Poradna


Sedací souprava

21. 11. 2016

Koupila si sedací soupravu. Polovina dodané sedačky je ale výrazně zvlněná. Prodejce reklamaci odmítá. Jak má dál zákaznice postupovat?

Autor reportáže: Kateřina Dušková


Nájemník

8. 11. 2016

Přivydělat si pronájmem nemovitosti je na první pohled jednoduché a lákavé. Každý, kdo se k tomuto kroku chystá, by měl ale dobře zvážit všechna pro a proti. Poradíme, jak na to.

Autor reportáže: Kristýna Dobešová


Příjezdová cesta

11. 10. 2016

Mají chalupu na horách a jediná cesta, která k ní vede, patří sousedovi. Ten ale cestu po mnoha letech zahradil. Spor nepomohla vyřešit ani obec.

Autor reportáže: Lucie Kocourová


Kanalizace

4. 10. 2016

Jak daleko až mohou zajít sousedské spory? Nemovitost byla rozdělena na dvě poloviny a původní majitelé obou polovin se dohodli na společné kanalizaci. Současní majitelé však kanalizační přípojku nechtějí strpět, a tak ji obyvatelům druhé poloviny domu zaslepili.

Autor reportáže: Josefína Šumová


Stromy

2. 2. 2016

Tři velké lípy rostoucí na sousedním pozemku jim už léta ničí plot. Jak úřady vyřeší dilema? Povolí pokácet krásné stromy nebo budou chránit soukromý majetek?

Autor reportáže: Jan Novotný


Veřejný prostor

20. 10. 2015

Majitel udělal terénní úpravy na svém pozemku. Ten je ale v katastru veden jako veřejné prostranství, vlastník proto dostal pokutu. Co si můžeme dovolit na své parcele?

Autor reportáže: Kateřina Dušková


Nedoplatek

29. 9. 2015

Nájemkyni bytu překvapila výše vyúčtování za služby za užívání bytu. Proto požádala bytovou správu, aby jí vystavila podrobné vyúčtování. Toho se ale nedočkala.

Autor reportáže: Klára Kučerová


Fotoaparát

21. 9. 2015

Pan Burian z Brna si zakoupil vodotěsný fotoaparát. Při prvním ponoření do vody se ale ukázalo, že tak úplně vodotěsný není. Prodejce ale reklamaci odmítá.

Autor reportáže: Zuzana Kobrlová


E-shop

26. 5. 2015

Jedním z důvodů, proč nakupujeme na internetu, je skutečnost, že můžeme prodejci během prvních 14 dnů zboží vrátit, a to bez udání důvodu. Někteří majitelé e-shopů ale toto právo ignorují.

Autor reportáže: Pavla Freiwaldová


Vodovodní přípojka

4. 5. 2015

Oprava vodovodních přípojek vyšla majitele rodinných domů v Berouně docela draho. Má opravu vodovodu pod veřejným prostranstvím platit majitel domu, nebo distributor vody?

Autor reportáže: Miroslav Petráček


Vyhledávání v archivu reportáží