Kauzy


Prodej domu

7. 12. 2017

Pokud si kupujeme dům prostřednictvím realitní kanceláře, očekáváme, že vše proběhne hladce, protože nám pomáhají profesionálové. Zájemci o nový rodinný domek ale takové štěstí neměli. Teď jim hrozí, že přijdou o dům i o peníze.

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Mzda

6. 12. 2017

Kvůli těžké práci a nedodržení platových podmínek, které jim zaměstnavatel při podpisu smlouvy sliboval, se řidiči kamionů rozhodli z firmy odejít. Za práci ve zkušební době jim ale zaměstnavatel dodnes nezaplatil.

Autor reportáže: Kristýna Dobešová


Stavba

5. 12. 2017

V těsné blízkosti soukromého pozemku začala růst stavba bez stavebního povolení. Proti výstavbě se sousedé ohradili a požadovali její odstranění. Stavební úřad jim vyhověl a stavbu nařídil odstranit. A jak to vypadá po roce a půl?

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Strop

4. 12. 2017

V budově gymnázia spadl strop a zranil hasiče. Město nechalo udělat stropy nové, ale podle znalce by mohly znovu spadnout.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Dům bez kanalizace

30. 11. 2017

Prostřednictvím realitní kanceláře si koupili dům za téměř tři miliony korun. Inzerát sliboval, že dům je po kompletní rekonstrukci a ve výborném stavu. Brzy po nastěhování zjistili, že dům není napojen na veřejnou kanalizaci.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Pojištění mládeže

29. 11. 2017

Rodiče pro svou nezletilou dceru uzavřeli pojištění mládeže. Očekávali, že po dovršení osmnácti let dostane celou naspořenou částku a navíc zhodnocení ve výši několika tisíc. Jako zhodnocení ale dostala pouze 140 korun.

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Zablokovaný telefon

28. 11. 2017

Nově koupený telefon policie zákazníkovi zablokovala jako ukradený. Prodejce na protesty zákazníka nijak nereagoval. Jak dopadlo vyšetřování policie?

Autor reportáže: Josefína Šumová


Řemeslník

27. 11. 2017

Internetové stránky slibují zprostředkování služeb prověřených řemeslníků. Ukázalo se ale, že někteří z nich jsou naopak podvodníci, které hledá policie.

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Auto

27. 11. 2017

Nechali si odtáhnout porouchané auto s tím, že majitel odtahové služby zajistí opravu. Vůz se ale po čase záhadně ztratil. Kdo zaplatí majitelům škodu a kam auto zmizelo?

Autor reportáže: Jan Novotný


Developer

23. 11. 2017

Místo dosavadních přízemních objektů mají na pražském sídlišti Ďáblice vzniknout velké bytové domy. To se nelíbí místním obyvatelům. Pod petici se podepsalo víc než pět a půl tisíce lidí.

Autor reportáže: Darina Vlková


Vyhledávání v archivu reportáží