Vyzkoušeli jsme


Hygiena

22. 3. 2018

Průzkum hygieny na veřejně přístupných toaletách ve zdravotnických zařízeních dopadl před osmi lety neslavně. Tenkrát jsme se zaměřili na česká zdravotnická zařízení, letos jsme se pro srovnání podívali i za hranice, do Německa a Rakouska.

Autor reportáže: Alena Daňková


Čokoláda

22. 2. 2018

O tom, že není horká čokoláda jako horká čokoláda, se milovníci oblíbeného sladkého nápoje už určitě přesvědčili. Někdy totiž připomíná spíš kakao, jindy přeslazený pudink. Jak se správně horká čokoláda připravuje a jak chutná v kavárnách, jsme zjišťovali s odborníkem.

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Jablečné šťávy

14. 2. 2018

Zpracovat jablka a vyrobit z nich jablečnou šťávu umí výrobci několika způsoby, proto se při nákupu můžeme setkat s názvy mošt, džus nebo šťáva. Na konci výroby jsou ale produkty, které se svými vlastnostmi příliš neliší. Deset vzorků ochutnala tříčlenná porota.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Ceny

6. 2. 2018

Nedávno jsme se při porovnání cen potravin u nás a v Německu dozvěděli, že cestovat na nákupy se nám stále vyplatí. Tentokrát jsme se podívali, kde ušetříme za nákup v drogerii.

Autor reportáže: Alena Daňková


„Zázračné“ přípravky

31. 1. 2018

Tabletky, po kterých se prý výrazně zlepší náš sluch. Kolenní stabilizátor, který zlikviduje bolesti kolen. Reklamní slogany prodejců slibují zázračné účinky, přípravky jsme proto ukázali odborníkům.

Autor reportáže: Jan Novotný


Ceny potravin ČR vs. SRN

24. 1. 2018

V dubnu 2016 jsme porovnávali ceny v obchodních řetězcích v Česku a v Německu. Z celkem třiceti položek, které jsme před rokem a půl nakoupili, jich bylo dvacet jedna levnějších na německé straně. A jaká je situace dnes? Vyplatí se stále nakupovat za hranicemi?

Autor reportáže: Alena Daňková


Sladké zákusky

17. 1. 2018

O tom, že není větrník jako větrník a že punčový řez nechutná v každé cukrárně stejně, jsme se přesvědčili snad všichni. Jak by tradiční zákusky měly chutnat a vypadat? Vyzkoušeli jsme, jak moc se dnešní zákusky blíží původním recepturám

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Surimi tyčinky

11. 1. 2018

Surimi tyčinky nejsou novinkou na trhu, dřív jsme je nakupovali pod názvem krabí tyčinky. Protože ale krabí maso neobsahovaly, musely podle zákona změnit název. Nakoupili jsme šest vzorků, s odborníkem jsme je ochutnali a samozřejmě jsme se podívali, z čeho jsou vyrobeny.

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Balená sekaná

15. 11. 2017

Když si koupíme hotovou sekanou, je to tak trochu sázka do loterie. Výrobcům totiž žádná receptura nesvazuje ruce a je jen na nich, jaké suroviny použijí. Porota hodnotila složení a chuť deseti druhů balené sekané.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Vitaminy

8. 11. 2017

Je dobré zajít do lékárny a koupit si nějaké vitamíny, nebo stačí, když se budeme držet pestré stravy, jak často slyšíme od odborníků na výživu? Vyrazili jsme do pěti pražských lékáren a nakoupili přípravky, které nám lékárníci doporučili. Náš nákup zhodnotili tři odborníci.

Autor reportáže: Dáša Horká


Vyhledávání v archivu reportáží