Vyzkoušeli jsme


Spotřební koš

4. 6. 2018

Před sedmi lety jsme nakupovali potraviny a drogistické zboží v Česku i u všech našich sousedů. Tehdy vyšel nákup v českých obchodech jako druhý nejdražší. Jak je to dnes?

Autor reportáže: Alena Daňková


Plísňové sýry

30. 5. 2018

Nejznámějším a nejprodávanějším plísňovým sýrem na našem trhu je bezesporu Niva. Na pultech má dnes řadu konkurentů z domácí i zahraniční produkce. Tříčlenná porota hodnotila vzhled, vůni, konzistenci a chuť deseti vzorků

Autor reportáže: Iveta Fialová


Nákupy II

16. 5. 2018

Nabízí obchodní řetězce stejný sortiment potravin německým a českým zákazníkům? Podle jakých kritérií tvoří nabídku zboží? Na nákup jsme zajeli do Českých Budějovic a německého Pasova.

Autor reportáže: Alena Daňková


Nákupy

15. 5. 2018

Už několikrát jsme se za poslední roky podívali do obchodů v Německu a porovnali je s českými super a hypermarkety. Tentokrát nás ale nezajímaly ceny a kvalita, ale rozsah nabídky v regálech. Můžeme si v České republice vybírat ze stejného množství výrobků jako v Německu?

Autor reportáže: Alena Daňková


Hygiena

22. 3. 2018

Průzkum hygieny na veřejně přístupných toaletách ve zdravotnických zařízeních dopadl před osmi lety neslavně. Tenkrát jsme se zaměřili na česká zdravotnická zařízení, letos jsme se pro srovnání podívali i za hranice, do Německa a Rakouska.

Autor reportáže: Alena Daňková


Čokoláda

22. 2. 2018

O tom, že není horká čokoláda jako horká čokoláda, se milovníci oblíbeného sladkého nápoje už určitě přesvědčili. Někdy totiž připomíná spíš kakao, jindy přeslazený pudink. Jak se správně horká čokoláda připravuje a jak chutná v kavárnách, jsme zjišťovali s odborníkem.

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Jablečné šťávy

14. 2. 2018

Zpracovat jablka a vyrobit z nich jablečnou šťávu umí výrobci několika způsoby, proto se při nákupu můžeme setkat s názvy mošt, džus nebo šťáva. Na konci výroby jsou ale produkty, které se svými vlastnostmi příliš neliší. Deset vzorků ochutnala tříčlenná porota.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Ceny

6. 2. 2018

Nedávno jsme se při porovnání cen potravin u nás a v Německu dozvěděli, že cestovat na nákupy se nám stále vyplatí. Tentokrát jsme se podívali, kde ušetříme za nákup v drogerii.

Autor reportáže: Alena Daňková


„Zázračné“ přípravky

31. 1. 2018

Tabletky, po kterých se prý výrazně zlepší náš sluch. Kolenní stabilizátor, který zlikviduje bolesti kolen. Reklamní slogany prodejců slibují zázračné účinky, přípravky jsme proto ukázali odborníkům.

Autor reportáže: Jan Novotný


Ceny potravin ČR vs. SRN

24. 1. 2018

V dubnu 2016 jsme porovnávali ceny v obchodních řetězcích v Česku a v Německu. Z celkem třiceti položek, které jsme před rokem a půl nakoupili, jich bylo dvacet jedna levnějších na německé straně. A jaká je situace dnes? Vyplatí se stále nakupovat za hranicemi?

Autor reportáže: Alena Daňková


Vyhledávání v archivu reportáží