Vyzkoušeli jsme


Rostlinné nápoje

29. 3. 2017

Stále častěji se na trhu setkáváme s rostlinnými nápoji, které barvou připomínají mléko. A mlékem je také často nazýváme. Zajímalo nás, z čeho jsou vyrobeny nápoje sójové, ovesné, rýžové a mandlové, a jestli jsou srovnatelné s kravským mlékem.

Autor reportáže: Dáša Horká


Evidence obyvatel

21. 3. 2017

Jak odhlásit nájemníka z trvalého pobytu v naší nemovitosti? Zajímalo nás, jestli nám úředníci poradí správně.

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Zakysané mléčné nápoje

15. 3. 2017

Nabídka zakysaných mléčných výrobků je pestrá. Kefírové mléko, jogurtové, acidofilní nebo ABT mléko, podmáslí, kyška. Tříčlenná porota vyzkoušela deset vzorků. Zajímalo ji složení i chuť.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Realitní kancelář

9. 3. 2017

Prodali nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře. Ta ale klientům peníze dodnes nevyplatila. Navíc se ukázalo, že nejsou jediní. Jak se mohou bránit?

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Privátní a originální značky

2. 3. 2017

Jaký je rozdíl mezi výrobky s originální značkou a výrobky, který prodávají obchodní řetězce pod svými privátní značkami? Ceny a kvalitu zboží jsme porovnávali v několika obchodních řetězcích.

Autor reportáže: Alena Daňková


Hamburgery

15. 2. 2017

Hamburgery jsou stále populárnější. Pokud se připraví z kvalitních surovin a správným způsobem, jsou i velmi chutné. Ve fastfoodech jsme nakoupili pět vzorků a s odborníkem je vyzkoušeli.

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


Zákusky

25. 1. 2017

McCafé, CrossCafe, Starbucks Cofee Company, Costa Coffee a Paul. To je pět známých řetězců, kde prodávají zákusky. Leckde stojí takový dezert i osmdesát korun. Co za ně dostaneme? To jsme zjišťovali s uznávanou cukrářkou.

Autor reportáže: Marcela Avramopulu


České vs. německé ceny v obchodech II

28. 11. 2016

V minulém díle jsme porovnávali ceny značkového zboží a privátních značek obchodních řetězců u nás a v Německu. Teď se podíváme do drogerií. Nakupujeme za stejné ceny u nás i v Německu, nebo se stále vyplatí vyrazit za hranice?

Autor reportáže: Alena Daňková


České vs. německé ceny v obchodech

24. 11. 2016

Už několikrát za poslední roky jsme se podívali do obchodů v Německu a porovnali je s českými super a hypermarkety. Tentokrát se zaměříme na značkové mezinárodní zboží a privátní značky obchodních řetězců.

Autor reportáže: Alena Daňková


Zrnková káva

9. 11. 2016

Když si koupíme zrnkovou kávu, může to být sázka do loterie, protože až doma, když si ji uvaříme a ochutnáme, zjistíme, jestli jsme koupili dobře. S degustátorem a nutriční odbornicí vyzkoušíme 8 vzorků. Hodnotit budou kvalitu kávy, její vůni a chuť.

Autor reportáže: Dáša Horká


Vyhledávání v archivu reportáží