česka, ale ke kupujícímu, který je dopředu zaplatil, se už nedostaly. Jak správně reklamovat nedoručené zásilky z ciziny?

Autor reportáže: Zuzana Kobrlová


Práce na doma

20. 4. 2017

Chtěla si trochu přivydělat a na internetu si našla nabídku práce na doma. Firma měla před podepsáním smlouvy a zahájením práce jedinou podmínku - zaplatit vratnou kauci ve výši 1500 korun. Dnes nemá divačka ani práci, ani peníze.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Nájemník

19. 4. 2017

Za nájem bytu dluží nájemník pronajímateli statisíce korun. Přestože neplatí, stále v bytě bydlí a nechce se vystěhovat. Jaká práva má nájemník a vlastník bytu?

Autor reportáže: Monika Zajícová


Exekuce

18. 4. 2017

Na předváděcí akci si pořídila parní čistič. Když přestal fungovat, vrátila ho prodejci. Ten na reklamaci nereagoval, zákaznici ale přišly tři exekuční výměry celkem na sto tisíc korun. Kde udělala chybu?

Autor reportáže: Lucie Kocourová


Tlak vody

11. 4. 2017

Velký problém s malým tlakem vody mají majitelé nového rodinného domu. Kvůli polovičnímu tlaku než stanovuje zákon, například nespíná plynový kotel. Kdo je odpovědný za jejich potíže?

Autor reportáže: Jan Novotný


E-shop

10. 4. 2017

V internetovém obchodě objednala a zaplatila dárky pro vnuky. Zboží nepřišlo a peníze e-shop zákaznici nevrátil. Navíc se ukázalo, že obchod má majitele ve Velké Británii. Jak reklamovat služby zahraničního obchodníka?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Vyhledávání v archivu reportáží